מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תאורה ופנסים לרכב

אין כיום אפשרות לנהוג בשום סוג של כלי רכב - מבלי שיש לו תאורה מתאימה ומבלי שמותקנים בו מספר פנסים. התפקיד של הפנסים הוא בטיחותי ברובו. בעזרת מערכת התאורה, אתם יכולים לנהוג בכביש גם בשעות חשוכות, ולראות היטב את הדרך ובכך להימנע מתאונה.

| 16/2/16
מתוך קטגוריית פרטי

מעבר לכך, בעזרת הפנסים גם הולכי הרכב והנהגים הנוספים בכביש יכולים לראות אתכם ולזהות את הרכב שלכם - ובכך כולם יכולים לשמור על הבטיחות. אז מה חשוב לדעת על מערכות התאורה הללו?

פרטים חשובים על התאורה

● סוגי תאורה

יש כיום כמה סוגים שונים של מערכות תאורה ופנסים אפשריות לרכב שלכם. כך למשל, יש לא מעט אנשים אשר מעוניינים לבחור תאורת לד לרכב שהם, משום שתאורת הלד היא חסכונית מאד, ונראית למרחקים. יש כיום אפשרות גם לפנסים חזקים מסוג של קסנון, או לפנסים אחרים שהם דמויי קסנון. סוגים נוספים הם בסיווג לפי הצורה של הפנסים - למשל פנסי גשר שמותקנים על החלק האחורי של הרכב ויכולים לפעול בעת שאתם בולמים או נוסעים אחורנית, וכיו"ב.

● כיצד להתקין את הפנסים?

אם אתם בוחרים פנסים חדשים או מתקינים מערכת תאורה חדשה ופנימית לרכב שלכם, רצוי שלא תעשו את העבודה הזו לבדכם. לרובנו אין את הניסיון או הידע בהתקנת מערכות תאורה חדשות, ולכן כדאי לפנות למוסך מקצועי, שם טכנאי הרכב יוכל לבצע את עבודת ההתקנה עבורנו.

● היכן להתקין את התאורה?

כשאתם בוחרים בפנסים לרכב שלכם, שימו לב באילו מקומות ניתן ומותר להתקין אותם. כך למשל יש לרוב פנסים ספציפיים שיכולים לשמש להתקנה במקום של פנסי ערפל, יש כאלה שיתאימו כפנסי איתות, יש שיתאימו יותר כפנסים לנסיעה לאחור או לבלימה, וכיו"ב. יש כמובן פנסים שיכולים להתאים לכמה סוגים במקביל - אך כדאי פשוט לוודא ולבדוק זאת מראש.

לשים לב להוראות היצרן

אם אתם רוצים לבחור פנסים ומערכות תאורה חדשות לרכב שלכם, אל תשכח ובמקביל גם לעקוב אחרי ההוראות של יצרן הרכב שלכם, בנוגע לבחירה בסוגים מסוימים של גופי תאורה (כמו למשל תאורת לד) עבור הרכב שלכם.
| 16/2/16