מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

באיזה מקרים מצלמות אבטחה לרכב עוזרות?

באילו מקרים מומלץ להשתמש במצלמות אבטחה לרכב וכיצד הן יכולות לסייע

מערכת קמ | 21/2/16
מתוך קטגוריית פרטי

מצלמות אבטחה לרכב הן מצלמות שמתקינים בתוך הרכב, על המצלמות להיות עמידות בפני תנאי מזג אויר כמו שמש קופחת לאורך שעות ארוכות. המצלמות משמשות את בעלי הרכב בזמן אמת וכן בעת צפייה בהקלטות, כך ניתן לראות במצלמות קטעים שצולמו בעבר. המטרות העיקריות של מצלמות האבטחה לרכב נחלקות לשני מצבים- הקלטה בזמן נהיגה או שימוש כמצלמת אבטחה כאשר הנהג אינו ברכב. מומלץ להשתמש במצלמות בעלות רזולוציה גבוהה שיוכלו לצלם את הסביבה בצורה ברורה. מומלץ לבחור במצלמות בעלות מצב לילה, הרי אנו נוהגים גם בשעות החשכה ורובנו מחנים ועוזבים את הרכב בשעות הלילה.

ניתן לחלק את תרומתה של מצלמת האבטחה לרכב לשני מצבים, בזמן נסיעה ובזמן חנייה.

מצלמות אבטחה לרכב בנסיעה:
במידה והמצלמה איכותית, והיא בעלת יכולות צילום גם בלילה, ניתן להסתמך עליה לתיעוד כל ההתרחשויות בזמן הנהיגה, למשל:

*במקרה בו אנו מואשמים בעברות תנועה שלא ביצענו, מצלמות האבטחה יתעדו את התקרית ונוכל להוכיח את חפותנו.

*במקרה של תאונת דרכים, המצלמה תתעד את התאונה וכך נוכל להוכיח כי הצד השני אשם, בכך נחסוך לעצמנו עוגמת נפש רבה.

מצלמות אבטחה לרכב בחנייה:
כשם שאנו מגנים על הבית שלנו בעזרת מנגנוני אבטחה כך גם הרכב זקוק להגנה. ישנם מספר מקרים בהם מצלמות אבטחה יכולות להביא תועלת בזמן חניה, למשל:
*במקרה של גניבת הרכב או ניסיון גנבה נוכל לספק סרטון שמציג את הפורצים, בתקווה שכך תוכל המשטרה לעצור אותם ולהחזיר את הרכב הגנוב.
*במקרה של פגיעה ברכב או גרימת נזק, נוכל לתעד את המקרה ועם קצת מזל גם נראה את לוחית הרישוי של הרכב הפוגע

איך לבחור מצלמות אבטחה לרכב?

כפי שהסברנו, מצלמת אבטחה לרכב יכולות לתרום רבות בעת צרה, להוכיח את חפותו של הנהג ואף לתפוס פורצים או אנשים שגרמו נזק לאוטו. כדי שמצלמות האבטחה ימלאו את תפקידן כראוי, יש לבחור מצלמה בחוכמה. ישנם שני סוגים עיקריים של מצלמות אבטחה לרכב, מצלמות אבטחה עם עדשה אחת או עם שתי עדשות, איכות הצילום מושפעת מרזולוציית הצילום וכן מאיכות העדשה.

ראשית יש להגדיר מהו הצורך שלנו במצלמה כזו? האם אנו חוששים מחנייה במקומות מפוקפקים? או שמא מעוניינים להיות מוגנים מפני האשמות שווא בנושא עבירות תנועה? האם המצלמה תיועד לצלם בעיקר בזמן נסיעה? או שמא כמנגנון בטיחות נגד פריצות? לייעוד המצלמה יש חשיבות מכרעת בעת בחירתה, לכל ייעוד יש מצלמות בעלות תכונות רלוונטיות ומתאימות למטרה.

שנית, עלינו לבדוק שהמצלמה בעלת רזולוציה גבוהה, שכן הרכב נע במהירות גבוהה רוב הזמן וכדי לצלם בצורה ברורה את המתרחש עלינו להקפיד על מצלמה איכותית. בנוסף יש לוודא שגם במצב לילה איכות הצילום גבוהה, אנו לעיתים נוהגים בשעות החשיכה ורובנו מחנים ועוזבים את הרכב בשעות הלילה.
מערכת קמ | 21/2/16