מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המדריך לבחירת חלקי חילוף לרכב

האפשרויות לרכישת חלפים לרכב שעומדות היום בפני בעלי הרכבים הן רבות, ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות. כאן נביא לפניכם את האפשרויות הפופולריות לרכישה של חלפים לרכב, כמו גם את היתרונות ואת החסרונות של כל אחת, ואתם תוכלו לבחור באפשרות הטובה ביותר עבורכם.

| 13/12/15
מתוך קטגוריית פרטי

החשיבות של טיפול בתקלות ברכב

החשיבות של טיפול בתקלות ברכב
תקלות ברכב הן לא דבר של מה בכך. מדבור בתקלות שחייבים לפתור כמה שיותר מהר, על מנת שהרכב יישאר כשיר ובטיחותי לנסיעה. אחרי הכול – נסיעה ברכב שחלק חשוב שלו אינו תקין יכולה להיות מסכנת חיים. אז איך שומרים על תחזוקת חלקי החילוף ברכב לאורך זמן?

אפשרות ראשונה – מוסך מורשה

זאת האפשרות שעמדה בפני בעלי רכבים מאז ומתמיד, ואין ספק שהיא אחת הדרכים הפופולריות לרכישת אביזרים לרכב. היתרון הגדול שעומד מאחורי האפשרות הזאת הוא, שבמוסכים מורשים החלפים שתרכשו יהיו חלפים מקוריים שאין בכלל ספק שמתאימים לרכב שלכם, ושגם אם כרגע הם לא נמצאים במלאי – צוות המוסך יוכל להזמין אותם עבורכם.

החסרונות של רכישת חלקי חילוף ממוסך מורשה

החיסרון הגדול של רכישת חלקי חילוף לרכב ממוסך רשמי הוא המחירים היקרים של החלפים. מכיוון שאלה חלפים מקוריים וגם מכיוון שזה מוסך מורשה מטעם היצרן – המחירים שתצטרכו לשלם יהיו, לפחות ברוב המקרים, גבוהים יותר מאלה שתשלמו אם תרכשו חלפים לרכב בכל אחת מהאפשרויות האחרות שעומדות לרשותכם.

אפשרות שנייה – רכישה באינטרנט

מכיוון שאנחנו חיים היום בעידן ממוחשב, שבו אפשר לרכוש כמעט כל דבר בלחיצת כפתור, הרי שעומדת בפניכם גם האפשרות לרכוש חלקי חילוף לרכב דרך אתרים שונים ברשת. היתרון הגדול של דרך זאת הוא המחיר – כי סביר מאוד להניח שחלקי חלוף שמוכרים ברשת יימכרו במחיר לגמרי סביר.

החסרונות של רכישת חלקי חילוף באינטרנט

שלושת החסרונות הגדולים של השיטה הם קודם כל העובדה שאתם לא יכולים להיות בטוחים שהחלק יתאים לרכב שלכם – בין אם הוא מקורי ובין אם לאו, ואם הוא לא מתאים – עד שתחזירו ותקבלו חלק אחר – אם בכלל – זה יכול לקחת הרבה מאוד זמן. חיסרון שני הוא באמת הזמן שיעבור עד שהחלק יגיע אליכם. אחרי הכול – רוב אתרי החלפים מופעלים על ידי חברות שיושבות בארצות אחרות, ולוקח זמן עד שהם נשלחים לארץ. חיסרון שלישי הוא, שלפעמים, עם דמי המשלוח שתצטרכו לשלם כדי לקבל את חלקי החילוף לרכב שרכשתם באינטרנט, המחיר לא יהיה כל כך רחוק (ולפעמים יהיה אפילו גבוה יותר) מזה שתשלמו אם תרכשו את החלפים במוסך מורשה.

אפשרות שלישית – מגרשי מכוניות

במגרשי מכוניות לוקחים את החלפים שהם ברי תיקון ממכוניות שכבר לא יכולות להמשיך לנסוע על הכביש, ומשפצים אותם במטרה למכור אותם כחלקי חילוף מיד שנייה. היתרון הגדול של רכישה ממגרש מכוניות הוא כמובן המחיר – שכן חלקי חילוף לרכב מיד שנייה אשר עברו שיפוץ יעלו הרבה פחות מחלקי חילוף חדשים. החיסרון הגדול טמון גם בעובדה שאף פעם אי אפשר להיות בטוחים שאכן מדובר בחלפים המתאימים, ושמדיניות ההחזרה למגרשי מכוניות היא לא תמיד ברורה.

אפשרות רביעית – חנויות חלפים

חנויות חלפים משווקות חלקי חילוף למבחר גדול של רכבים, ואם דווקא החלק שאתם צריכים חסר במלאי – נציגיהן בדרך כלל יוכלו להזמין. היתרון הגדול טמון בעובדה שכנראה תמצאו בדיוק את החלק, גם אם תצטרכו לחכות קצת, אולם החיסרון הוא שכדי להגיע לחנויות כאלה תצטרכו לחפש אותן בנרות, וגם – שלא תמיד המחירים שלהן יהיו נמוכים יותר מהמחירים שמציעים במוסך רשמי. אפשר תמיד להיכנס לחנויות עשה זאת בעצמך שגם בהן יש בדרך כלל מחלקות רכב, אולם שם לא בטוח שתמצאו בדיוק את החלק שאתם מחפשים.

לסיכום

יש היום לא מעט אפשרויות לרכוש חלקי חילוף לרכב, ולכל אחת מהדרכים יש יתרונות וחסרונות. בדקו מהי הדרך הטובה ביותר עבור הרכב שלכם ועבור הזמן והתקציב שלכם, כשהתוצאה שצריכה לעמוד לנגד עיניכם היא הבטיחות האישית שלכם ושל מי שנוסע אתכם. בחירה טובה ודרך צלחה!
| 13/12/15