מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כיצד לבחור חברת ביטוח לרכב?

כולם יודעים, שביטוח רכב הוא דבר שכל בעל רכב חייב לעשות, ושיש היום הרבה מאוד חברות שמציעות לספק לנו את השירות. אבל – לא כולם מבינים את ההבדל בין הביטוחים השונים, מה חובה ומה לא – ואיך אפשר לבחור את חברת ביטוח הרכב בצורה המשתלמת ביותר. בדיוק בשביל זה אנחנו פה.

מערכת קמש | 21/6/16
מתוך קטגוריית פרטי

ביטוחי רכב – ההבדלים

ביטוחי רכב – ההבדלים
הדבר הראשון שחשוב לדעת לפני שבוחרים חברה שתספק שירותי ביטוח לרכב הוא, שיש כמה סוגים של ביטוח ושלא את כולם חובה לעשות. למעשה, הביטוח היחידי שחובה לעשות הוא ביטוח חובה, אבל כדאי לכל נהג להיות מודע לכל הסוגים כולם:

ביטוח חובה

ביטוח אשר מבטח את הרכב ושבלעדיו אסור לרכב לעלות על הכביש. ביטוח זה מכסה פגיעה גופנית בנהג, בנוסעים ובהולכי רגל, כך שנהג מבוטח יוכל לקבל השתתפות בהוצאות עבור הטיפולים שהוא, הנוסעים או הולכי הרגל שנפגעו יצטרכו לעבור. נהג לא מבוטח יצטרך לשלם מכיסו עבור הטיפולים הללו סכום לא מבוטל במיוחד אם הוא לא ביטוח רכב יוקרה ומעבר לכך – יבצע עבירה פלילית על החוק. מחיר ביטוח החובה הוא די דומה בכל חברות הביטוח, וזאת מכיוון שהוא ביטוח קבוע ולא ניתן להוסיף או לשנות בו דבר.

ביטוח מקיף

למרות העובדה שרק ביטוח רכב מקיף הוא בגדר חובה, הרי שרוב האנשים מבטחים את הרכב שלהם גם בביטוח מקיף שמעניק להם פיצוי כספי גם במקרים אחרים. מקרים אלה כוללים פגיעה ברכב, פגיעה ברכב אחר, גניבה, נזק כתוצאה מפגעי מזג האוויר, נזק כתוצאה מרעידת אדמה, מוונדליזם וכל נזק אחר – בלבד שהוא כלול בפוליסת הביטוח שחתמו עליה. פוליסות ביטוח מקיף לרכב יכולות לכלול גם שירותים שונים כגון שירותי גרירה ושירותי דרך, שכמובן ניתנים בתוספת תשלום. מחירו של ביטוח מקיף משתנה בין חברה לחברה ותלוי גם בפרמטרים ובשירותים שנכללים בו וגם בתחרות בין החברות עצמן.

ביטוח צד ג'

ביטוח שמכסה את המבוטח מפני תביעות של צד שלישי שנפגע מרכבו.
חשוב לציין, שבכל תביעת ביטוח המבוטח יידרש לשלם סכום מסוים בגין השתתפות עצמית, ושהסכומים שישולמו על ידי חברת הביטוח תלויים בפוליסות עליהן הוא חתם. חשוב לציין כי יש הרבה פרמטרים שמשפיעים על מחירי הפרמיות השונות, לרבות גיל הנהג, עבירות תנועה, תאונות קודמות ועוד.

אז איך בוחרים חברת ביטוח רכב?

לאחר שהכרנו את מונחי הביטוח השונים, נשמח לספק לכם טיפ חשוב לבחירה נכונה של חברת ביטוח רכב: בחרו בחברה שמציעה לכם את הפוליסה הזולה ביותר. זה אולי נשמע לכם פשוט, אבל זה דווקא די מורכב. אמנם, בשוק הישראלי פועלות היום הרבה מאוד חברות ביטוח המציעות ביטוח רכב, ובגלל התחרות הגדולה מוכנות להוריד מחירים. אבל – על מנת להשוות בין מחירי הפוליסות חשוב קודם כל לוודא שאתם מקבלים פוליסות זהות שכוללות את כל הביטוחים שאתם רוצים, ושמכסות אתכם בצורה הטובה ביותר בכל מקרה של פגיעה, שאנחנו מקווים שלא תהיה.
שנית – יש לומר, כי את המחירים הנמוכים ביותר תקבלו מחברות הביטוח הישיר, אלה שלא מעסיקות סוכן וכך יכולות להציע לכם מחירים זולים בהרבה. זה נשמע מצוין, אבל צריך לזכור שלא כל אחד בנוי לנהל את נושאי הביטוח שלו בעצמו, ושלפעמים עדיף לשלם קצת יותר על מנת שכל הנושאים הביורוקרטיים הרבים שכרוכים בתביעה ינוהלו על ידי מישהו אחר.

בחרו בהצעה המשתלמת ביותר

אז אם אתם יכולים לנהל את כל נושאי התביעה והביורוקרטיה בעצמכם – בקשו מראש הצעות מחברות הביטוח הישיר השונות. אבל – אם אתם מעדיפים שמישהו יעשה את העבודה עבורכם, בקשו הצעה מהחברות שמפעילות סוכני ביטוח ובחרו את ביטוח הרכב הכי משתלם. בהצלחה ונסיעה טובה ובטוחה!
מערכת קמש | 21/6/16