מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מתי נצטרך עורך דין לנהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות הינה מסוכנת ביותר, ויש להימנע ממנה בכל מחיר. האכיפה המשמעותית על הנושא, הובילה רבים להזדקק לשירותי עורך דין לנהיגה בשכרות בעל ותק וידע בנושא.

| 21/6/16
מתוך קטגוריית פרטי

נהיגה בשכרות הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה

נהיגה בשכרות הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה
מספר ההרוגים בתאונות דרכים בארץ הינו מחריד בכל קנה מידה. גם אנשים ציניים יזדעזעו מהמספרים, המקבילים למספר ההרוגים במבצעים צבאיים רבים. על ההרוגים בתאונות הדרכים אין מספיק שיח תקשורתי, ולכן העובדות האמיתיות והסיפורים הכאובים פעמים רבות נשכחים מהלב. המלחמה של המדינה בתאונות דרכים כוללות מספר רבדים מרכזיים. חלק ראשון הינו יצירת תשתיות כבישים משופרות, אשר יהפכו את הנהיגה לקלה ובטוחה יותר עבור כלל הציבור. חלק שני הינו חינוך של הנהג הישראלי להקפדה על כללי התנועה הנכונים, ועל נהיגה תרבותית. חלק שלישי הינו אכיפה משמעותית של חוקי המדינה, ויצירת הרתעה מפני הפרתם. אחד מהגורמים אשר ממקדים את תשומת לב הרשויות במלחמה למול תאונות הדרכים הוא הנהיגה בשכרות. נהיגה בשכרות היא נהיגה לא בטוחה, מאחר והאלכוהול החודר למערכות הגוף מונע שיפוט נכון של מהירות, מרחק וקבלת החלטות בזמן קצר. העובדה שאחוז גדול יחסית מהמעורבים בתאונות דרכים שתו לשוכרה לפני הנהיגה, החלו תיקון תקנות בדבר כמות האלכוהול המותרת. כיום, חל איסור מוחלט על שתייה אפילו של משקה משכר אחד לפני הנהיגה, במטרה לשמור על יכולת ריכוז מרבית ועל יכולת אכיפה וזיהוי של המשטרה. חיסול התופעה של הנהיגה בשכרות מסומן כמשימה מרכזית של רשויות החוק, ולכן כמות הולכת וגדלה של אנשים נאשמים בכך עקב האכיפה המוגברת.

מהם המצבים המרכזיים בהם עורך דין לנהיגה בשכרות יוכל לסייע לנאשם?

עורך דין לנהיגה בשכרות הינו הגורם המקצועי המסייע לנאשמים בנהיגה בשכרות. העונשים על נהיגה בשכרות משתנים בצורה דרסטית, ועשויים לכלול מאסר בפועל, תשלום סכומי כסף אדירי כקנס, וכמובן שלילה מוחלטת של הרישיון לזמן ארוך במיוחד. עורך דין לנהיגה בשכרות הינו עורך דין אשר עסק בתיקים רבים בנושא, ויוכל לסייע לנאשם במספר מקרים:
• סיבה דחופה לנסיעה: לעיתים נסיעה אשר נגרמה בהפתעה מוחלטת, כמו אשפוז של קרוב משפחה, צורך להגיע ללידה, או סיבות אחרות שאינן סובלות דיחוי יוכלו לסייע לעורך דין לנהיגה לחלץ את הנאשם מהבוץ בו הוא שרוי.
• בדיקה לא תקינה: לעיתים הבדיקה של האלכוהול שמבצעת המשטרה אינה מדויקת. על ידי בדיקת דם פשוטה ניתן לאמת את העובדות, ובכך לסייע לנאשם לצאת מהבוץ.

הקפידו לבחור בעורך דין לנהיגה בשכרות ברמה גבוהה

חשוב לזכור כי נהיגה בשכרות הינה מסוכנת ביותר. סכנת החיים שבא אנו שמים את עצמנו בעודנו נוהגים בשכרות הינה אדירה. במידה ונתפשתם על לא עוול בכפכם, תוכלו להיעזר בעורך דין לנהיגה בשכרות שיחלץ אתכם, אך באמת שעדיף להימנע מאישום בנושא על ידי הימנעות מנהיגה לאחר שתייה.
| 21/6/16