מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

השוואת מחירים בתחום הרכב - כך תעשו זאת נכון

עוד לפני שהיה אינטרנט, היה מחירון רכב של יצחק לוי אשר עזר לנו לדעת מה המחיר שאנחנו צריכים לשלם עבור רכב מדגם ומשנה מסוימת.

| 22/12/15
מתוך קטגוריית פרטי

אך בהרבה מקרים מעבר לכך, מקרים בהם היינו צריכים להשוות מחירים, לא יכולנו כי לא היה לנו איך. זה נכון לגבי מחירים של טיפולים במוסכים, מחירים של אביזרי רכב, מחירי השכרת רכב ועוד.

לשמחתנו האינטרנט ובפרט אתרי השוואת מחירים מאפשרים לנו כיום לבצע השוואה מדויקת וקפדנית לגבי מוצרים שונים. אתרים אלו מאפשרים לנו גם לדעת מה המחירים בשוק, כך אף גורם מקצועי לא יכול למנוע מאיתנו את המידע הזה ולא יכול לתת לנו מחירים לנו נכונים, אנחנו גם יכולים להשוות בין מוצרים מדגמים שונים עם מחירים שונים ואנחנו גם יכולים לקבל הצעות מחיר ישירות מהיצרנים או מהמשווקים.

כיצד עושים השוואת מחירים בתחום הרכב

כמו שאמרנו קיימות קטגוריות שונות של השוואת מחירים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא קטגוריות של מוצרים לרכב, החל מחלקי חילוף ועד מוצרי נוחות, מוצרי מולטימדיה ועד מוצרי בטיחות ועוד. כמו כן אנחנו יכולים למצוא קטגוריה של טיפולים לרכב, פה למשל אנחנו יכולים למצוא את כל הנושא של טיפולים רגילים, טיפולי 10,000, טסטים ועוד. קטגוריה נוספת היא של השכרת רכב או רכישת רכב בליסינג. בקטגוריה זו נמצא ליסינג מימוני, ליסינג תפעולי ואופציות נוספות.

כשאנחנו ניגשים לעשות השוואת מחירים לרכב, אחרי שאנחנו בוחרים את הקטגוריה שמתאימה לנו חשוב מאוד לשים לב לכמה נקודות אחרות.

ראשית, כמה חדש הדגם של המוצר או השירות שאנחנו מקבלים. לעיתים דגמים ישנים יכולים להיות טובים לא פחות וזולים הרבה יותר.

שנית, עלינו לבחון היכן בדיוק מתבצע הטיפול, ההתקנה, או כל דבר אחר שאנחנו צריכים. האם מדובר בתהליך שנעשה במקום העסק או שיכול להתבצע אצלנו בחנייה. כמו כן אם זה מתבצע במקום העסק, האם זה אומר שבאים לקחת מאיתנו את הרכב או שעלינו להביא אותו אליהם.

שלוש, מהי האחריות שאנחנו מקבלים על המוצר או על השירות, לכמה זמן היא נמשכת.

ארבע, מי הגורם שמתקין או מטפל, מה המומחיות והניסיון שלו, איזו מידת אמינות יש לו.

חמש, חשוב שנבחן את המחיר ביחס למקומות שונים, בשביל שנוכל להיות בטוחים שזה המחיר בשוק (מן הסתם עדיף שזה יהיה מחיר נמוך ממנו, אך זה כבר עניין אחר לגמרי)

לפני סיום חשוב להבהיר, השוואת מחירים בתחום הרכב הוא כלי מאוד שימושי שעוזר לא רק למי שמשתמש בו, אלא גם למי שלא. עסקים רבים נאלצים להתמודד עם המידע שנמצא בידי הגולשים ולהוריד מחירים גם אם הם עצמם לא נמצאים באותם אתרים והלקוחות שלהם לא בהכרח מבצעים תהליך השוואת מחירים. לכן מי שמשתמש בכלי זה, עוזר לא רק לעצמו אלא גם לסביבה כולה.
| 22/12/15