מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שערי חניה

כל שער יכול להתאים לחניה בבית או במשרד, אבל עדיין חשוב להכיר את ההבדלים בין הדגמים השונים. רוצים לשמור על הרכב ועל החניה הפרטית? הנה מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

| 9/12/15
מתוך קטגוריית פרטי

כיצד בוחרים שער חניה?

כיצד בוחרים שער חניה?
שערי חניה עונים על מגוון צרכים. המטרה המקורית של השערים היא למנוע השתלטות על חניה מסוימת על ידי גורמים לא מורשים. שער הוא הדרך היחידה לשמור גם על מקום חניה וגם על הרכב. השאלה היחידה היא כיצד בוחרים את השער המתאים ולמה כדאי לשים לב. בנוסף, הסוגיה מסתבכת בגלל שבאופן עקרוני יכול כל שער לשמש בתור שער חניה.

מומלץ לתת עדיפות לשער חשמלי כדי להתגבר על מצוקת החניה בערים. שער חשמלי קל לתפעול, הוא מעלה את רמת האבטחה סביב החניה והרכב והוא גם מתאים להגנה על מגרשים וחניונים שלמים. יחד עם זאת, שער ידני ייתן מענה כאשר צריכים לפקח על כניסות לאיזורי חניה ומסחר ולשלב את הבקרה עם אבטחה פיזית. המאבטח הוא היחיד שמחליט מתי לפתוח ולסגור את השער ולכן כדאי להתאים עבורו פתרון יעיל.

אלו המאפיינים הבולטים של שערי חניה שונים:

שערי הזזה

הקטגוריה הנפוצה ביותר היא של שערי הזזה. אפשר לבחור בין שערי הזזה על מסילות לבין שערי הזזה קונזוליים. שערי הזזה על מסילות נפוצים בכניסות לחניונים פרטיים ותת קרקעיים. היתרון שלהם הוא תנועה על מסילה קבועה בקרקע ומנוע חשמלי, לעומת שערי הזזה קונזוליים שנעים הצידה ללא מסילות.

שער קונזולי שומר על דרך גישה חלקה ואסתטית והוא נראה מרחף. החיסרון של שער הזזה קונזולי הוא הצורך במסגרת חזקה ובמנוע עוצמתי.

שערי כנף

אלו שערים הסבים על ציר כמו דלת. הם מתאימים למקומות צרים בהם אין מספיק מרחב להתקנת שערי הזזה, אך הם מחייבים שמירת מרחק מהשער. פתחים צרים ניתן לחסום בעזרת שער חד-כנפי, לעומת פתחים רחבים בהם מותקן שער דו-כנפי. היתרון של השער הוא מהירות גבוהה בעת הסגירה והפתיחה.

שערים מתרוממים

אלו שערים נגללים שניתן למצוא בכניסות צרות לחניונים ומוסכים. הם מתרוממים כלפי מעלה, שימושיים במקומות קטנים ויכולים להיפתח בגלילה מלאה, חלקית או כיחידה אחת ובדומה לדלת. היתרון הוא ורסטיליות רבה של שערים מתרוממים והחיסרון הוא מראה אסתטי מוגבל ביחס לשאר האופציות.

מחסומים

סוג אחר של שערים הוא למעשה מחסום. אפשר לחסוך בהוצאות על ידי התקנת מחסומי זרוע חשמליים או מחסומים אישיים. היתרון הוא מחיר נמוך והתקנה פשוטה, אך החיסרון הוא מניעת כניסה של רכבים בלבד ולא של הולכי רגל.

בחרו שער לפי אופי השימוש

הגדירו את אופי השימוש בשערים לחניה. החליטו איזה שער מתאים לצרכים שלכם ובדקו את המפרט הטכני. השערים מיועדים לבתים פרטיים, לבנייני מגורים וגם למשרדים ועסקים.
| 9/12/15