מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

10 דברים שכדאי לדעת על אמבולנסים

אמבולנס הוא הרבה יותר מכלי רכב שמטרתו לספק עזרה ראשונית בסיסית במצבי חירום. במאמר הבא נציג כמה דברים שכדאי לדעת על אמבולנסים ונסביר את החשיבות שלהם

| 18/2/16
מתוך קטגוריית פרטי

1. בתוך אמבולנס ניתן לתת את כל סוגי הטיפול הרפואי הראשוני

1. בתוך אמבולנס ניתן לתת את כל סוגי הטיפול הרפואי הראשוני
טיפול רפואי בתוך אמבולנס כולל החייאה, עירוי נוזלים, סיוע נשימתי, זיהוי וטיפול במצבי חירום לבבים ונשמתיים ועוד. אמבולנס מוגדר בתור רכב חירום והוא מצויד באביזרים מיוחדים. אביזרים אלו חיוניים לשימור מצבם של חולים או פצועים, תוך כדי מתן עזרה ראשונית ועד ההגעה לבית חולים.

2. יש סוגים שונים של אמבולנסים

במגן דוד אדום בישראל יש ארבעה סוגים עיקריים של אמבולנסים: אמבולנס לבן, 4X4, אמבולנס טיפול נמרץ ותחנת אירוע רב נפגעים.

3. חלק מדגמי אמבולנס יכולים לנוע בשטחי עפר וחולות

אמבולנס שנוסע על הכביש בנוי בצורה שונה מדגמי אמבולנסים לשטח. יש לא מעט דגמים שיכולים לנוע בשטחי עפר וחולות והם משמשים גם את הצבא ואת כוחות הביטחון.

4. אפשר להזמין אמבולנס פרטי

חברות ברחבי הארץ מספקות שירותי אמבולנס פרטי למצבי חירום ואירועים משמחים. לאחר הפינוי ניתן לקבל בחלק מהמקרים החזר מטעם קופות החולים, חברות הביטוח או המוסד לביטוח לאומי.

5. בכל אמבולנס יש מיטה מתקפלת

הציוד בתוך אמבולנס כולל מיטה מתקפלת. המיטה היא סוג של אלונקה בה משתמשים כדי להעלות את הנפגע על האמבולנס, אך בהמשך היא גם מסייעת לפינוי לתוך חדרי המיון ובתי החולים.

6. סירנה של אמבולנס נשמעת אחרת במקומות שונים בעולם

לא רבים יודעים שהסירנה של האמבולנס היא לא קבועה. בישראל יש לה צליל אחיד, אך הסירנה נשמעת אחרת במקומות שונים בעולם. עובדה זו גורמת לא מעט בלבול לתיירים ששוכרים רכב בארצות הברית, באירופה ובעיקר במזרח הרחוק.

7. נהגי אמבולנס עוברים הכשרה מיוחדת

רישיון על רכב פרטי או ציבורי לא מספיק כדי לעבוד בתור נהג אמבולנס. נהגי אמבולנס עוברים הכשרה מיוחדת ומקבלים את אישור הרשויות.

8. כל הנהגים מחויבים לפנות דרך לאמבולנס

נהגי רכבים מחויבים על פי חוק לפנות דרך לאמבולנס. נהג שלא מפנה את הדרך עלול לעמוד למשפט ולקבל עונש שנע בין קנס כספי למאסר.

9. שירותי אמבולנס זמינים מסביב לשעון

באופן עקרוני, כל אזרח בישראל יכול להזמין אמבולנס במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הזמינות היא ערך עליון של שירותי הרפואה הפרטיים והציבוריים.

10. הפעלת אמבולנס מותנית באישורים והיתרים

לא כל חברה פרטית יכולה להפעיל אמבולנס. יש צורך באישורים והיתרים שניתנים על ידי משרד העבודה והרווחה ומטעם משרד הבריאות. אישורים אלו הם הדרך היחידה להבטיח את תקינות האמבולנס והציוד שנמצא בתוכו.
| 18/2/16