מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכישת רכב יד שניה

כאשר אנו רוכשים רכב יד שניה כדאי לדעת מהן אפשרויות הרכישה העומדות בפנינו

| 12/7/16
מתוך קטגוריית פרטי

רכישת רכב יד שניה אמנם זולה יותר מרכישת רכב חדש לגמרי, אולם עדיין פעמים רבות אנו נזדקק להלוואה בכדי לעשות זאת, ולכן חשוב לדעת אילו הלוואות עומדות בפנינו ואלו אפשרויות רכישה יש שאנו יכולים לבחור מבניהן.

אז איזה סוג הלוואה עדיפה לקחת כאשר רוכשים רכב יד שניה?

• הלוואה מהבנק: הלוואה לרכישת רכב מהבנק ניתנת לרוב רק ללקוחות מסוימים, אשר יכולים להוכיח יכולת החזרה של ההלוואה בתוך פרק הזמן המוקצב לה, וכן הינם ללא הלוואות אחרות, בעלי יתרה בגובה מסוים, מעבירי משכורת חודשית על סכום מסוים ועומדים בעוד תנאים שהבנק מכתיב לשם קבלת הלוואה, ולכן הלוואה מסוג זה אינה מתאימה לכולם. למרות האמור, הלוואה מהבנק יכולה לסייע לנו רבות במידה ואנו מתאימים לקבלתה, היות והתנהלות למול הבנק הינה פשוטה ביותר וכן הבנקים השונים מציעים הלוואות אטרקטיביות ביותר לרכישה רכב יד שניה.
הלוואות חוץ בנקאיות: הלוואה זו ניתנת על ידי גופים שהם אינם הבנקים כגון חברות ביטוח שונות, קרנות הון סיכון וכמובן חברות האשראי. הלוואות אלה קלות יותר לקבלה ולרוב אף מציעות לנו ריביות נמוכות יותר בגין ההלוואה, אולם חשוב לזכור כי כל הלוואה יש להחזיר בסופו של דבר, והקלות שבקבלת הלוואות אלו עלולה להכניס אותנו למצב בו אנו מקבלים הלוואה שאין ביכולתנו להחזיר ותגרום לנו להצטברות חובות בעתיד. במידה ואנו מודעים ליכולת ההחזר שלנו נוכל לקבל הלוואה חוץ בנקאית וליהנות מתנאים אטרקטיביים והלוואה הניתנת בקלות רבה.
• הלוואת בלון: הלוואת בלון הינה הלוואה שונה במקצת, המאפשרת לנו להחזיר את סכום ההלוואה בנפרד מהריביות עליה, כך שאנו יכולים במשך כמה חודשים לשלם רק ריביות, ובמשך כמה חודשים לשלם סכומים משתנים של ההלוואה עצמה. הלוואת בלון מאפשרת לנו להחזיר בנוחות רבה יותר את ההלוואה שקיבלנו עבור רכישת רכב יד שניה, כך שאנו יכולים להחזיר את הסכום שיש לנו באותו הרגע, מבלי להיות לחוצים מחיובים קבועים, תוך התחשבות בכך שלאורך כל התקופה עלינו לשלם ריביות. הלוואה מסוג זה מאפשרת לנו גם לקצר את זמן ההלוואה במידה ויש בידינו את כלל הסכום הנדרש לשם החזרתה, כל עוד אנו עברנו את תקופת המינימום של ההלוואה.


ישנן מספר סוגי הלוואות שיכולות להתאים לנו לרכישת רכב יד שניה

כאשר אנו רוכשים רכב יד שניה, חשוב שניעזר בהלוואה המתאימה ביותר לצרכינו הן מבחינת סכום ההלוואה, הן מבחינת הריביות והן מבחינת דרך החזר ההלוואה, היות ועלינו להיות מסוגלים להתמודד עמה לאורך זמן. כמובן שניתן לשלב בין ההלוואות השונות בכדי להגיע להסדר החזר תשלומים נוח עבורנו, כך שנוכל לרכוש רכב יד שניה בקלות וללא עול כלכלי משמעותי.
| 12/7/16