מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מוסך הסדר בירושלים – למה זה כל כך כדאי?

סקירה של היתרונות והחסרונות של בחירת מוסך הסדר בירושלים על גבי מוסך רגיל.

| 28/12/15
מתוך קטגוריית פרטי

מוסך בירושלים

מוסך בירושלים
אם רכבכם עבר חלילה תאונה ואתם בעלי ביטוח מתאים בתוקף, חברת הביטוח תציע לכם מספר אפשרויות לתיקון הרכב והחזרתו למצב ההתחלתי. אחת האפשרויות המועדפות על רבים היא מוסך הסדר והשאלה שצריכה להישאל היא האם זה באמת כל כך כדאי? אם אתם מאזור ירושלים והסביבה ועדיין מתלבטים בשאלה זו, הגעתם למקום הנכון. בשורות הקרובות תבינו מדוע כדאי לכם להעדיף מוסך הסדר בירושלים על פני כל מוסך אחר בבחירה חופשית.

מוסך הסדר לעומת מוסך "רגיל" – מה ההבדלים?

כאמור, בפני כל אדם שעבר תאונה עם רכבו ומבוטח בביטוח רכב מתאים עומדות שתי אפשרויות: האחת, לבחור במוסך "רגיל", בבחירה חופשית, וע"י כך להיות בעל זכות ההחלטה הבלעדית לגבי אפשרויות הטיפול ברכב כפי שהוא רואה לנכון; השנייה היא לפנות אל חברת הביטוח ולקבל דרכה את רשימת כל המוסכים שעובדים עמה בהסדר ושאליהם כדאי לפנות. מהם ההבדלים בין שתי האפשרויות מלבד עניין הבחירה החופשית והשליטה על אפשרויות הטיפול? ובכן, ניקח לדוגמא מוסך הסדר בירושלים שעובד מול חברת ביטוח כלשהי. כל מוסך שכזה יציע לכם יתרונות רבים, שישתלמו לכם הן מבחינה כספית והן מבחינת איכות הטיפולים. הדבר מתבטא בפרמטרים הבאים:

• הוזלה בעלויות – חברת הביטוח גובה מכל מבוטח דמי השתתפות עצמית לאחר כל הפעלה של הפוליסה. סכומים אלו הופכים להיות נמוכים יותר, לעתים אף בעשרות אחוזים, כאשר הלקוח פונה למוסך הסדר. הסיבה לכך ברורה, שכן מוסכי ההסדר מקבלים לקוחות רבים באופן שוטף מחברות הביטוח, ועל כן מעניקים להן מחירים מיוחדים ונמוכים משמעותית ממחירי השוק במוסכים רגילים.

• חלפים מקוריים – כאשר מדובר במוסך הסדר, תוכלו לדרוש שימוש בחלקי חילוף מקוריים בלבד, שכן זוהי ההתחייבות של רוב חברות הביטוח. לעומת זאת, כאשר פונים אל מוסך רגיל, המשא ומתן הופך להיות שלכם אל מול המוסך, ללא קשר לחברת הביטוח. זהו תהליך קשה בהרבה.

• תנאי התשלום – מוסכי הסדר גובים את הסכומים ישירות מחברת הביטוח כשעליכם יהיה להשאיר רק צ'ק בתור עירבון שלא ייגבה כלל. במוסכים רגילים כבר יגבו מכם את הסכום ישירות ורק לאחר מכן יהיה עליכם לדרוש את הבקשה לפיצוי בתהליך שלוקח זמן רב יחסית.

• רכב חלופי – כל מוסך הסדר בירושלים שתפנו אליו מחוייב לספק לכם רכב חלופי באופן מיידי כחלק מדרישות פוליסת הביטוח. מוסכים שאינם בהסדר אינם חייבים לעשות זאת.

כפי שניתן להבין, הבחירה במוסך הסדר הינה מושכלת ועדיפה בהרבה, הן ללקוח עצמו והן לחברת הביטוח.

כיצד בוחרים מוסך הסדר מתאים?

כעת שהשתכנעתם אתם בוודאי רוצים לדעת כיצד תוכלו למצוא מוסך הסדר בירושלים שיוכל לטפל בכם בצורה הטובה ביותר. ובכן, לאחר שיחה קצרה עם סוכן הביטוח שלכם תישלח אליכם למייל או לפקס רשימת מוסכי ההסדר בעיר. הדרך הנכונה לבחור מהרשימה היא ראשית כל באמצעות חיפוש אחר מוסך היבואן. במידה ומוסך ההסדר הוא מוסך היבואן הרווח כולו שלכם. במידה ומוסך היבואן אינו נמצא שם, עליכם לוודא כי המוסך ערוך וזמין לספק עבורכם רכב חלופי באופן מיידי ולהתחיל בטיפול על הרכב הישן בהקדם.
| 28/12/15