מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רישיון למלגזה

מלגזה מסייעת לנו במגוון רחב של פעולות במפעלים ומחסנים, ומאפשרת לנו לשנע ציוד כבד ממקום למקום בקלות ויעילות. היא נכללת בקטגוריה של כלי עבודה ולכן על מנת לנסוע עליה דרוש רישיון מיוחד.

| 27/7/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מלגזה הינה כלי עבודה ממונע המאפשר לנו להרים ציוד כבר או סחורה רבה ביעילות ובקלות, ולשנע אותם ממקום למקום בהתאם לצרכים שלנו. המלגזה מאפשרת לנו לייעל את העבודה, להקל על העובדים ולהעלות את התפוקה שלנו, ולכן במפעלים, מחסנים ובתי עסק רבים עושים שימוש בה, אולם בכדי לנהוג על מלגזה יש צורך ברישיון מיוחד, אשר כדאי לדעת כיצד להוציא במידה ואנו מעוניינים לעשות שימוש בכלי יעיל זה. הנה הדברים שחשוב לדעת על רישיון נהיגה על מלגזה.

מדוע צריך רישיון למלגזה

מלגזה הינה אמנם כלי עבודה, אולם הינה כלי עבודה ממונע, ולכן נחשבת לכלי רכב. המלגזה יכולה להגיע למהירויות גבוהות יחסית, והנהיגה בה כוללת שליטה על משקלים כבדים אשר עלולים לגרום לנזקים כבדים במידה ולא נוהגים בהם נכון, ולכן חובה שהאדם אשר נוהג במלגזה יהיה בעל הידע המתאים לשם נהיגה נכונה בה ולשם שליטה מרבית על המטען שהוא נושא.

תנאים מקדימים

לא כל אחד יכול להוציא רישיון על מלגזה, וישנו צורך בעמידה בתנאים מסוימים בכדי להיות זכאים לכך. ראשית, הגיל המינימאלי להוצאת רישיון על מלגזה הינו גיל 18, אשר הינו גבוה יותר מהגיל המינימאלי להוצאת רישיון נהיגה משום שהעבודה עם מלגזה דורשת גם עבודה אחראית וגם ניסיון בנהיגה על רכב, שזהו התנאי השני- מי שמבקש להוציא רישיון נהיגה על מלגזה חייב להיות בעל רישיון 02 לרכב פרטי או רישיון 01 לטרקטור. אדם אשר אינו עומד בתנאים אלו, לא יוכל לקבל היתר לנהיגה על מלגזה.

טופס רש"ל 18

טופס רש"ל 18 הינו טופס המכונה לעיתים קרובות "טופס ירוק" בשל צבעו. במידה ואנו מעוניינים בהוצאת רישיון נהיגה על מלגזה, עלינו להוציא טופס רש"ל 18, המאשר לנו להשתתף בקורס נהיגה על מלגזה, ולפנות לבית ספר ללימוד נהיגה על מלגזה.

קורס

על פי חוק, כל מי שמבקש לקבל רישיון לנהיגה על מלגזה מחויב במעבר קורס בן יומיים, אשר כולל יום עיוני ויום מעשי. ביום העיוני ילמד הנהג כיצד המלגזה פועלת וכיצד יש לנהוג בה. ביום המעשי יתנסה הנהג בנהיגה במלגזה בשטחים שונים, וכן הפעלת הפונקציות השונות בה לשם צבירת ניסיון בתפעולה.

רישיון

בסיום הקורס, ובמידה שעמד בדרישות הקורס, יקבל הנהג היתר נהיגה על מלגזה, כאשר ישנם שני סוגי היתרים- היתר 129 אשר מאפשר לנהוג על מלגזה עד 20 טון, והיתר 130 המאפשר נהיגה ללא הגבלת משקל ואשר ניתן לנהגים בעלי רישיון 03 לרכב משא.

הוצאת רישיון נהיגה על מלגזה מאפשרת לנו להשתלב במקומות עבודה רבים

כאמור, מפעלים, מחסנים ובתי עסק רבים עושים שימוש במלגזה, ולשם כך הם זקוקים לנהגי מלגזה בעלי רישיון, כך שרישיון נהיגה על מלגזה יכול לאפשר לנו להשתלב בעבודה בכל אחד מבתי עסק אלו בקלות רבה.
| 27/7/16