מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

5 דברים שאסור לכם לעשות כאשר אתם קונים רכב חדש

זהו, החלטתם שכלו כל הקיצים ושאתם חייבים לשדרג השנתון של המכונית שלכם או סוף סוף לקנות רכב בכדי לא להיות תלויים כל הזמן בתחבורה ציבורית, מוניות, משפחה וחברים. כמו בכל דבר בחיים, גם בקניית רכב, בין אם הוא חדש מהניילונים ובין אם הוא מיד שנייה, יש דברים שצריך לעשות ודברים שאסור לעשות. אספנו עבורכם כמה מהטעויות הרווחות ביותר בשוק הרכב – כדי שתוכלו לצאת לדרך ולמצוא את המכונית הטובה ביותר בתקציב העומד לרשותכם.

| 19/1/16
מתוך קטגוריית פרטי

קנייה במגרש "בעיניים עצומות"

קנייה במגרש
במשך שנים רבות, יצא בשוק הרכב הישראלי שם רע לסוחרי הרכב הישראלים. בניגוד למה שרוב האנשים יגידו לכם, קניית רכב מסוחר איננה דבר פסול או מגונה – אך אם החלטתם לעשות זאת, עליכם לקחת בחשבון כי האדם אשר ניצב מולכם הוא מקצוען שתפקידו הוא למקסם את הרווח שלו מהעסקה. כאשר האדם אשר ניצב מולכם הוא סוחר חשוב שלא תתביישו לשאול שאלות ושתתעקשו לדרוש את מלוא המידע על המכונית, הסטטוס המכאני הנוכחי שלה, החסרונות שלה ולגילוי נאות מלא שיוביל בסופו של תהליך לעסקה הוגנת. בשנים האחרונות קיים ריבוי של סוחרים המתחזים לאנשים פרטיים שמוכרים את המכונית בשם הדודה, החבר שבמילואים או האישה. במקרים אלו עליכם לדעת לזהות כי מדובר בסוחר. דברו, לפחות בשלב הראשוני, אך ורק עם הבעלים הרשומים.

בדיקות מקצועיות

עבור רובנו, קניית רכב היא אחת העסקאות הכלכליות המשמעותיות שאנו נעשה. אנחנו יכולים לגמד אותה או להתייחס אליה בזלזול אך היא תישאר בעינה. בשל כך אתם חייבים לנקוט במשני זהירות בכל הנושא של קניית הרכב. אחד הטיפים היותר חשובים, בעיקר בעת רכישת רכב מיד שנייה היא לסמוך על בן משפחה או חבר שמתיימרים להבין ברכבים – שבסופו של יום יגניבו מבט על המנוע, יבעטו בצמיגים ויסתמכו על התוצאות השטחיות שיציג להם המוכר. אם זו הדרך בה תנקטו – ההוצאות הגדולות שמצפות לכם בגין ההפתעות השונות ממתינות לכם, רק יגרמו לכם לעוגמת נפש לצער רב. אז מה עושים אתם שואלים? פשוט הולכים לבדיקה מקצועית ניטרלית במכון בדיקה מוסמך. הבדיקה אולי תעלה לכם כמה מאות של שקלים, אך היא תבטיח לכם גילוי מפורט ואמין של מצבו האמיתי של הרכב. במקרים מסוימים שבהם ישנם דברים אשר דורשים תיקון תוכלו להתמקח מולם מול המוכר ולדרוש בטיפולם או להורדת סכום הטיפול מהמחיר המבוקש.

ויתור על נסיעת מבחן

לפעמים שכל הדברים לכאורה מסתדרים לנו אנו נוטים לוותר על המובן בעיניו. ראיתם רכב שמצא חן בעיניכם, הצבע שלו מדהים והוא אפילו צלח את המכון בדיקה בצורה מעוררת השתאות – אל תמהרו להוציא את פנקס הצ'קים לפני שתיקחו נסיעת מבחן של כמה דקות שתאפר לכן להרגיש את הרכב באמת. קחו כל מכונית שאתם מעוניינים בה לנסיעת מבחן של כמה דקות – כביש מהיר ובתוך העיר, תרגישו את המכונית, את המנוע, והאם תנוחות הישיבה נוחות לכם והתפעול שלו מספקות אתכם. גם אם לכאורה האוטו מושלם – הוא לא יהיה שווה אם לא תרגישו בו בנוחות ושיהיה לכם כיף לנהוג בו.

איסור להינעל על דגם מסוים

למרות שזה לכאורה מאוד טריוויאלי, אחד המפתחות לרכישת רכב חדש היא להתחיל את התהליך בראש פתוח, מבלי שתהיו מוטים משיקולים לא רציונליים, מדעותיהם של אחרים או מהתלהבות ואהדה למותג מסוים. בשלב בחינת הנתונים עליכם לשקלל את כל הצרכים שלכם אל מול כל הדגמים שעונים על הדרישות הבסיסיות שלכם. ברוב הפעמים החלטה על פי תחושת בטן והינעלות על דגם מסוים לפני בחינת כל האפשרויות שעומדות בפניכם היא מתכון לכישלון ואכזבה.

נהיגה ללא ביטוח

אתם יודעים איך זה. בדיוק סיימתם עם העברת הבעלות לרכב החדש ואין לכם עכשיו זמן או כוח לדבר עם חברת הביטוח ולעשות את הביטוח. זה גם סוף חודש וההוצאה הייתה ענקית אז אולי נגנוב עוד יום או רק 10 דקות של נהיגה בכדי שנגיע הבייתה. אז לא! בשום פנים ואופן אל תנהגו ברכב ללא ביטוח. מעבר לעובדה שזה בניגוד לחוק אתם גם חושפים את עצמכם לתביעות קלות כגדולות.
| 19/1/16