מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ניקיון ופוליש לרכב

כאשר אנו רוצים לשמור על רכבנו, חשוב שנשמור גם על הניקיון שלו. שמירה על ניקיון מיטבי של הרכב לא כוללת רק ניקוי שטחי של לכלוך, אלא גם ניקוי יסודי וביצוע פוליש.

| 5/7/16
מתוך קטגוריית פרטי

כאשר אנו נמצאים שעות רבות ברכבנו, חשוב לנו לא רק לרכוש רכב איכותי אשר ישרת אותנו לפי צרכינו, אלא גם לשמור עליו לאורך זמן ולדאוג לניקיונו. בעזרת ניקיון יסודי ואיכותי של הרכב וביצוע פוליש אחת לתקופה, אנו יכולים לשמור על מראהו החדש וכן לצמצם את בלאי החלקים הפנימיים של הרכב ובלאי הצבע. אז מה חשוב לדעת על ניקיון ופוליש לרכב?

שמירה על הרכב

חשוב להבין כי לניקיון ופוליש לרכב ישנו גם מרכיב שמירה על הרכב, בנוסף לאפקט הניקיון היוצר סביבה נעימה כמובן. כאשר הרכב שלנו אינו נקי ואינו עובר תחזוקה שוטפת, הוא נוטה יותר לקילופי צבע, שבירת הפלסטיקים ברכב, הרס הריפודים ועוד. הטיפולים מסייעים לנו בהתמודדות עם בעיות אלה ובשמירה על איכות הרכב לאורך זמן, כך שחשוב שנקפיד על ביצועם ועל ביצועם בצורה נכונה בכדי להגן על רכבנו כמה שיותר.

תדירות

ניקיון ופוליש לרכב כדאי לבצע בתדירויות שונות, כאשר חוק האצבע אומר לנקות כאשר צריך. למרות האמור, קשה לנו להעריך מתי בדיוק יש לנקות את הרכב ומתי לבצע פוליש, ולכן ההמלצה לרכב הנמצא בשימוש תדיר של לפחות פעמיים ביום הינה לנקות את הרכב פעם בשבוע ולבצע פוליש פעם בשלושה חודשים, כאשר כמובן ניתן לעשות ניקיון ופוליש בזמנים אחרים בהתאם לצורך ובהתאם לשימוש שלנו ברכב.

ניקיון

: ניקיון הרכב מתחלק לניקיון חיצוני וניקיון פנימי. ניקיון חיצוני של הרכב צריך לכלול ניקוי של כלל צדדי הרכב וכן של אזורים כגון אזור המנוע, פנים הגלגלים, האגזוז וכדומה בכדי לוודא ניקיון של כלל הפתחים ברכב ומעבר חופשי של אוויר וחומרים אחרים דרכם, כך שנבטיח פעילות מיטבית של רכבנו. ניקיון פנימי של הרכב כולל ניקיון של כלל הריפודים והשטיחים, וכן ניקיון של אזורים נסתרים יותר כגון ניקיון של האזור מתחת לשטיחים, מאחורי הפח ועוד.

פוליש

פוליש לרכב צריך להתבצע עם חומרים איכותיים ומתאימים לכך, ובמידה ואין לכם את הידע המקצועי בכדי לבצעו בכוחות עצמכם כדאי להיעזר בבעל מקצוע, היות ופעולה לא נכונה עלולה להזיק לרכב. פוליש הינו חומר המבריק את צבע הרכב בעזרת המרכיבים שבו, והוא מסייע לנו בניקוי לכלוך קשה ביותר וחידוש מראה הרכב, כך שהוא ישמור על מראהו לאורך זמן.

ניקיון ופוליש לרכב גם מנעימים את השהות שלנו בו וגם שומרים על הרכב

ניקיון ופוליש לרכב נועדו בראש ובראשונה בכדי לשמור על מראה הרכב ולהנעים את השימוש שלנו בו, אולם היתרונות אינם מסתיימים כאן, וכאשר אנו מקפידים על ניקוי הרכב בצורה נכונה ויסודית אנו נהנים גם משמירה על פנים הרכב לאורך זמן, על הריפודים, הפלסטיקים והצבע, כך שאנו יכולים ליהנות מרכב כמו חדש לאורך זמן.
| 5/7/16