מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אביזרים לטלפונים סלולריים לרכב

: במשך השנים, חשיבותו של הטלפון הסלולרי בשגרת החיים היום יומית שלנו מתבררת כגדולה יותר ויותר. הדבר לא פוסח גם על תרבות הנהיגה שלנו, וכיום ישנם יותר ויותר מוצרים המיועדים לטלפונים סלולריים בזמן השהות ברכב.

מערכת קמ"ש | 22/5/16
מתוך קטגוריית פרטי

מדוע נחוצים אביזרים המיועדים לטלפון הסלולארי בתוך הרכב?

מדוע נחוצים אביזרים המיועדים לטלפון הסלולארי בתוך הרכב?
ראשית חשוב לומר ולהדגיש כמה שיותר את ההגבלות החשובות מאוד על שימוש בטלפונים סלולריים בזמן נהיגה. מדי כמה שבועות אנחנו שומעים על תאונה כזו או אחרת שנגרמה בשל שימוש של הנהג בטלפון הסלולרי שלו, והדבר נכון בעיקר בכל מה שנוגע לשימוש של הודעות טקסט שממש מושכות את עיני הנהג מהכביש אל הטלפון. אין שום אביזר שנותן פתרון למצב הזה, ומדובר בעבירה חמורה על החוק שמסכנת ועולה בפועל בחיי אדם. האביזרים שאנחנו מדברים עליהם לטלפונים סלולריים לרכב הם אביזרים שמטרתם בראש ובראשונה להפוך את חווית הנהיגה לנוחה יותר ולבטוחה יותר תוך הבנת חשיבות השימוש הבסיסי בטלפון הסלולרי תוך כדי הנסיעה. נפרט מעט יותר ונסביר על אביזרים רלוונטיים.

כבלים ומטענים

האביזרים השימושיים ביותר בכל מה שנוגע לטלפונים סלולריים ברכב הם כמובן כבלים ומטענים. מטענים לרכב לטלפון הם אביזר פשוט יחסית, אך ישנם גם הרבה מוצרים באיכות ירודה מאוד בתחום זה, ועלינו למצוא מטעני 12 וולט איכותיים המתאימים לחיבור למצת הרכב, עם חיבור לכבלי USB אותם נוכל לקחת מהמטען הרגיל שלנו או להתאים כבלים מתאימים לרכב שלנו. עוד כבלים רלוונטיים יכולים להיות כבלי AUX – המאפשרים חיבור של מערכת האודיו ברכב לטלפון שלנו לטובת שימוש בו כנגן מוזיקה.

דיבורית

דיבורית לטלפונים סלולריים ברכב היא לא רק אביזר שימושי, אלא אביזר בטיחותי חשוב למדי בתרבות הנהיגה שלנו. כיום, דיבור בטלפון שלא במסגרת דיבורית הוא עבירה על החוק, ואם אנחנו חייבים לדבר תוך כדי הנהיגה אנחנו צריכים דיבורית ייעודית לרכב בתשתית Bluetooth, שתאפשר לנו לדבר בטלפון ברכב מבלי להזיז את הידיים מההגה. ישנן דיבוריות שונות ומגוונות עבור הרכב שלנו – חלק מהן קטנות ובסיסיות ביותר וחלק מהן יכולות להיות טלפוני רכב של ממש בפני עצמן – שנדלקים מיד עם הדלקת הרכב ומהווים טלפון נוסף באותו המספר לטלפון שלנו.

משדר FM

במכוניות ישנות בהן אין חיבור USB או כבל AUX ניתן לרכוש משדר FM קטן המתחבר לטלפון שלנו ומשדר בתדר מסוים לטווח קצר, וכך נוכל להאזין לטלפון שלנו דרך מכשיר הרדיו הרכבי שלנו.

עם האביזרים הנכונים, שימוש בטלפון בזמן הנהיגה הופך לבטיחותי, חוקי ונוח

באופן כללי, שוק הטלפונים הסלולריים כיום מבין כי אין דרך של ממש למנוע מאנשים להשתמש בטלפונים סלולריים תוך כדי נהיגה – וגם כי השימוש בטלפונים לא בהכרח חייב לסכן חיי אדם, אם משתמשים באביזרים הנכונים. אתם צריכים לדאוג שיהיו לכם את האביזרים הרלוונטיים עבורכם.

המאמר נכתב באדיבות קייט פון – מעבדת סלולר
מערכת קמ"ש | 22/5/16