מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ביטוח למכונות כבדות – טרקטורים ומלגזות

מכונות כבדות דורשות תחזוקה ייחודית, ופגיעה בהן עשויה להוביל להשלכות כלכליות מרחיקות לכת

מערכת קמ | 21/3/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

טרקטורים ומלגזות מהווים את עמוד השדרה של כל מתחם עבודה, בין אם מדובר במפעל תעשייתי או בשדה חקלאי. השימוש במיכון כבד, מאפשר להכפיל פי כמה את כמות התוצרת החקלאית המופקת מאותו שדה, ולצמצם משמעותית בזמן העבודה ובעלויות המשכורות. במפעל תעשייתי, השימוש במלגזות וטרקטורים מאפשר לסדר את מרחב העבודה במהירות, להעמיס את הסחורות ובאופן כללי ליעל ולהגדיל את רווחיות העסק. בעת העבודה, נחשפים הטרקטורים והמלגזות ללחצים מכנים עוצמתיים, אשר גורמים להם לעיתים קרובות נזקים מבניים אשר מצטברים לאיטם עד שנוצרת תקלה של ממש. בשל חשיבותם הכלכלית והתפעולית, פגיעה ותקלות במיכון כבד עשויות להיות הרות גורל להצלחתו של העסק.

מהם סעיפי הביטוח הייחודיים למיכון כבד, ומה מהם חשוב לזכור לכלול

בעת רכישת מיכון כבד כגון מלגזות, מאחר ומדובר בהוצאה כספית של מאות אלפי שקלים, חשוב מאוד לדאוג לאחריות ממושכת ולביטוח כלי הרכב. מאחר ומיכון כבד הינו בעל מאפייני עבודה שונים לחלוטין מרכב פרטי, ושעות עבודה ממושכות, תנאי הביטוח יהיו שונים לחלוטין, וצריכים לכלול סעיפים אשר לוקחים בחשבון את הנזק הכלכלי כתוצאה מהשבתת הכלי. במהלך בחירת הביטוח מומלץ לכלול בו:

• זמן תיקון או החלפה: החזרת הכלי לפעילות שוטפת עשויה להיות ההבדל בין עמידה בעסקה לכשלון ונזק תדמיתי וכלכלי. לכן, חשוב מאוד לכלול בפרטי האחריות או הביטוח את זמן התיקון המקסימלי אשר החברה המבטחת מתחייבת אליו, ולקבוע כי במידה ואין היא מסוגלת לעמוד בו עליה לדאוג לכלי חלופי.

• פיצוי על נזק עקיף: הנזק כתוצאה מהשבתתו של מיכון כבד עשוי להאמיר לעשרות אלפי שקלים, באם התקלה מתרחשת בעיתוי לא מתאים כגון באמצע הקטיף. לכן, יש לכלול בפרטי ההסכם סעיף על אחריות החברה לנזק כלכלי עקיף אשר יגרם מתקלה.

יש לרכוש מיכון כבד מספק אמין, אשר נותן תקופת אחריות ממושכת על נזקים אשר יגרמו למיכון

יש להקפיד לרכוש את המיכון מספק אמין ומורשה, אשר יעניק תקופת אחריות ממושכת. רכש של כלי טוב מספק אמין, עשוי להפוך את כל העיסוק בביטוח לפורמאלי וחסר חשיבות.
מערכת קמ | 21/3/16