מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

החשיבות של סינון וטיהור אוויר ברכבים

מדוע חשוב כל כך לסנן את האוויר בתוך הרכב שלנו, ומה קורה כאשר סינון האוויר לא עובד כשורה?

| 13/1/16
מתוך קטגוריית פרטי

קשה לחשוב על מקום מזוהם יותר מבחינת זיהום האוויר בחברה המודרנית מהכביש העירוני הממוצע. הסיבה לכך היא פשוטה – עד אשר החברה המערבית תדע להתקדם ולעבור יותר ויותר לרכבים היברידיים, חשמליים או כל פתרון ירוק אחר, הרי שמרכיב זיהום האוויר הגדול ביותר בחברה המערבית יישאר הרכבים הפרטיים שנמצאים ברשות כל אחד ואחד מאתנו. גם כיום, כאשר המודעות לנושאים אלה עולה, עדיין קשה לחשוב על אוויר מזוהם יותר מזה שאנחנו נושמים ברחוב העירוני ההומה והממוצע. בהתחשב בכך, ברור כי כאשר אנחנו נמצאים בתוך הרכב אנחנו צריכים מערכת איכותית של סינון אוויר – מערכת שתאפשר לנו לנשום אוויר נקי לאורך זמן, ותבטיח את הבריאות שלנו גם כאשר אנחנו נמצאים בסביבה עם אוויר לא נקי. כיצד מתבצע סינון אוויר ברכב שלנו, ומהם המסננים הנפוצים יותר בכל הנוגע לרכבים?

איזה מסננים יש ברכב?

המסננים האחראיים על תהליכים של טיהור אוויר בתוך הרכב הם על פי רוב מסנני מערכת המיזוג, שאנחנו מכירים היטב ושמגיעים כחלק מהותי ובלתי נפרד מהרכב. עם זאת, חשוב גם להבין כי את זיהום האוויר האמיתי ואת החומרים המסוכנים באמת אשר פולט הרכב שלנו, הרכיב שאחראי לסנן ולהוציא מהרכב הוא האגזוז, ומסנן האוויר בתוכו. הרכיב שאחראי על האוויר שאנחנו נושמים בתוך הרכב הוא המסנן של מיזוג האוויר ברכב, ובהקשר זה מקובל להשתמש במסננים סטנדרטיים שמגיעים עם הרכב.

כיצד עובד סינון האוויר?

סינון אוויר שמתבצע באגזוז מתבצע על ידי פליטה של החומרים המזיקים, קשירה שלהם לרכיב המסנן אותם ולאחר מכן פליטה לאוויר הרחוב הפתוח. סינון האוויר המתבצע בתוך הרכב שלנו, במערכת מיזוג האוויר, תלוי באפשרות המיזוג שבה אנחנו בוחרים באותו הרגע. כאשר אנחנו מכניסים אוויר מבחוץ למיזוג הרכב (בעיקר בכבישים מהירים), המסנן עובד מבחוץ פנימה, ואילו כאשר האוויר ברכב ממוזג מתוך הרכב עצמו, הרי שהמסנן מכוון מפנים כלפי פנים, ואחראי לוודא כי האוויר שאנחנו נושמים בתוך הרכב יהיה אוויר רענן ככל הניתן. בכל מקרה, חשוב להבין כי מערכות סינון האוויר ברכב שלנו הן מערכות קריטיות עבור השימוש האיכותי שלנו ברכב, לא פחות מכל מערכת חיונית אחרת של נהיגה באוטו שלנו – ואם לא נדע גם לטפל בהן ולתקן אותן ההשלכות של הדבר יכולות להיות מרחיקות לכת.

אם יש בעיה במסנן הרכב שלכם, אתם צריכים שירות איכותי בתחום של טיהור אוויר ברכב

בעיה במסננים השונים ברכב שלנו היא בעיה שבה צריך לטפל במהירות רבה ככל הניתן. אנחנו צריכים חברה שמתמחה במיוחד בפתרונות של סינון אוויר ושל טיהור אוויר, עם מיקוד למערכות מיזוג האוויר ברכב שלנו – בכדי לנשום את האוויר הנקי ביותר בשעות שאנחנו מבלים בתוך הרכב שלנו.
| 13/1/16