מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מתי כדאי להפעיל ביטוח רכב?

כל אחד מאתנו משלם מדי חודש על ביטוח הרכב, וכמובן שישנם מצבים בהם אנחנו צריכים להפעיל את הביטוח הזה ולנצל את ההשקעה הלא מבוטלת שלנו. כעת, נבין בדיוק מהם המצבים השונים האלה, בהתאם לסוגי הביטוח השונים הקיימים בשוק כיום.

מערכת קמ"ש | 7/8/16
מתוך קטגוריית פרטי

רקע כללי על ביטוח הרכב ועל מסגרות הביטוח השונות הקיימות בשוק כיום
כאשר אנחנו מסתכלים על סוגי ביטוחים שכיחים ונחוצים בעולמנו כיום, סביר להניח כי ביטוח הרכב הוא אחד הראשונים שאנחנו רואים לנגד עינינו. למעשה, ביטוח רכב הוא מרכיב בלתי נפרד מהשימוש בכל רכב באשר הוא, כאשר ביטוח החובה הוא פרט מחייב שחייב להתקיים על מנת שיהיה ניתן לנסוע ברכב, ממש כמו רישיון הנהיגה. מעבר לביטוח החובה, המבטח נזקי גוף וטיפולים רפואיים עבור הנמצאים ברכב, ישנן עוד מסגרות ביטוח רלוונטיות בתחום ביטוח הרכב, תחת הכותרת של ביטוח מקיף – ביטוח עצמי המכסה נזקי רכוש הנגרמים לרכב עצמו, וביטוח צד ג' המכסה את האחריות החוקית של הנוהג ברכב כלפי נזקים שנגרמים לצד שלישי שמעורב בתאונה.

הפעלת ביטוח הרכב לאחר כל מצב של תאונת דרכים

כשאנחנו מגיעים למצב של תאונת דרכים, כמעט תמיד יהיה צורך בטיפול רפואי כזה או אחר. חשוב להבין כי בפציעות מסוג פציעות טראומה, לעתים קרובות לא ניתן להעריך את הנזק שנגרם לגוף ברגעים הראשונים, ויש לפנות לבית חולים לבדיקות בכל מקרה – ולכן אנחנו למעשה מקבלים טיפול רפואי וצריכים להיות מכוסים עבורו. כאן בדיוק אנחנו צריכים להפעיל ביטוח רכב – על אחת כמה וכמה אם ישנם טיפולים מקיפים עוד יותר.

הפעלת הביטוח בכל מצב בו נגרם לרכב נזק

כאשר נגרם נזק לרכב אנחנו צריכים להפעיל ביטוח רכב מסוג ביטוח עצמי, כחלק מהביטוח המקיף שלנו. במידה ולא מדובר בנזק של בלאי טבעי אלא בנזק כתוצאה מתאונה או מאסון טבע כזה או אחר, מסגרת הביטוח בדרך כלל תכסה את עלויות ההחלפה במלואן.

הפעלת הביטוח במצב של נזק שנגרם לצד שלישי

אם נכנסנו עם הרכב בגדר של בית או ברכב אחר, אנחנו למעשה גורמים נזק לצד ג' ואנחנו צריכים לשאת באחריות החוקית של תיקון הנזק. לאחריות הזאת בדיוק קיים ביטוח צד ג' כחלק מהביטוח המקיף של הרכב, וזוהי סיטואציה נוספת בה נפעיל ביטוח רכב.

ביטוח הרכב הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר בעולמנו כיום – התייחסו אליו בהתאם

כל מי שיש בבעלותו ושעושה שימוש ברכב בחיי היום יום שלו משלם גם על ביטוח רכב, ולעתים קרובות אנחנו מקבלים את התשלום הזה כמובן מאליו מבלי להבין מהן הסיטואציות בהן אנחנו צריכים להפעיל אותו. ובכן, כעת אתם מבינים זאת בצורה טובה יותר, ותוכלו לדעת מתי תצטרכו להפעיל את ביטוח הרכב עליו אתם משלמים סכומי כסף לא מבוטלים.
מערכת קמ"ש | 7/8/16