מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כל מה שצריך לדעת על השכרת משאית

שכירת משאית יכולה לפתח את העסק שלך ולהועיל לו רבות. קרא מהם הדברים שכדאי לך לבדוק לפני שכירת משאית מחברת השכרה.

| 6/7/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

שכירת רכב מסחרי או משאית מאפשרת לעסק לצמוח ומייצרת אפשרויות נוספות לפיתוח העסק שלך. שכירת משאית לעסק יכולה להיות מכל מיני סיבות: למשל אם רוצים להרחיב את העסק ולהיכנס לתחום ההובלה- לא כדאי לקנות ולהשקיע המון כסף במשאית מההתחלה. הפתרון במקרה כזה יהיה לשכור משאית ולראות אם השוק מגיב לעסק החדש בצורה חיובית. חשוב לדעת מראש מה צריך לעשות כששוכרים כלי רכב כזה, הנה כמה טיפים:

רישיון מתאים

משאיות ניתנות להשכרה רק לבעלי רישיון המתאים למשאיות. אדם שיפנה לחברת השכרת משאיות עם רישיון רכב מסוג B בלבד, לא יתנו לו לשכור את הרכב. לפני ששוכרים יש לוודא שלא פג הרישיון לכלי הרכב, חברות ההשכרה מוודאות שהרישיון ברשותך קיים ותקף לפני שהן משכירות את כלי הרכב.

הזמן מראש ותחסוך כסף

כדי לשכור משאית לעסק, טוב להקדים ולהזמין את ההשכרה מראש, זה עשוי לחסוך עד 50% מהמחיר. זה נדיר למדי שהמחיר יורד לאחר הזמנת השכרת המשאית. תכנון מראש מאפשר לך לחפש חברות השכרה שיתנו את המחיר הכי טוב. המיקום הגיאוגרפי של הסוכנות גם כן משפיע על המחיר: לדוגמה אם כלי הרכב נאסף באזור שדה התעופה הוא בדרך כלל יהיה יקר יותר, תלוי בסוכנות להשכרת רכבים, ולכן תמיד כדי לבדוק מחירים ולאסוף ממקומות חלופיים לפני ביצוע הזמנתכם.

מומלץ לתכנן את ההשכרה מראש

לתכנון ההשכרה מראש יש יתרונות רבים: באופן הזה לא צריך להיות חשוף לבעיות ושינויים של הרגע האחרון והכל מסוכם מראש. הזמנות מראש נותנות גם את האפשרות לבחור מתוך מבחר רחב יותר של מכוניות במלאי. המעקב אחרי כלי הרכב הפנויים לשימוש לאורך תקופה מעניק את המרחב לשכור בדיוק את המשאית שבה אתה חפץ.

עסקת ההשכרה עצמה

בעסקת ההשכרה יש כמה דברים שצריך לעשות. וודא שהדפסת אישור הזמנה, והגש אותו יחד עם תעודת הזהות שלך, האשראי ורישיון הנהיגה שלך. יש לבחון את החוזה בזהירות, לקרוא את כל תנאי ההסכם ולשאול את הסוכן אם משהו בחוזה לא ברור, כדי להבהיר את כל התנאים לפני החתימה. בעת בדיקת הרכב שבחרת; אם שמת לב לנזק בכלי הרכב, חובה ליידע את החברה, כי אם לא תדווח מראש- יתכן שתידרש לשלם עבור נזק שלא עשית. חשוב לעשות סקירה כללית לפני הנסיעה ומעל הכול שיש ביטוח חובה.

לסיכום, שכירת משאית יכולה להיות מועילה ביותר לעסק, אך כדאי לעשות את זה בצורה נכונה. כששוכרים משאית כדאי לבדוק שיש לך רישיון מתאים ותקף לכלי הרכב הזה, להזמין מראש, לתכנן מראש את ההזמנה ולהשוות מחירים, ולבצע את העסקה עצמה באופן תקין ובצורה חכמה.
| 6/7/16