מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

האם כדאי להתקין לבד קומפרסור לרכב?

הגיע הזמן לקנות קומפרסור חדש לרכב שלכם, וזאת על מנת שיהיה ניתן להפעיל שוב את מנגנון הבוכנות בצורה טובה.

| 30/3/16
מתוך קטגוריית פרטי

רכשתם את הרכיב הנדרש, וכעת אתם ניצבים אל מול הרכב שלכם, ועולה בדעתכם השאלה - האם כדאי ולנסות להתקין את הקומפרסור לבד ובאופן עצמאי? כמובן שהשיקולים הם לכאן ולכאן. מצד אחד, פניה לאיש מקצוע ללא ספק תאפשר את ההתקנה המהירה והיעילה ביותר. מהצד השני, התקנה עצמאית לא תעלה לנו עוד כסף, וזה גם שיקול מכריע. אז במה כדאי להתחשב כשאתם מתלבטים? הנה כמה נתונים אשר כדאי לקחת בחשבון.

הנתונים החשובים לפני שמתקינים

האם אתם מכירים את הרכב מבפנים?- עצתנו הברורה לכם היא לא לנסות ולהתקין קומפרסור עבור הרכב שלכם, אם עד היום לא התעסקתם כלל עם מערכת ההנעה והחשמל שלו. את הקומפרסור הרי יש לחבר בצורה הנכונה לכבלים, יש למקם אותו בסמוך למצבר, יש להתקינו בנפרד מהאזורים ברכב שבהם יש נוזלים, ועוד הוראות נוספות. אלו הוראות ברורות מאד (שניתן למצוא אותן בקלות באינטרנט, גם בעברית) אם אתם מכירים היטב את המערכות השונות של הרכב שלכם, וכבר ביצעתם בו התקנות שונות בעבר. אבל אם זו הפעם הראשונה שבה אתם פותחים את המכסה הקדמי של הרכב שלכם - העצה הברורה שלנו היא לא לנסות ולהתקין את הקומפרסור בעצמכם, כי אתם עלולים לגרום לנזק גם לרכב וגם לקומפרסור. במקום זה - פנו לאיש מקצוע.

מיהו איש המקצוע? - יש אנשים שמנסים קצת לנווט בין שתי האפשרויות, ובוחרים פשוט לפנות למתקין שמציע להם מחיר זול במיוחד עבור התקנת קומפרסור. איפה הבעיה כאן? שבמקרים רבים, המתקינים שמציעים מחירי רצפה, הם מתקינים שאינן מורשים, ואין להם שום הסמכה רשמית בתחום של טכנאות רכב. לכן, העצה הברורה שלנו היא לא להתפשר בנושא. אם כבר בחרתם לפנות למתקין והבנתם שאתם זקוקים לעזרתו - פנו למתקין מורשה. זה יעלה לכם קצת יותר, אבל זו הדרך היחידה שתאפשר לכם להיות בטוחים שהקומפרסור הורכב כמו שצריך ושהוא לא יעשה בעיות.

עזרה בעת ההתקנה - קחו בחשבון שגם אם תבחרו להתקין לבדכם קומפרסור אתם תהיו זקוקים לעזרה. זהו רכיב כבד למדי וכדאי לא לנסות להתקין אותו לבד לגמרי. כמו כן, במהלך ההתקנה יש לדאוג מעת לעת לכבות ולהדליק את המנוע של הרכב, על פי ההוראות של היצרן. צריך שגם יהיה בהישג יד ציוד לכיבוי שריפות במקרה חירום. בקיצור אתם לא יכולים לעשות את זה לבד לגמרי - ורצוי שיהיה אתכם לפחות עוד אדם אחד שמבין במכוניות.

אז מהי המסקנה מכל התהליך?

המסקנה הברורה היא שעבור רוב האנשים, התקנה של קומפרסור ללא ליווי של איש מקצוע, היא רעיון רע מאד. יש קבוצה קטנה של אנשים שיש להם כבר ניסיון בעבודות תיקון לרכב שלהם ויש להם עוד חברים שיוכלו לעזור להם, ואז זה אולי בא בחשבון - אבל ברוב המקרים פשוט צרו קשר עם טכנאי רכבים.
| 30/3/16