מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בעל רכב - רוצה להגן על הרכב שלך? התקן תריסי גלילה!

במידה ואתם גרים בבית פרטי או בדופלקס, יש להניח שגם יש לכם חניון פרטי שצמוד לבית שלכם. החניון הוא כמובן יתרון נהדר, שכן אתם לא צריכים כעת להתרוצץ ברחבי השכונה בחיפוש אחרי מקום חניה פנוי

| 30/3/16
מתוך קטגוריית פרטי

אלא יודעים שיש לכם מקום קבוע, שאף אחד לא יתפוס לכם, והוא לשימוש החופשי שלכם. אבל יש כאן בעיה אחת - לא רק אתם יודעים שזה המקום שבו אתם מחנים את הרכב שלכם - כך גם יכול לדעת כל גנב ופורץ אשר מתצפת על הבית שלכם. גנבים רבים לא פורצים לרכב סתם כך - הם שמים לב מתי אתם מחנים אותו, מתי אתם הולכים לישון, וכיו"ב, ואז יחכו לשעת הכושר לפרוץ במהירות בשעת לילה, ולברוח עם הרכב שלכם. השאלה היא, איך אתם יכולים למנוע את הפריצה הזו? התשובה היא - להתקין תריסי גלילה!

הכירו את תריסי הגלילה

מהם תריסי הגלילה? - מדובר לרוב על תריסי אלומיניום (אם כי לעתים גם מכינים אותם מחומרים אחרים, כמו למשל PVC), אשר כשמם כן הם: נגללים מלמעלה כלפי מטה. התריסים הללו לרוב באים לחסום פתחים גדולים מאד - ממש כמו הפתח לחניה שלכם. היתרון העצום בתריסי הגלילה, זה שהם יורדים ממש עד למטה ולא משאירים שום פתח. כלומר, גנב שירצה לפרוץ לרכב שלכם - יצטרך קודם כל להבין איך הוא יכול לחדור בכלל דרך תריסים הנעולים הללו. עד אז, הוא כנראה יעדיף לוותר על זה. כך בעצם, אתם כבר מרתיעים היטב את הפורצים הפוטנציאליים, ומבהירים הלם שאין להם שום טעם לנסות.

איך הנעילה עובדת? - שימו לב כי תריסים הגלילה אינם ידניים לרוב. מדובר על תריסי אלומיניום אשר מחוברים למנגנון חשמלי. אתם יכולים לשלוט על המנגנון החשמלי מכל מקום שרק תרצו. לא שולטים עליו אך ורק מתוך החניה עצמה, ויש גם אפשרות כמובן לשליטה על הנעילה גם בעזרת שלט רחוק, ואפילו דרך קוד בטלפון הסלולרי שלכם. כך, אתם מקבלים תמיד שליטה על המצב של התריס. יותר מכך - ניתן לחבר את תריסי הגלילה למערכות אבטחה שונות, אשר יחוו לכם האם יש ניסיון לפריצה של התריס.

כוונון של התריסים - חשוב מאד לדעת שניתן גם לכוון את הזווית של תריסי הגלילה - ולכן לרוב מדובר על תריסי אלומיניום, כי מדובר על חומר שניתן להזיז אותו. מדוע שתרצו לשנות את הכיוון שלהם? אם אתם למשל שוהים בחניון ורוצים להכניס אור טבעי פנימה. עם זאת, ברור שכאשר אינכם נמצאים בתוך החניון עצמו, רצוי לשמור עליהם במצב סגור לחלוטין - כדי להקשות על הפריצה.

לא להישאר שאננים בשום שלב

אל תשכחו שמי שאומר לעצמו שלו הדברים הרעים לא יקרו - יוכה כנראה שוק על ירך. אל תשאירו את הרכב שלכם כפיתיון וכפרצה שקוראת לגנב. במקום זה - הגנו עליו עם תריסי גלילה איכותיים.
| 30/3/16