מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נתונים משפטיים לפני השכרת רכב בליסינג

ליסינג היא דרך נוחה לקבלת רכב לתקופה של כמה שנים. עם זאת, מדובר בחתימה על חוזה עם סעיפים שחשוב מאוד לשים לב אליהם על מנת למנוע הוצאה כספית עצומה וכדי למנוע גם בעיות משפטיות בהמשך.

| 5/7/16
מתוך קטגוריית פרטי

השכרת רכב בליסינג מעורבת בחתימה על חוזה רב חשיבות

השכרת רכב בליסינג מעורבת בחתימה על חוזה רב חשיבות
ליסינג הוא מונח שמתייחס להשכרת רכבים לזמן ארוך, לרוב מדובר על כמה שנים. יש ליסינג פרטי שמתאים לאנשים שרוצים לקבל רכב לעצמם בלבד, וליסינג תפעולי שמתאים יותר לחברות ולעסקים. ליסינג היא עסקה רבת חשיבות, שהיא סוג של הלוואה לטווח ארוך. לכן, כפי שבהלוואה מגורם רשמי יש צורך בחתימה על מסמכים, גם במצב של ליסינג יש צורך בחתימה על חוזה. החוזה בליסינג כולל סעיפים שונים החל מאבזור הרכב ועד לדינים במקרה של נזק לרכב. חשוב מאוד להתייחס לחוזה בכובד ראש על מנת למנוע מצבים בהם יש צורך של ממש בעורך דין פלילי שיפתור את הבעיות.

יש כמה דברים שמומלץ לשים לב אליהם בחתימה על חוזה הליסינג

חוזה הליסינג מכיל סעיפים רבים, ולמרות שלעתים אין סבלנות לקרוא את כולו, הדבר חשוב ביותר. יש מספר דברים שחשוב במיוחד לשים לב אליהם:

המפרט של הרכב

הדבר נשמע כמו עניין בסיסי ביותר. עם זאת, לעתים הפקיד של חברת הליסינג מולו תבצעו את העסקה אינו יודע את כל הפרטים לגבי הדברים שאמורים להיות ברכב. דברים שנאמרים בעל פה לא נחשבים במצב כזה, אלא רק מה שנכתב בחוזה. שימו לב שבחוזה נכתב שיש ברכב את מערכות הבטיחות הדרושות, שהוא יהיה מסוג מסוים, עם מערכות הרדיו והמולטימדיה ברמה שאתם מעוניינים בה וכולי.

מקרים בהם הרכב ניזוק

לצערנו, קורים מקרים בהם יש תאונות קשות עם רכב הליסינג. חשוב לשים לב שהסעיפים בחוזה פועלים גם לטובת השוכר ולא רק לטובת המשכיר. חשוב להימנע ממצב בו תצטרכו לשלם סכום כסף לא הגיוני לחברת הליסינג על נזק לרכב. בכל אופן, אם הייתם מעורבים בתאונה קשה, עדיף לפנות לעורך דין פלילי שיוכל לשים לב לסעיפים בחוזה ויסייע לכם מול המשטרה ומול חברת הליסינג.

תנאי ההחזר

כיוון שבליסינג מדובר בסוג של הלוואה, חשוב מאוד לקרוא בפירוט את הסעיפים שקשורים בתנאי החזרת הכסף. עלולים להיות מצבים בהם החברה ממש גונבת מכם כסף מיותר, ואז יש צורת בשימוש בשירותיו של עורך דין. אם אתם נמצאים באזור המרכז תוכלו לפנות לעורך דין פלילי מתל אביב לדוגמא. אם אתם נמצאים באזור הצפון, השכירו את שירותיהם של עורכי דין בחיפה, ואם אתם זקוקים לשירות באזור ירושלים, היעזרו בשירותיו של עורך דין פלילי בירושלים. כדאי לראות שההחזר מדי חודש אינו גבוה מדי ושהדבר יוצא לכם משתלם יותר מקניית רכב חדש.

ליסינג הוא דבר נהדר, אם מבצעים אותו נכון

השכרת רכב באמצעות ליסינג היא דרך טובה לקבלת רכב לטווח ארוך, אך בהחלט חשוב לשים לב לנתונים המשפטיים, כדי להימנע ממצבים לא נעימים. דבר זה יאפשר לכם לזכות ברכב חדיש יחסית שגם משתלם לכם כלכלית.
| 5/7/16