מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אפיון רכב חשמלי

רכב מונע מצבר פועל על בסיס אנרגיה חשמלית ולכן הוא מציע שורה ארוכה של יתרונות. המגבלות היחידות הן טווח נסועה קצר, עלות ראשונית גבוהה וזמן טעינה ארוך, אך סביר להניח שכבר בעתיד הקרוב יגיעו לשוק דגמים משוכללים יותר.

| 10/12/15
מתוך קטגוריית ירוק

איך רכב חשמלי עובד?

רכב חשמלי משתמש באנרגיה כימית ולא במנוע בעירה פנימית, במיכל דלק או בתא דלק. יש גם כלי רכב היברידיים שלא נחשבים כלי רכב חשמליים מונעי-מצבר ודגמים עם סוללות נטענות, תא דלק אלקטרוכימי שממיר אנרגיה כימית לזרם חשמלי וסוללה שלא נטענת בחשמל אלא מבוססת אבץ-אוויר. רכבים חשמליים נמצאים בשימושים שונים החל מאוטובוס ועד אופניים ויש להם מגוון רחב של יתרונות:

יעילות

יעילות
היתרון הגדול ביותר של רכב חשמלי הוא יעילות גבוהה פי 3 ביחס ליעילותם של רכבים מסורתיים. הרכב מאבד חום נמוך לסביבה ולכן הוא עדיף על כלי רכב בעלי מנוע בעירה פנימית.

עלות האנרגיה

הרכב חוסך בהוצאות בטווח הארוך והעלות הכספית של האנרגיה עבורה זולה משמעותית ביחס לבנזין. בנוסף, התחזוקה שלו זולה בגלל מיעוט חלקים מכאניים.

אקולוגיה

רכב מונע מצבר שמוגדר בתור אמצעי חשמלי הוא בעל פליטה מקומית אפסית של מזהמים, גזים מסוכנים לבריאות וגזי חממה. הוא עומד בשורה אחת עם האמצעים הטכנולוגיים האקולוגיים ביותר בעולם ובעזרתו ניתן לשמור על הסביבה.

יכולת האצה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, המפרט הטכני והביצועים של רכב מונע מצבר הם לא פחות אטרקטיביים מאלו של כלי רכב רגילים מונעי דלק. למעשה, לרוב כלי הרכב שמוגדרים בתור חשמליים יש יכולת האצה טובה יותר מזו של מקביליהם.

מה צופן העתיד לתחום הרכב?

סביר להניח כי חברות המייצרות רכבים מונעי דלק לא יוותרו על נתח השוק העומד לרשותם. בנוסף, יש להביא בחשבון את החסרונות של רכב חשמלי. המחיר שלו גבוה בגלל העלות של הסוללה, מרחק הנסיעה יחסית קצר בין טעינת המצבר והמשקל וזמן הטעינה הרגיל מגיע עד 14 שעות. למצבר של הרכב יש אורך חיים מוגבל וישנו שימוש ביסודות נדירים. טווח הנסיעה של הרכב מושפע מהטמפרטורה והוא בכל מקרה קצר מזה של רכבים מונעי דלק.

עם הפנים לעתיד

על אף האמור לעיל, ישנה הסכמה גורפת על כך שבעתיד נוכל לראות עוד ועוד סוגים של רכבים חשמליים על הכביש. הסיבה לכך היא לא רק האופן בו כלי הרכב מסייעים לאיכות הסביבה, אלא גם ההתקדמות הטכנולוגית. בכל יום שעובר מצטרפים פתרונות אפקטיביים עבור שימוש יעיל יותר במצבר. השימוש הזה מוכיח את עצמו בסוגים שונים של כלי רכב והוא לא צפוי ללכת לאיבוד. בנוסף, עדיף כבר היום להשתמש ברכבים הללו על מנת לחסוך באנרגיה ובהוצאות. הרכב משתלם בשימוש פרטי ומסחרי והוא מציע חווית נהיגה ברמה גבוהה.
| 10/12/15