מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אילו רכבים מתאימים לביצוע שליחויות?

בזמן ביצוע הזמנת שליחות מחברה העוסקת בתחום פרמטר חשוב שעלינו לבדוק הוא באלו רכבים משתמשת החברה לצורך ביצוע השליחות והאם ברכבים אלו נמצא אותו כלי תחבורה אשר יבצע את ייעודו בצוררה הטובה ביותר. במאמר זה נסקור את כלי הרכב שמשים את החברות השונות

מערכת קמ"ש | 12/7/16
מתוך קטגוריית קמש לעסקים

כלי הרכב הנפוץ ביותר לביצוע שליחויות הינו ככל הנראה האופנוע. בעזרת האופנוע אנו יכולים לבצע שליחויות של מכתבים וחפצים קטנים במהירות וביעילות, ולא להיות מוגבלים בזמן בשל עומסי התנועה אשר יכולים להתרחש בערים שונות ברחבי הארץ.

האופנוע מאפשר לנו לבצע את השליחות במהירות, וכיום חברות רבות משתמשות ברוכבי אופנועים לשם כך. היתרון הבולט ביותר לכלי זה הוא בתעשיית המזון , שם ישנו צורך בביצוע השליחות במהירות בכדי לשמור על טריותו של האוכל ועל איכותו. החיסרון שבשימוש באופנוע הינו העובדה כי לא ניתן לבצע מספר שליחויות במקביל, היות ולא ניתן להוביל ציוד רב על האופנוע, כך שפעמים רבות על השליחים לחזור למוקד החברה לאחר כל משלוח בכדי לאסוף את המשלוח הבא.

שליחויות באמצעות רכב פרטי

חברות רבות, בעיקר קטנות, עושות שימוש ברכבים פרטיים לשם ביצוע השליחות. רכבים אלו יכולים להיות רכבים מכל סוג, אשר אינם מותאמים לרוב לשם ביצוע שליחויות מורכבות ולכן ישמשו אותנו בעיקר כדי לבצע שליחויות פשוטות וקטנות, בדומה לאלו המתבצעות באופנוע.

היתרון בשימוש ברכבים פרטיים לשם ביצוע שליחויות הינו העובדה כי רכב פרטי מכיל מקום רב יותר מאופנוע, כך שניתן לאחסן בו פרטים של כמה שליחויות ולבצע אותן ברצף, בעוד שבמידה והיינו משתמשים באופנוע היה עלינו לשוב למרכז הפעילות של החברה בכדי לאסוף את השליחות הבאה.

שליחויות באמצעות רכב מסחרי

רכבים מסחריים הינם רכבים אשר גם נועדו להימצאות ממושכת על הכביש ובדרכים וגם יכולים להכיל ציוד רב. רכבים אלו מתאפיינים לרוב בתא מטען גדול ביותר, בו ניתן לסדר בנוחות שליחויות רבות, גם במידה והן גדולות.

כאשר אנו עושים שימוש ברכב מסחרי, אנו אמנם מאבדים את יכולת המהירות של האופנוע, אולם אנו מרוויחים את הבטיחות שבביצוע המשלחות בעזרת רכב סגור וכן את האפשרות לבצע שליחויות של ציוד רב. השימוש ברכבים מסחריים נפוץ בחברות גדולות רבות כגון הדואר, סופרים ועוד, והוא מאפשר לנו לבצע מספר שליחויות במקביל.

סוג הרכב בו נעשה שימוש לשם ביצוע השליחות משפיע הן על מהירותה והן על השמירה על המשלוח

הרכבים השונים בהם נעשה שימוש לשם ביצוע שליחויות מציעים לנו יתרונות שונים, כאשר רכבים קטנים יותר כגון אופנועים מאפשרים לנו לבצע את השליחות במהירות וביעילות, בעוד שרכבים גדולים כגון רכבים מסחריים אמנם דורשים יותר זמן לביצוע השליחות, אולם יכולים לשמור בצורה טובה יותר על המשלוח וכן לאפשר לנו לבצע כמה משלוחים במקביל.

מערכת קמ"ש | 12/7/16