מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שיפוץ גיר אוטומטי ברכבים חדשים

במסגרת בדיקות רכב, חשוב מאוד לבצע בדיקה מדוקדקת של מערכת הגיר, שכן גיר לא תקין עלול לגרום למצב שבו לנהג אין שליטה על הרכב, ומכאן הדרך לתאונה, לא עלינו, מאוד קצרה. לפני שמגיעים לשלב של שיפוץ גירים אוטומטיים, יש בהחלט מה לעשות. המשיכו לקרוא – ותדעו עוד.

| 28/12/15
מתוך קטגוריית פרטי

החשיבות של בדיקות ברכב חדש

החשיבות של בדיקות ברכב חדש
אם רכשתם רכב חדש לאחרונה, אתם בוודאי רוצים לשמור עליו ככל שרק אפשר, על מנת שישמש אתכם ויאפשר לכם לנסוע בצורה בטוחה במשך שנים רבות. על מנת שזה יקרה, חשוב מאוד להכניס את הרכב למוסך במועד הדרוש לביצוע טיפול, וחשוב שכל המערכות תיבדקנה ביסודיות.

גיר – חשיבות מכרעת לבטיחות בנסיעה

כשאנחנו נוסעים ברכב אנחנו חשופים ללא מעט סכנות, וחשוב שנקפיד לבצע את כל מה שאפשר, כדי למזער את הסיכון לתאונות. מכיוון שהגיר הוא זה שמסייע לנו לשלוט ברכב, חשוב מאוד שהוא יעבוד בצורה תקינה, בין אם מדובר במכונית חדשה ובין אם מדובר במכונית ישנה.

איך שומרים על תקינות מערכת הגיר?

פעולה שתבטיח נסיעה ברכב שבו מותקנת מערכת גיר אוטומטי שפועלת בצורה תקינה, היא שיפוץ גירים אוטומטיים במוסך המתמחה בכך. למרות זאת, יש מה לעשות לפני שמגיעים לשלב של שיפוץ, וקוראים לזה: תחזוקה נכונה. פעולות התחזוקה שיבטיחו שמירה על מערכת הגיר האוטומטי צריכות לכלול:

•החלפת שמן גיר – שמן הגיר הינו החומר שבלעדיו הגיר לא יכול לפעול. לכן, כאשר מכניסים את הרכב לבדיקה שגרתית, חשוב מאוד שעובדי המוסך יוודאו שיש מספיק שמן גיר, ויוסיפו או יחליפו שמן במידת הצורך.

•הוספת תוסף לשמן גיר – אמנם לפעמים זה נראה לנו ש"דוחפים" לנו כל מיני תוספים רק כדי להוציא מאיתנו עוד כסף, אבל כשמדובר בתוסף לשמן הגיר – מדובר בהוצאה כדאית ביותר. תוסף זה שומר על גלגלי השיניים של מערכת הגיר מפני שחיקה, וכך מקטין את הסיכון לתקלה.

למרות תחזוקה נכונה של המערכת, שחיקה היא דבר בלתי נמנע, ומגיע שלב בו מערכת הגיר כבר לא מצליחה לעבוד כתקנה. במקרה כזה מומלץ לבצע שיפוץ גירים אוטומטיים, ולקבל בחזרה גיר שפועל ממש כמו חדש.

האם כדאי לבצע שיפוץ גירים אוטומטיים ברכב ישן?

שיפוץ גיר אוטומטי הוא פעולה מאוד מומלצת כשמדובר ברכב בן כמה שנים, שכן הוא מאפשר לבעליו להמשיך לנסוע בבטחה במשך שנים ארוכות נוספות. כאשר מדובר ברכבים ישנים, יש לשקול אם לבצע שיפוץ בכובד ראש, שכן לשיפוץ גיר יש מחיר – ולפעמים עדיף לשמור את הכסף לרכישה של רכב חדש. לכן, אם יש לכם רכב ישן ומערכת הגיר בו כבר זקוקה לשיפוץ, אל תמהרו להכניס אותו למוסך. בדקו עלויות ועשו חישוב מדויק, שיסייע לכם להגיע למסקנה אם בכל זאת לבצע שיפוץ ולהמשיך לנסוע ברכב הישן, או לשמור את הכסף לרכישה של רכב חדש עם גיר חדש.

לסיכום

גיר אוטומטי תקין הוא אחד הדברים החשובים ביותר לביטחון הרכב. תחזוקה נכונה מסייעת לשמור עליו תקין לאורך זמן, וברגע שרמת השחיקה כבר גבוהה – ברכבים חדשים מומלץ לבצע שיפוץ גירים אוטומטיים במוסך מוסמך. לגבי רכבים ישנים שמערכת הגיר בהם זקוקה לשיפוץ – יש לשקול האם מדובר בהוצאה משתלמת או שכבר עדיף לרכוש רכב חדש. בהצלחה ונסיעה טובה ובטוחה!
| 28/12/15