מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איזו הלוואה כדאי לקחת לרכישת אוטובוס

אם אתם רוצים לפתוח שירות איכותי של הסעות, אתם צריכים את כלי העבודה העיקרי לכך – האוטובוס

מערכת קמ"ש | 23/6/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

שירותי הסעות הם שירותים איכותיים ביותר, שניתנים על ידי חברות מקצועיות בתחום זה. החברות אלה צריכות להיות מורכבות ובנויות בצורה נכונה, עם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר כנהגי הסעות, עם שירות לקוחות איכותי ועם התאמה איכותית של שירותי ההסעה השונים לכל לקוח ולקוח. עם זאת, האיכות הזאת מתאפשרת בראש ובראשונה דרך השימוש בכלי הרכב הגדול שהוא הבסיס של כל שירות הסעות שהוא – האוטובוס. מי מאתנו לא מכיר את האוטובוסים השונים הקיימים היום בשוק, בין אם מדובר באלה המשמשים בעיקר להסעות ולנסיעות בין עירוניות בתחבורה ציבורית, ובין אם באלה המשמשים בעיקר לתחבורה ציבורית פנים עירונית. בכל מקרה, אין ספק כי רכב כה גדול ומשמעותי הוא השקעה כלכלית לא קטנה, ועם זאת כמובן כי מדובר בהשקעה כלכלית מחייבת והכרחית עבור כל מי שרוצה להפעיל שירות של הסעות. במצבים שכאלה, במקרים רבים אנחנו צריכים לפנות לאפשרויות שונות של מימון חיצוני עבור רכישת אוטובוס – אפשרויות שונות של הלוואה. כעת, נבין בדיוק מהן האפשרויות בתחום ומה יכול להתאים לצרכים שלכם.

איזו הלוואה ניתן לקחת עבור רכישה של אוטובוס, ומה מבין האפשרויות הכי תתאים לכם?

• הלוואה רגילה – ההלוואה הבנקאית והרגילה היא האופציה הבסיסית ביותר של קבלת מימון ואשראי מידי עבור כל רכישה באשר היא, בין אם מדובר ברכישת אוטובוס ובין אם בכל רכישה אחרת. להלוואות רגילות יש את היתרונות שלהן – בדרך כלל הריבית היא לא ריבית גבוהה מדי, ככל שהמצב הכלכלי שלנו או של העסק שלנו טוב יותר ניתן לקבל תנאים טובים יותר עבורה, והיא מוחזרת לאורך זמן בתיאום מדויק מול הבנק. עם זאת, לא תמיד מדובר באופציה הכי טובה עבור רכישה חשובה ומידית כל כך לעסק שלכם, ואחת הסיבות העיקריות לכך היא שמדובר בהכבדה משמעותית על חשבון הבנק שלכם או של העסק שלכם, ועל הלוואה שלא תוכלו לקבל תמיד בתנאים שנחוצים לכם. הריבית הקשורה עבור הלוואות חוץ בנקאיות ורגילות היא ריבית שצמודה למדדים שונים שלא תלויים בכם כלל, והדבר מפריע באופן די משמעותי ויכול להוביל להלוואה עד כדי יציאה מכלל שליטה.

• ליסינג – כמו ברכישה של כל סוג אחר של כלי רכב, גם ברכישת אוטובוס אחת האפשרויות הבולטות והרלוונטיות ביותר היא ליסינג. בהתחשב בכך שמדובר ברכב המשמש אתכם לצרכי עבודה והוא הלכה למעשה מהווה את הבסיס של העסק שלכם, תנאי הליסינג שתוכלו לקבל מכך עבור העסק שלכם יהיו בדרך כלל תנאים לא רעים כלל וכלל. עבור מי שלא בקיא בתחום, נסביר כי ליסינג הוא מושג שמתאר מצב שבו הרכב שבו אנחנו משתמשים על בסיס יום יומי לא נמצא בבעלותנו אלא בבעלותה של חברת הליסינג, ולה אנחנו משלמים סכום כסף משמעותי ראשוני ולאחר מכן תשלומים קבועים, בהתאם למחיר הרכב שנקבע מראש עם ריבית קבועה. כך, בתום תקופת הליסינג, ניתן לבחור האם להשלים את הסכום ולרכוש את הרכב (שזה בדרך כלל מה שרלוונטי עם רכב עבודה גדול כמו אוטובוס), או אם להחליף לדגם חדש יותר מחברת הליסינג.


רכישה של אוטובוס היא לא זולה, אבל עם אוטובוס איכותי ניתן לפתוח שירות רווחי למדי

כפי שניתן להבין, גם ברכישת אוטובוס, בדומה לרכישת רכבים רבים אחרים, אופציית המימון הרלוונטית ביותר לעתים קרובות תהיה ליסינג, על אף שלא מדובר בהלוואה מהסוג הקלאסי. בכל מקרה, אם ביכולתכם להשיג מימון איכותי בתנאים טובים של הלוואה מחוץ להסכם ליסינג - אולי זו באמת הדרך עבורכם.
מערכת קמ"ש | 23/6/16