מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

האם אפשר להתאים נגררים לרכבים פרטיים?

רכבים שונים דורשים סוגי נגררים שונים, אך כיצד נדע להתאים את סוג הנגרר לסוג הרכב?

מערכת קמ"ש | 2/6/16
מתוך קטגוריית פרטי

לרוב, כשאנו חושבים על התאמה של נגררים לרכבים, עולה לרוב האפשרות של התאמת הנגרר לרכב מסחרי - לטנדר מסוים, או אפילו למשאית גדולה או קטנה. השאלה היא, האם במידה ויש לכם רכב פרטי שאף לא גדול מידי - אפשר בכלל להתאים עבורו נגרר? תשמחו לדעת שהתשובה היא חיובית לחלוטין. החוק בישראל מתיר לכם להתאים נגרר לרכב הפרטי שלכם. כמובן שחשוב להבין מתי זה מותר, על איזה סוג של נגרר מדובר, ומהם הכללים שאתם חייבים להקפיד עליהם.

התאמת הנגררים לרכב הפרטי

● משקל מקסימלי - שימו לב שעל אף שמותר לכם לבחור נגררים לרכב הפרטי שלכם, הם לא יכולים להיות במשקל כבד מידי. צריך לבדוק ברישיון שלכם וגם בפרטים של רישיון הרכב, איזה סוג של נגרר מותר לחבר אליו ובאיזה משקל הנגרר הזה יכול להיות - טון, שני טון, וכיו"ב. יש לעתים הבדלים מבחינה זו בין סוגי הרכבים הפרטיים שבהם אתם תשתמשו ואליהם תחברו את הנגרר, וחובה להקפיד על כך.

● התקנת וו - על מנת שתוכלו לבחור נגררים שיתאימו לרכבים שלכם, אתם חייבים קודם כל להתקין וו מיוחד בגב הרכב שלכם. הוו הזה צריך להתאים לנגרר שאותו אתם תבחרו, וגם לאופי ולמשקל של הרכב שלכם. שימו לב שאת ההתקנה חייב לבצע איש מקצוע מוסמך אשר עוקב אחרי כל ההוראות והתקנות של משרד התחבורה.

● גודל הנגרר - לרוב אין מגבלות מיוחדות באשר למידות של הנגרר שאתם תבחרו לרכב הפרטי שלכם. אפשר לבחור נגררים שיהיו נמוכים או גבוהים, ויש אפשרות לבחור בנגרר פתוח לגמרי, או בנגרר עם מכסה שעיקר תפקידו לשמש כעוד תא מטען עבור הרכב. כאן השאלה היא לחלוטין קשורה בצרכים שלכם עבור הנגרר.

עוד כמה נקודות חשובות

יש גם כמה דגשים חשובים באופן כללי לבחירת הנגרר, לא רק משום שמדובר על רכב פרטי, אלא באופן עקרוני. שימו לב שהנגררים עצמם מצוידים בכל הרישיונות ובכל התקנים הנדרשים עבור נגרר. יש גם לוודא שברישיון של הנגרר, אכן כתוב שהוא מותאם לרכבים פרטיים (כלומר, רישיון מדרג B).
מערכת קמ"ש | 2/6/16