מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הנזק בתדלוק שגוי של הרכב

לא פעם קורה שעקב חוסר תשומת לב אנו מבצעים תדלוק שגוי של כלי הרכב . פעולה זו עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לרכב. כדאי להכיר את הנזקים האלו ולנסות למנוע אותם על ידי הקפדה על מספר כללי מפתח והוראות בטיחות

מערכת קמ"ש | 13/7/16
מתוך קטגוריית פרטי

אמצעי תחבורה מונעים בדלק מחייבים תשומת לב מצד הנהג. זו מתייחסת בין היתר לנושא של מילוי דלק והיכרות עם ההבדלים בין הסוגים השונים של חומרי גלם. עם זאת, יש לא מעט נהגים שנאלצים להתמודד עם ההשלכות של תדלוק שגוי.

נזק לסוללת המזרקים של מערכת ההצתה

סוללת המזרקים של מערכת ההצתה בנויה לסוג מסוים של דלק. היא לא מסוגלת להתמודד עם דלק אחר מזה שהוגדר על ידי יצרן הרכב, ולכן התוצאה היא נזק חמור. תיקון של נזקים מן הסוג הזה עשוי לעלות אלפי שקלים.

נזק רב למסנן הדלק

מסנן הדלק הוא האחראי על לכידת חלקיקים שעלולים להזיק למנוע ולשאר הרכיבים. שימוש בדלק לא נכון מונע את הסינון ולמעשה אף מזיק למסנן עצמו. את הנזק ניתן לחוש רק לאחר נסיעה ממושכת, אך הוא לא פחות קריטי מנזקים אחרים.

נזק למשאבת הדלק

בכל רכב פרטי או מסחרי יש משאבת דלק. המשאבה אחראית להעביר את הדלק בין המנוע לבין חלקים נוספים ברכב. באמצעות המשאבה ניתן לדאוג להזנה תקינה ולמנוע בעיות במנוע. מאור חשוב לדעת כי גם למשאבה נגרם נזק כאשר משתמשים בדלק לא נכון.

מלבד האמור לעיל, תדלוק שגוי של הרכב מחייב טיפול מהיר והוצאה לא מבוטלת על פנייה לאנשי מקצוע. ראשית, יש לפרק את מכל הדלק ולשטוף אותו היטב. כך ניתן לנקות את כל הצנרת שמובילה דלק מהמכל למנוע ולמנוע נזקים נוספים. שנית, חייבים להחליף את מסנן הדלק ואפשר לעשות זאת עם חלקי חילוף מקוריים או חליפיים. מבחינה כלכלית, הנזק עשוי להגיע ל-10,000 ש"ח לפני מע"מ.

מה עושים במקרה של נזקים?

בעלי ביטוח מקיף יכולים לתבוע את חברת הביטוח במקרה של תדלוק שגוי. לפי תפיסת בית המשפט בארץ ובמדינות נוספות בעולם, שימוש בדלק מוטעה עולה בקנה אחד עם ההגדרה של תאונה. תאונות כאלה מכוסות בפוליסת הביטוח והחברה מחויבת לשלם תמורת הנזק שהן גורמות.

עוד דרך לממן את הנזקים שנגרמים בגלל תדלוק היא לתבוע את המזיק. זו תביעה שמתייחסת בעיקר לתחנת הדלק או חברת הדלק בתביעת צד ג'. כמובן שגם כן יש צורך בפוליסת ביטוח צד ג' בתוקף. בנוסף, ההליך הזה נחשב מסורבל יותר. הוא עשוי להימשך זמן רב ויש מקרים שבהם חולפים חודשים עד שהמבוטח מקבל חזרה את הכסף.

מערכת קמ"ש | 13/7/16