מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תיקוני רכב שאפשר לבצע בבית ולא במוסך

ישנם בעלי רכב רבים הנוהגים למהר ולגשת למוסך בכל מקרה של תקלה, ולו הקטנה ביותר. זאת מפני שרבים חוששים שמפאת חוסר הניסיון שלהם בתחום תיקוני הרכב קיים סיכוי שיגרמו לנזק חמור יותר. עם זאת, ועל כך יעידו כל מביני העניין, לא צריך להיות מומחה גדול כדי לבצע תיקונים פשוטים כמו אלה שנזכיר במאמר שלפניכם.

מערכת קמש | 27/3/16
מתוך קטגוריית פרטי

תיקון מכות פח

תיקון מכות פח
כל עוד מדובר בדפיקות קלות או עיקומים קלים בפח, ייתכן מאוד שתוכלו לתקן את הנזק בכוחות עצמכם בעזרת ערכת תיקון מכות פח לרכב. את הערכה ניתן להשיג בחנויות המתמחות כשלרוב עלותה לא גבוהה מ-200 ₪. הערכה כוללת דיסקית ואקדח דבק חם. את הדיסקית יש להדביק במרכז השקע שנוצר בפח. חשוב להיזהר שלא לגעת בקצה אקדח הדבק או בדבק החם, מכיוון שהדבק מגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד ועלול להידבק לעור ולגרום לכוויות חמורות. לאחר שהדיסקית דבוקה למרכז השקע, יש להלביש עליה את הגשר הייעודי ולאחר מכן להבריג את הגשר באיטיות עד שהפח קופץ החוצה ומתיישר. חשוב ביותר להמתין עד להתייבשות המלאה של הדבק החם לפני הרכבת הגשר. כמובן שיש לקרוא בעיון את הוראות השימוש בערכה לפני שיוצאים לדרך.

תיקוני צבע

אם אתם זקוקים לתיקוני צבע קלים, אין שום סיבה שתשלחו את הרכב לצביעה מחדש. עם קצת סבלנות ואורך רוח, תוכלו לטפל בנזק בעצמכם. לפני שניגשים למלאכת הצביעה חשוב לשטוף את הרכב היטב וזאת כדי לוודא ששאריות הלכלוך או האבק לא יחבלו בתוצאה הסופית. לאחר מכן יש לגרד בעזרת נייר שיוף את האזור הבעייתי ובסיום התהליך לוודא שהרכב נקי לחלוטין ויבש. חשוב מאוד לשייף את האזור במיוחד אם הנזק בשכבת הצבע אינו אחיד. על מנת שלא תצבעו אזורים שלא דורשים תיקון, באפשרותכם לכסות את האזורים התקינים בעזרת יריעות ניילון ונייר דבק. כמו כן, אם קיימות פגיעות בפח, יש לתקן אותן בעזרת הערכה שהוזכרה לעיל או על ידי חומר מילוי ייעודי. לאחר מריחת השכבה הראשונה של הצבע יש להמתין זמן מה בהתאם להוראות היצרן של הצבע. רק לאחר מכן יש למרוח את שכבת הצבע השנייה. במידת הצורך יש להמתין להתייבשות השכבה השנייה וכך הלאה עד השכבה הרביעית. חשוב ביותר לצבוע את הרכב במקום מוגן, סגור וללא לחות ולעולם לא לחסוך בכל הקשור לאיכות הצבע.

החלפת מגבים

ישנם לא מעט חלקי רכב הנחוצים לבטיחות הנוסעים בו. המגבים הם בין החשובים שבהם. לכן, לקראת בוא החורף ישנה חשיבות עליונה לבדוק האם המגבים תקינים או שמא התייבשו לחלוטין במהלך הקיץ. בכל מקרה של ספק יש להחליפם. כדי שניתן יהיה להתקין את המגבים החדשים, יש תחילה להסיר את המגבים המשומשים. לצורך כך יש להרים את הזרוע של המגב שיש להחליף על מנת שיהיה ניצב לשמשת הרכב ולאחר מכן יש לאחוז במגב עצמו ולייצב אותו על מנת שיעמוד בניצב לזרוע של המגב. על מנת לשחרר את המגב מתושבת הזרוע יש לדחוף אותו פנימה לכיוון השמשה עד לשחרורו. כאשר המגב משוחרר יש לקחת אותו לחנות ולרכוש מגב זהה, שכן המגב החדש חייב להתאים לרכב. את המגב החדש יש להכניס לתופסן שבתושבת ופה פחות או יותר נגמר הסיפור. זאת כמובן אלא אם כן מדובר במגבים המאובזרים במסילה שבה ניתן לפרק את הגומי. במקרה הזה יש לשלוף את הגומי כולו מהמסילה במשיכה ואת הגומי החדש יש להכניס בכיוון ההפוך באותו האופן. השחלת הגומי לא תתחיל מתחילת המסילה, אלא רק מהתופסן השני, כאשר את קצה הגומי יש להכניס למקומו בתופסן הראשון במסילה.
מערכת קמש | 27/3/16