מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קניתם משאית חדשה? דאגו לטפל בה במוסך היבואן

במשאית, כמו בכל כלי רכב, יש צורך בבדיקה תקופתית. במשאית החשיבות לבדיקה תקופתית כפולה וחשובה יותר מרכב פרטי עקב כך שמשאית מעבירה חומרים מסוכנים ורגישים. במאמר הבא נסביר את חשיבותה של הבדיקה והיכן יש לבצע אותה.

מערכת קמש | 27/3/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

בחרו בטיפול המועדף ביותר

בחרו בטיפול המועדף ביותר
כל רכב צריך לעבור טיפול במוסך מידי תקופה ואחת השאלות שעולות בפני רבים היא מה עדיף- לפנות אל היבואן ולבצע את הטיפול במוסך שלו, או לחילופין- לפנות אל מוסך כללי. במידה והחלטתם לרכוש משאית חדשה, בחנתם מגוון משאיות למכירה ובחרתם את המשאית המתאימה לכם חשוב שתחליטו היכן אתם מעוניינים לטפל בה. השאלה בנוגע למקום הטיפול המועדף לא הייתה קיימת בעבר משום שהיבואנים חייבו את הלקוחות לבצע את הטיפול במוסך שלהם ובמידה ואדם החליט לפנות אל מוסך אחר הוא איבד את האחריות שנתן היבואן. עם חלוף השנים חלו שינויים בחוק וכיום יכולים כל הלקוחות לבחור במוסך המתאים להם ולהמשיך לקבל אחריות מהיבואן. כך שהשאלה היא- היכן לבצע את הטיפול?

למה כדאי לכם לקבל את הטיפול אצל היבואן?

• רבים טוענים כי מוסכי היבואן מקצועיים יותר מהמוסכים האחרים משום שהם מתמקדים בדגמים מסוימים ולכן צברו יותר ניסיון בטיפול בהם.
• מוסכים של היבואן יהיו הראשונים שייעברו הדרכה מהיצרן וילמדו כיצד לטפל ברכבים החדשים.
• במוסכי היבואן ישנם כלים שונים שדרושים לטיפולים וציוד לבדיקת תקלות אלקטרוניות. כמו כן, הם משתמשים בשמן המתאים לרכבים.
• מוסכי היבואן מסודרים ונעימים יותר מבחינה עיצובית.
• מוסכי היבואנים מחזיקים מגוון חלקי חילוף מקוריים כך שהתיקון יהיה מהיר יחסית. כמו כן, הם מעניקים אחריות על החלקים.

למה לא כדאי לקבל את הטיפול אצל היבואן?

• היבואן גובה מחירים גבוהים מאוד ביחס למוסכים הכללים.
• היחס הרבה פחות אישי ביחס למוסכים הכלליים בהם בעל המוסך מכיר את הלקוח. מעבר לזאת, עשויים מוסכי היבואן להעניק יחס לא נעים ללקוחות שביצעו טיפולים במוסך כללי.
• חלקי החילוף במוסך היבואן יקרים הרבה יותר מחלקי החילוף של המוסך הכללי ולמרות שלפי החוק צריכים מוסכי היבואן להחזיק בחלקי חילוף חלופיים, רבים מהם לא מצייתים לחוק. במוסך הכללי לעומת זאת ניתן לקבל מחיר נמוך הרבה יותר תמורת חלקי חילוף שאינם שייכים ליבואן.

אז מה לעשות? פשוט לבדוק את הפרטים

כפי שהוסבר, לכל מוסך יש יתרונות וחסרונות משלו אך בכל זאת ניתן לצייד אתכם בכמה טיפים לדרך- במידה והרכב חדש יחסית רצוי לפנות אל מוסך היבואן. לאחר שלוש שנים ניתן לקבל את הטיפולים במוסכים כלליים אך חשוב לוודא כי המוסך מתאים. כדי לבדוק זאת יש לשאול את בעל המוסך האם הוא מתמחה בסוג המשאית וצבר ניסיון במגוון טיפולים, האם הוא מחזיק ברישיון מתאים, האם המוסך עובד עם תוכנה מסודרת שמכילה את המידע של היצרן, האם המוסך משתמש בציוד דיאגנוסטיקה ויכול לזהות את התקלות האלקטרוניות ומהם המחירים שגובה המוסך עבור הטיפולים.

החשיבות של מקום עם יחס אישי

חלק מהאנשים יעדיפו לפנות אל מוסך נוח שמכיל פינה בה ניתן להמתין, אך הדבר לא חשוב לכולם, בעיקר אם צריך לשלם על כך סכום נוסף. כמו כן, יעדיפו מרבית האנשים להרגיש שיש להם אל מי לפנות ולקבל מידע כך שסביר להניח שהדבר חשוב גם לכם. לדעת רבים מוסך היבואן יאפשר לכם להפחית את הסיכונים אך בסופו של דבר חשוב לבחור במוסך שמתאים לכם. בהצלחה!
מערכת קמש | 27/3/16