מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בחירת רכבים לשליחויות – כיצד לבחור את הרכב הנכון?

בישראל פועלות לא מעט חברות שליחויות, אשר מספקות שירותי משלוח לעסקים וללקוחות פרטיים על בסיס יומי.

| 9/2/16
מתוך קטגוריית פרטי

מרבית החברות המובילות בתחום מציעות גם שירותי שילוח בין עירוניים בפריסה ארצית. פירוש הדבר שאדם אשר מתגורר באילת יכול להזמין בשיחת טלפון אחת שליח שיגיע לכל מקום שיבחר ויעביר כל סוג של חבילה לכתובת יעד כלשהו, למשל לעפולה.

הפעילות הרבה של חברות המשלוחים אשר מתרחשת בכבישי הארץ מחדדת את הצורך של חברות אלה ברכבים איכותיים בסטנדרט גבוה שיוכלו לעמוד בנסיעות הללו עם כמה שפחות תקלות בלתי צפויות. אחד הדברים החשובים ביותר לחברת השליחויות הוא השם והמוניטין שלה, ולכן היא תעשה הכל על מנת להימנע ככל האפשר מבעיות אספקה, איחורים ותקלות שונות. כתוצאה מכך, יותר ויותר חברות מבינות שעל כלי הרכב שבאמצעותם הם מספקים את השירות שלהם אסור להם להתפשר. החברות מבינות את חשיבות העניין ומחליטות לרכוש רכבים מתוצרת איכותית ובכך להוריד למקסימום את הסיכוי לתקלות ולאירועים בלתי מתוכננים.

הצרכים של חברות משלוחים בכל הנוגע לסוג הרכבים עמם הם עובדים

לכל סוג של רכב יש את המפרט הטכני הייחודי שלו. חברת שליחויות מקצועית שמעבירה חבילות על בסיס יומי תזדקק לרכבים אשר מסוגלים לשאת חפצים רבים במשקל כבד, ועל כן מרבית החברות יבחרו לעשות שימוש בטנדרים ובמשאיות. מאידך, קיימות חברות משלוחים שמציעות שירותי משלוח פנים-עירוניים מהיום להיום בערים צפופות באזור גוש דן כמו תל אביב למשל. לחברות אלה חשובה יותר מהירות אספקת השירות ופחות הכמות המועברת, ולכן חלקן מעדיפות לצייד את השליחים שלהם דווקא בקטנועים קטנים ומהירים באמצעותם יוכלו השליחים לפלס את דרכם בערים הפקוקות במרכז הארץ ולהגיע ליעד במהירות. אם כן, לחברות משלוחים אין את הפריבילגיה להתפשר אל איכות וסוג הרכב. הם זקוקים לכלי רכב שיעמדו במבחן הזמן.

טיפים לבחירת רכבים לשליחויות

אם אתם בעלים של חברת שליחויות או אחראים על הרכש של אחת – הנה מספר טיפים שחשוב להתייחס אליהם לפני שמקבלים החלטה בנוגע לרכישת רכבים לחברה:

עמידות

השתדלו לבחור בכלי רכב עמיד ואיכותי. אחד כזה שלא יתפרק עם הגשם הראשון ומסוגל לשאת משא כבד על בסיס יומי.

המלצות

בדקו והתייעצו היטב עם גורמים מוסמכים ויודעי דבר לפני ביצוע הרכישה עם ובמידת האפשר נסו לברר עם אילו סוגי רכבים עובדות חברות אחרות בתחום.

מחיר

כמו בעת קניית כל סוג אחר של מוצר, גם בעת רכישת רכב חשוב למצוא הצעה אטרקטיבית, אך לא להגזים ולחפש את הרכב הכי זול בשוק כי בסופו של דבר כמו שכל אמא פולניה אומרת: "מה שזול יקר". המחיר חשוב, אבל האיכות חשובה יותר.
| 9/2/16