מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מה קורה אם נתפסים נוהגים במהירות מופרזת?

נתפסתם על ידי שוטר כשאתם נוהגים במהירות מופרזת? כדאי מאוד שתפנו אל עורך דין לדיני תעבורה, כי מחכה לכם תקופה לא קלה. לפניכם המדריך המלא אודות מה שצפוי לקרות, ומספר טיפים שיסייעו לכם לעבור את זה כמה שיותר בקלות.

| 25/1/16
מתוך קטגוריית פרטי

מהי נהיגה במהירות מופרזת?

מהי נהיגה במהירות מופרזת?
למעשה, כל נהיגה במהירות גבוהה יותר מזו המצוינת על גבי התמרור המוצב בדרך, היא נהיגה במהירות שמעל המותר. למרות זאת, מכיוון שידוע שקשה מאוד להישאר כל הזמן באותה מהירות החליטו, כי נהגים יקבלו קנסות ועונשים בהתאם להפרש בין המהירות המותרת למהירות בה נהגו. אז אמנם, יש הרבה מאוד נהגים שחורגים מהמהירות המותרת ולא כולם נתפסים על ידי המשטרה, אולם מי שכן ייתפס – צפוי לקנס וגם לעונש.

מהם העונשים הצפויים למי שנתפס נוהג במהירות מופרזת?

ישנו רף מסוים של מהירות, שעד אליו נהג הנתפס נוהג במהירות מופרזת יכול לבחור לשלם קנס ולא ללכת לבית המשפט. הרף המדובר הוא נסיעה במהירות של עד 30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית ועד 40 קמ"ש מעל המותר בדרך בינעירונית. העונש על שאר העבירות יוחלט על ידי שופט בבית המשפט לדיני תעבורה. במקרה כזה כדאי מאוד לפנות אל עורך דין לדיני תעבורה, על מנת שינסה לסייע לכם להשיג את העונש הקל ביותר.
והרי המספרים, כדי שתהיו מעודכנים:

נסיעה במהירות מופרזת בדרך עירונית

•עד 20 קמ"ש מעל המהירות המותרת – 250 ₪ או הליכה לבית משפט
•21 – 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת – 750 ₪ או הליכה לבית משפט
•31 קמ"ש ומעלה מעל המהירות המותרת – הליכה לבית משפט ללא ברירת קנס

נסיעה במהירות מופרזת בדרך בינעירונית

•עד 25 קמ"ש מעל המהירות המותרת – 250 ₪ או הליכה לבית משפט
•26 – 40 קמ"ש מעל המהירות המותרת – 750 ₪ או הליכה לבית משפט
•41 קמ"ש ומעלה מעל המהירות המותרת – הליכה לבית משפט ללא ברירת קנס

העונשים בגין נהיגה במהירות מופרזת

חשוב לדעת, כי כל מקרה שהסתיים בהליכה לבית משפט, רשאית המשטרה לשלול את רישיונו של הנהג למשך 30 יום באופן מידיי, על מנת למנוע ממנו להמשיך ולנהוג כדי שלא יסכן את עצמו ואחרים.
בנוסף לשלילת הרישיון, יכול בית המשפט לגזור על אדם שהורשע בנהיגה במהירות מופרזת קנסות כספיים, עבודות שירות ואף מאסר בפועל – בהתאם לאופי העבירה ולאופן ההתנהלות של העומד לדין בבית המשפט.

עורך דין לדיני תעבורה – הכתובת שלכם ובשבילכם

אם נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין לדיני תעבורה, שכן יכול להיות שהוא יוכל לסייע לכם להפחית את הקנס או את חומרת העונש שייגזר עליכם. עורך דין לדיני תעבורה יוכל להשתמש בטענות כגון זיהוי לא נכון של הרכב, מדידת המהירות באמצעות מכשירים לא מכוילים ועוד – בהתאם לנסיבות.

לסיכום

כאשר אתם נתפסים נוהגים במהירות מופרזת ומעוניינים ללכת לבית המשפט ולא לשלם קנס גם אם אפשר, כדאי מאוד לפנות אל עורך דין לדיני תעבורה על מנת שילווה אתכם בתהליך וידאג שתקבלו את הקנס או את העונש הקלים ביותר שאפשר. בהצלחה!
| 25/1/16