מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הזמנת חלקי חילוף לרכב

אם אתם אוהבים לטפל ברכב שלכם כמו שצריך, אתם בוודאי מודעים לפער המחירים הגדול בין המחירים של חלקי חילוף לרכב בארץ לבין מחיריהם בחו"ל. אתם בוודאי גם יודעים, שיש היום אפשרות להזמין חלק מהמוצרים דרך אתרי האינטרנט השונים, והרבה פעמים – במחירים הרבה יותר זולים.

| 6/3/16
מתוך קטגוריית פרטי

לא כל חלק אפשר לייבא

לא כל חלק אפשר לייבא
החוק בישראל לא מתיר לייבא מערכות בלימה והיגוי, כמו גם כל חלק חילוף שקשור למערכות אלה, וזאת, כמובן, בגלל דאגה לבטיחות. המוצרים שכן אפשר לייבא הם סמלים וחלקים "קוסמטיים" אחרים, חלקי פלסטיק, לוח מחוונים, מחזירי שמן, אלטרנטורים, מסננים, מצתים, משאבות מים, צינורות גומי, מתנעים, ראשי מנוע, תושבות מנוע, רדיאטורים, חלקי פח שונים ועוד. הרשימה המלאה של חלקי חילוף לרכב שניתן להזמין באופן עצמאי מחו"ל נמצאת באתר משרד התחבורה ומתעדכנת באופן שוטף, כך שלפני שאתם מזמינים – חשוב לבדוק אם אותם חלקים נמצאים ברשימה.

לא כל הנוצץ זהב

כשמזמינים חלקי חילוף לרכב מחו"ל דרך האינטרנט, לוקחים סיכון גדול, שכן אתם לא באמת יודעים אם החלק באמת יתאים. יכול להיות שכל הפרטים של החלק כתובים באתר, ויכול להיות שהאתר מתחייב לספק לכם בדיוק את החלק המתאים, אבל בפועל – אי אפשר באמת להיות בטוחים. לכן, בעיקר אם מדובר בחלק חשוב ולא בחלק קוסמטי שהוא לצורכי קישוט, לפעמים עדיף לשלם קצת יותר ולהיות בטוחים שהכול יסתדר.

לא תמיד זה באמת יותר זול

יכול להיות שהמחיר המצוין באתר שממנו אתם רוצים להזמין חלקי חילוף לרכב הוא באמת יותר זול ממחירו של אותו חלק בארץ, אבל קחו בחשבון, שאחרי שתוסיפו את עלויות המשלוח ואת עלויות המכס, יכול להיות שהמחיר יהיה בדיוק אותו דבר, ואולי אפילו יהיה הרבה יותר יקר.

חלקי חילוף לרכב לשימוש אישי בלבד

החוק בישראל אוסר על אנשים פרטיים לרכוש כמויות גדולות של מוצרים מתוך מטרה למכור אותם ולהתעשר באופן לא חוקי. לכן, קחו בחשבון שאתם יכולים לרכוש רק כמות מוגבלת של חלקי חילוף לרכב, ושאסור לכם למכור אותם באופן מסחרי. כשהחלקים יגיעו למכס תידרשו להציג חשבונית כאישור רכישה, ואם אתם מגיעים בשם מישהו אחר שרכש – תידרשו להציג ייפוי כוח כדי שתוכלו להוציא את החלפים עבורו.

לסיכום

למרות כל האמור לעיל בהחלט שאפשר להזמין חלקי חילוף לרכב מחו"ל באמצעות אתרי האינטרנט השונים, אולם חשוב לקחת את כל הפרטים הרשומים מעלה בחשבון, על מנת שזה יהיה באמת משתלם. בצעו רכישה חכמה של חלקים שזולים באופן משמעותי ממקביליהם בארץ, ורק לאחר שווידאתם ככל שרק אפשר, שהם באמת יתאימו לרכב שלכם, כדי שלא תיגרם לכם עוגמת נפש חמורה. בהצלחה!
| 6/3/16