מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפים לתחזוקת צמיגים בחורף

צמיגים הם אלה שמחזיקים את הרכב מעל הכביש, והם חייבים שתהיה להם אחיזה טובה בכביש על מנת שהרכב לא יחליק באופן כללי, ובעיקר כשהכביש רטוב ממי גשמים.

| 21/3/16
מתוך קטגוריית פרטי

הצמיגים וחשיבותם לנסיעה בטוחה

הרכב כולו נשען על צמיגים, והם אלה שבאמצעותם הנהג מכוון את הרכב אל כיוון הנסיעה הרצוי. אם אחיזת הצמיגים בכביש לא תהיה טובה – לרכב צפויה סכנת החלקה והנוסעים צפויים להימצא בסכנה גדולה. כאשר הכביש רטוב, באופן טבעי אחיזת הצמיגים בכביש פוחתת, ואם הם לא יתוחזקו נכון הרכב עלול להחליק.

אז איך מתחזקים צמיגים לקראת החורף?

אז איך מתחזקים צמיגים לקראת החורף?
תחזוקת הצמיגים לקראת החורף צריכה להתבצע כדלקמן:

בדיקת חריצים

בכל צמיג יש חריצים שמטרתם לנקז את המים שמצטברים על הצמיג. אם החריצים שחוקים – הם לא יוכלו לעשות את עבודתם כראוי והרכב יהיה בסכנה גדולה של החלקה. איך בודקים? מודדים את החריצים. אם הם מגיעים לעומק של יותר מחמישה מילימטרים – הרי שהם כבר שחוקים וחשוב מאוד להחליף אותם לפני שמגיע החורף.

בדיקת יובש

לא, אנחנו לא מתכוונים ליובש של העור, אלא ליובש של הצמיגים. צמיגים יבשים וסדוקים הם צמיגים שאחיזת הכביש שלהם ירודה מאוד, וחשוב מאוד להחליפם בחדשים.

ניפוח נכון

כמובן שחשוב מאוד לדאוג לכך שהצמיגים יהיו מנופחים כראוי. בכל רכב יש מדבקה ועליה כתוב בדיוק מה מידת הלחץ הדרושה לצמיג. יש לנפח בדיוק ללחץ הזה, ולוודא שהאוויר נשאר בגלגלים ולא יוצא.

תחזוקה של הגלגל הרזרבי

חשוב מאוד לדאוג לא רק לצמיגים שהרכב נוסע עליהם ביום יום, אלא גם לצמיג הרזרבי, כדי שאם קורה משהו לאחד הצמיגים – תוכלו להשתמש ברזרבי ולנסוע בבטחה.

לסיכום

על מנת שתוכלו לעבור את החורף בשלום לפחות בכל מה שנוגע לבטיחות הרכב שלכם, חשוב מאוד שתדאגו לתחזוקה נכונה של הצמיגים. פעלו לפי ההנחיות שלעיל, וברגע הפנוי הראשון שיש לכם – גשו לצמיגיה ובקשו שיבצעו עבורכם בדיקה יסודית. אחרי הכול – מדובר בבטיחות שלכם ושל כל מי שנוסע אתכם, וכמובן – גם בבטיחות של כל מי שנוסע על הכביש לצדכם. אז הקדישו זמן לעניין, בדקו את הצמיגים, ושתהיה לכם נסיעה טובה בחורף ובכל זמן אחר.
| 21/3/16