מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לתקן או להחליף? מה עושים כשהסוויץ' ברכב תקוע?

זו שעות בוקר ואתה ממהר לעבודה. אתה נכנס לרכב, מניח את התיק במושב שליד הנהג, חוגר את חגורת הבטיחות, מכניס את המפתח לסוויץ' ו... המפתח לא מסתובב. אתה מנסה "לשחק" קצת עם המפתח, להכניס ולהוציא קצת אבל כלום. מה עושים?

מערכת קמש | 13/6/16
מתוך קטגוריית פרטי

תקלה בסוויץ'

תקלה בסוויץ'
הסוויץ' ברכב תקוע! למי קוראים? למנעולן רכב או לגרר שיקח אותנו למוסך היבואן? סקרנו כאן את האפשרויות העומדות לפניך: החלפת סוויץ' לרכב או שיפוץ שלו וריכזנו עבורך מידע חשוב בנושא. סוויץ' הרכב סובל מבלאי לאחר כמה שנים. הצטברות אבק וחול לא עוזרים כאן ועלולים להביא לשחיקה מואצת הדיסקיות בתוך המכלול, מה שיביא לתופעות כמו סוויץ' שמסתובב קשה או תקוע לחלוטין..

אז מה עושים?

אם נתקלת במצב שהסוויץ' לא נפתח, דבר אחד בטוח, אל תנסה לתקן לבד. הסוויץ' הוא מכלול יקר ורגיש המשלב חלקים מכאניים וחשמליים עדינים. טיפול גס ולא מיומן יכול להביא לנזק שלא ניתן לתקן גם בשיפוץ סוויץ' מקצועי ויחייב החלפה בעלות גבוהה. יחד עם זאת חשוב לדעת שהמצב לא אבוד ויש לך אפשרויות נוספות לפני שאתה מכניס את עצמך להוצאה גבוהה הכרוכה בהחלפת סוויץ'. היות שהסוויץ' מורכב ממספר חלקים, ברוב המקרים ניתן לאבחן את החלק התקול ולבצע תיקון סוויץ' לרכב תוך שימוש בחלקים משומשים ובעלות נמוכה. נסביר בהמשך ביתר פירוט.

אופציה א' – תיקון במוסך

תיקון במוסך הוא בהחלט אופציה קיימת במקרה של סוויץ' שדורש שיפוץ או החלפה. אתה מתקשר למוסך, שולחים גרר שיביא את הרכב שלך למוסך, במוסך מפרקים את הסוויץ' ומתקינים במקומו סוויץ' חדש ממחסן היבואן. את עבודת ההתאמה למחשב הרכב יעשו שם בעזרת מיכשור ייעודי או שיזמינו מנעולן רכב. סוויץ' לרכב הוא מכלול יקר ובהתאם החשבון אותו תידרש לשלם יהיה גבוה, הן על המכלול עצמו והן על העבודה.

אופציה ב' – מנעולן רכב

אופציה נוספת וככל הנראה טובה יותר היא קריאה למנעולן רכב. המנעולן מתמחה בבעיות הקשורות למנגנוני האבטחה של הרכב ובכלל זה גם הסוויץ'. המנעולן יגיע אליך ולא יבקש שתגיע אליו, דבר שיחסוך לך את עלות הגרירה. בנוסף, למנעולן יש את היכולת והכלים לאתר את מקור הבעיה בסוויץ'. אם מקורה ברכיב המכאני, החשמלי או שמא מדובר רק במפתח שחוק ש"עשה את שלו". לאחר איתור הבעיה, המנעולן יחליף את הרכיב התקול, בד"כ מתוך מאגר חלקי חילוף הקיים בסדנה שלו. אם נדרש קידוד מחדש של המפתח לסוויץ' או אם נדרש תיאום בין הסוויץ' למחשב הרכב, המנעולן יבצע פעולה זו בקלות ובמהירות שכן זו בדיוק העבודה היום יומית שלו. גם אם מסתבר שנגרם לסוויץ' הרכב נזק בלתי הפיך ויש הכרח להחליפו, סביר המנעולן ימצא לכם סוויץ' משומש בעלות נמוכה.

האם זה יקר?

לסיכום ניתן לומר בביטחון כי גם מקרה בו הסוויץ' תקוע והמפתח לא מסתובב לא חייב להסתיים בחוב בבנק. אלא אם יש לכם רכב נדיר או יקר מאוד, במקרה בו יש צורך לתקן את הסוויץ', מומלץ לפנות למנעולן רכב המומחה בתחום תיקון ושיפוץ סוויצ'ים לרכב. כך תשיגו תיקון זול ומקצועי תוך זמן קצר ומינימום טרטור.
מערכת קמש | 13/6/16