מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפולי רכב בחורף ובעונות המעבר

כדאי להקפיד במיוחד על טיפולי רכב בחורף ובעונות המעבר כדי לשמור על רכב בטוח, דבר שימנע תקלות שיכולות לסכן את חיינו. הקפדה על טיפול תקופתי לרכב בחורף ובעונות המעבר תבטיח תחזוקה נאותה של הרכב וחלקיו.

| 22/3/16
מתוך קטגוריית פרטי

דגשים חשובים לטיפולי רכב בחורף ובעונות המעבר:

שיפוץ גירים אוטומטיים ותיקון גירים רובוטיים – הגיר, חלק אינטגרלי מהרכב, צריך להיות מתוחזק בצורה נאותה. יש להקפיד לבדוק אותו במהלך טיפול תקופתי לרכב ולוודא כי תיבת ההילוכים שלנו מקבלת את הטיפול הטוב והאיכותי ביותר. במידה וברשותכם רכב בעל תיבת הילוכים רובוטית, דאגו לפנות למוסך מורשה ומקצועי, בעל ניסיון מוכח בתיבות ההילוכים הללו. רכבים רבים בישראל מכילים תיבת הילוכים אוטומטית, כיוון שהגיר האוטומטי פופולרי מאוד בקרב הנהג הישראלי הממוצע. אמנם לא מדובר בגיר ידני, ואכן הגיר האוטומטי מתקדם יותר מהגיר הישן, הוא עדיין דורש תחזוקה ושיפוץ מידי פעם. גם במקרה של שיפוץ גירים אוטומטיים, כדאי לוודא כי המוסך האמון על השיפוץ בעל ניסיון קודם בנושא. אינכם רוצים להיתקע שעות על הכביש ולחכות לגרר כאשר הגיר שלכם שבק חיים.

החלפת צמיגים - הצמיג הוא אחד החלקים שנוטים להתבלות בקצב המהיר ביותר ברכב. קצב התבלות הצמיג תלוי במספר גורמים, בניהם – צורת ואופן הנהיגה שלנו ואיכות הצמיג. נהיגה חדה הכוללת בלימות פתאומיות או חדות מאוד תאיץ באופן חד משמעי את הבלאי של הצמיג. איכות צמיג ירודה תביא גם היא לבלאי מהיר. הבלאי של הצמיג מושפע מהחיכוך של הצמיג עם הדרך. נדע כי הגיע הזמן להחליף צמיגים באמצעות בדיקת חודש ושנת הייצור שלהם (זהו מידע המוטבע על הצמיג) ובאמצעות החריצים על הצמיג – כאשר החריצים על הצמיג כבר אינם עמוקים. שימו לב, צמיג חלק מסוכן מאוד ולעיתים מדובר בסכנת נפשות. הצמיג יכול להיקרע או להתפוצץ על הכביש ולגרום במקרים הקלים לנזק כבר לאוטו ובמקרים הקשים לתאונה עם נפגעים. הקפידו לבדוק את הצמיגים גם בעצמכם וגם באמצעות גורם מקצועי אמין. כדי להבטיח "ראש שקט" ותחזוקת צמיגים כמה שיותר מינימלית, כדאי להקפיד להתקין את הצמיגים האיכותיים ביותר. גם במקרה זה ניתן להתייעץ עם גורם מקצועי.

הנקודות שהעלנו כאן הם שניים מהנושאים שיש להקפיד עליהם בטיפול תקופתי לרכב, בעיקר בחורף ובעונות המעבר. יש להדגיש כי מן הסתם קיימים עוד רכיבים רבים ברכב, אותם יש להקפיד ולבדוק על מנת להבטיח כי הרכב בו אתם נוהגים בטוח לנסיעה. מלבד הבטיחות, שהיא הדבר החשוב ביותר ברכב, הקפדה על הטיפולים תחסוך לנו כסף והגעה מיותרת ומפתיעה למוסך.
| 22/3/16