מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הסעות ילדים ותלמידים

מוסדות חינוך רבים משתמשים בשירותיה של חברת הסעות על בסיס יומיומי. במיוחד כאשר מדובר על בית ספר אזורי בו לומדים תלמידים המתגוררים בישובי שונים, ההסעה היא חלק בלתי נפרד וחשוב בסדר יומו של התלמיד.

| 31/1/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

חברת הסעות לבתי ספר עירוניים

חברת הסעות לבתי ספר עירוניים
עם זאת, גם בבתי ספר עירוניים ישנן הסעות תלמידים העוברות בין השכונות בהן מתגוררים התלמידים הלומדים באותו בית ספר. בנוסף, מלבד ההסעות היומיומיות ישנה היעזרות בשירותיה של חברת הסעות בפעילויות כמו טיולים, נסיעה למוזיאון, הצגה ועוד. מה חשוב לדעת לפני בחירת חברת הסעות למוסד חינוכי?

נהגים בעלי הכשרה להסיע ילדים

ניתן לשמוע, לצערנו, מדי פעם על מקרים בהם הסעה תמימה מבית הספר או הגן הסתיימה באסון בשל חוסר ערנות של הנהג: ילד שנשכח ברכב, ילד שנדרס בעת שעבר מאחורי רכב ההסעה ועוד. על פי חוק, רק נהגים אשר עברו הכשרה מיוחדת לעסוק בהסעת ילדים רשאים לעשות כן. בהסעת ילדים ישנם דגשים מיוחדים שהנהג צריך להיות מודע להם היטב. בנוסף לנהיגה, על הנהג להיות גם מעט מורה או גנן (תלוי בגיל הילדים) ולשים לב היטב כי הם חגורים, יושבים בצורה שקטה ולא קמים, מוציאים ידיים או ראש מהחלון ועוד. לפני בחירת חברת הסעות אוטובוסים, במיוחד כאשר מדובר בהסעות אל המוסד החינוכי וממנו, מצב בו אין נוכחות של גורם נוסף (בטיול ישנו תמיד מורה באוטובוס), הכרחי לראות במו עיניכם כי הנהג אכן קיבל אישור רשמי לעסוק בהסעת ילדים. ומעבר לכל- יש לראות את הלך הרוח באופן כללי, לחוש מיהם האנשים העומדים להסיע את הילדים מדי יום - האם ישנה אדיבות וסבלנות או שהנהג חושב לכל אורך המשמרת על סיום העבודה. התנהגות הנהג קריטית במיוחד כשמדובר בילדים.

רכב איכותי ונוח לשימוש

מלבד הנהג, חשובה כמובן איכותו של רכב ההסעות. על הרכב לעבור בדיקה תקופתית ולקבל מדי תקופה אישור על תקינותו ממשרד התחבורה. יש לבדוק כי אכן חברת ההסעות עורכת בדיקות אלה וכי כל רכביה מאושרים לשימוש. בנוסף כלי הרכב צריך להיות כלי רכב נוח, מאובזר, בעל כסאות במצב תקין אשר חגורות בטיחות מצורפות לכל אחד מהם. אם מדובר על תלמידים עם צרכים מיוחדים צריך להיות אבזור מתאים, למשל מעלונים לנגישות לכיסאות גלגלים. הסעה היא במקרים רבים הגורם המקשר בין בית הילד למוסד החינוכי. זהו תפקיד חשוב מאין כמוהו ויש לשים אותו בידה של חברה אמינה ורצינית בלבד.
| 31/1/16