מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

באילו רכבים משתמשות חברות הסעות?

חברות המציעות שירותי תחבורה מחזיקות בצי רכבים רחב ומגוון. בעזרת הרכבים הללו ניתן לספק שירות ללקוחות בסקטור הפרטי, העסקי והציבורי וגם להקפיד על נהלי בטיחות מחמירים.

| 19/1/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

שימוש ברכבים שונים

שימוש ברכבים שונים
הרכבים הם המשאב העיקרי העומד לרשות חברה שמספקת שירותי הסעות. על החברה לתחזק את הרכבים ברמה גבוהה ולדאוג להעסקת קציני בטיחות. במסגרת השירותים שאותה נותנת החברה, היא יכולה להשתמש בסוגים שונים של רכבים:

אוטובוס

כלי הרכב הבולט ביותר של החברה הוא האוטובוס. בעזרת הרכב הזה ניתן להסיע עד 50 נוסעים בעת ובעונה אחת, לא כולל הנהג. יתרון נוסף של האוטובוס בא לידי ביטוי בגודל של תאי המטען. ניתן להכיל בתוך האוטובוס סוגים שונים של תיקים, מזוודות וציוד. אוטובוס הוא כלי רכב שמחייב רישיון מיוחד ותהליך הכשרה ארוך המאושר על ידי נציגי משרד התחבורה.

מיניבוס

זהו רכב קטן יותר שמסוגל להסיע 10-15 נוסעים. הוצאת רישיון למיניבוס נחשבת פשוטה והוא נפוץ בשירותי הסעות מומלצות לתיירים, תלמידים, עובדים ואירועים. אפשר להקצות מיניבוס לנסיעות קצרות וארוכות והיתרון שלו הוא נוחות ברמה גבוהה ומניעת זיהום אוויר. החיסרון הוא שלא תמיד המיניבוס הוא כלי רכב מספיק גדול עבור כל הנוסעים.

מידיבוס

בין המיניבוס לאוטובוס נמצא המידיבוס, שמתאים להסעה של 15-25 נוסעים. יש דגמים רבים של מידיבוסים ולא כל חברת תחבורה מחזיקה אותם. כמו הרכבים האחרים של החברה, גם מידיבוס יכול להתאים לתיירים, קבוצות ספורט, אמנים ולהקות, טיולים מאורגנים וימי כיף.

רכבים מותאמים לנכים ובעלי מוגבלויות

חברת הסעות מומלצת לא תתפשר על רכבים שמותאמים לצרכי נכים ובעלי מוגבלויות. אלו רכבים שמגיעים עם מעלון ועם אביזרי בטיחות ייעודיים. בעזרת הרכבים הללו ניתן להקל על נכים ובעלי מוגבלויות ולמנוע מהם את התלות בתחבורה הציבורית. הרכבים מותאמים לנכים ובעלי מוגבלויות בטווח גילאים רחב. הם מתוחזקים ברמה גבוהה ונהגים מנוסים אחראיים על הפעלתם.

איך יודעים האם הרכב מתאים לשירות?

לקוח שמשווה בין שירותי הסעות יכול להשתמש בצי הרכבים של החברות על מנת לדעת האם היא מתאימה לצרכים שלו. ראשית, כדאי לתאם פגישת היכרות עם נציגי החברה ולהתרשם מהם ברמה האישית. כך מוודאים מחויבות של נציגי החברה ומונעים עיכובים או תקלות באספקת השירות. שנית, רצוי לאסוף כמה שיותר המלצות מטעם לקוחות קודמים. המלצה היא דרך מצוינת להשוות בין שירותי תחבורה ולחסוך בהוצאות. עלות השירות נקבעת לפי הרכב שבו משתמשים ולפי מרחק הנסיעה. ככל שהנסיעה ארוכה יותר ומתבצעת ברכב יותר גדול, כך המחיר עולה. מבחינת הלקוח, ההוצאה על השירות תמיד משתלמת בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות. השירות מיועד לקהל יעד מגוון ואפשר לראות הוכחה לכך ברכבים השונים. בעזרת השירות ניתן לתאם הסעות נוחות, בטוחות ובעיקר זולות.
| 19/1/16