מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תאורה תקנית לרכב – תחזוקה מצילת חיים

תחזוקה תקנית של הרכב איננה קלה לביצוע, ולצערנו בין תחזוקת המנוע, הצמיגים והמצבר, אנשים רבים שוכחים את חשיבותה של התאורה. תאורה תקנית תבטיח שיראו אתכם בכביש בכל שעה ובכל מזג אוויר, תמנע תאונות ותבטיח נהיגה בטוחה ונוחה. אז קדימה לעבודה!

| 29/6/16
מתוך קטגוריית פרטי

תחזוקה קבועה של הרכב

תחזוקה קבועה של הרכב
כל בעל רכב כבר יודע שתחזוקה של הרכב לעיתים עולה יותר ממחיר הרכב בעצמו. אנחנו יכולים להתלונן על המחיר עד מחר, אבל בסופו של דבר, התחזוקה של הרכב היא זו שמשאירה אותו נוסע, מתפקד ובעיקר – בטיחותי. כחלק מעבודות התחזוקה הקבועות שאנו מבצעים ברכב שלנו, אנו מחליפים צמיגים כל כמה שנים (מומלץ לבדוק את תאריך הייצור המוטבע על הגלגל כדי לדעת אם הגיע הזמן להחליפו). מחליפים את המצבר שלנו (אורך חיים ממוצע של מצבר הוא בין שנתיים וחצי לארבע שנים), ממלאים שמן ומים במנוע (ומקפידים לבדוק גם נוזלי בלמים מעת לעת), כמו גם אוויר בגלגלים (לא לשכוח למלא בתדירות גבוהה יותר בתקופת הקיץ) וגם, אם אנחנו מקפידים על תחזוקה נאותה, מחליפים כל נורה ברכב באופן מיידי לאחר שהיא נשרפת.

סוגי נורות ברכב עצמו

אין מדובר בעבודה קלה שכן ברכב ממוצע יש המון נורות שונות, חלקן חשובות יותר מאחרות, אבל כמעט את כולן יש להחליף מיד לאחר שהן מפסיקות לפעול. הנורות החשובות ביותר הן אורות הכביש הקדמיים ואורות הבלם. אורות הכביש מאפשרים לכם לראות את הדרך בצורה חלקה גם בכבישים חשוכים, ואורות הבלם מאפשרים לכם להראות על ידי רכבים אחרים בכביש בכל עת. מלבדם יש את אורות האיתות החשובים (כאשר לרוב מדובר על נורות לד שפשוט מאד להחליפן אם נשרפות, אך בדרך כלל נוטות להאריך שנים), אורות רוורס, אורות גבוהים שמאפשרים לכם לנווט גם בכביש חשוך במיוחד ומאירים למרחק גדול יותר מאורות הדרך הרגילים (100 מטרים), אורות חנייה, אורות ערפל ואפילו האור הקטן בתוך הרכב שמסייע לכם למצוא חבילת מסטיקים שנפלה מתחת למושב חשוב.

חיים ממבחן רישוי אחד לשני

רבים האנשים שאינם מתייחסים לאורות ברכב עד שמגיע הזמן לבצע את מבחן הרישוי השנתי. מכיוון שאת מבחן הרישוי לא תוכלו לעבור אפילו עם אור אחד ויחיד שאינו מתפקד כהלכה ברכב, אנשים רבים רצים אל המוסך או חנות החשמל לרכב הקרובה למקום מגוריהם ומסדרים את האורות רק לפני מבחן הרישוי. ראשית מדובר בפעולה שאינה בטיחותית כלל משום שהאורות ברכב נחוצים לנהיגה בטוחה, ושנית – נהיגה ללא אורות מסוימים, או עם אור שאינו עובד ברכב, היא פעולה בלתי חוקית והיא תגרור קנסות באם תתפסו על ידי המשטרה. לרוב פעולת החלפת האורות היא פשוטה וקלה ותעלה לכם כמה עשרות שקלים, לכן מומלץ לטפל באור ברגע שהוא נפגם ולא להמתין למשטרה או חלילה לתאונה.
| 29/6/16