מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קונה רכבים לפירוק

שירותי קונה רכבים לפירוק ניתנים עבור בעלי רכבים ישנים או כאלה שעברו תאונה. באופן עקרוני, זהו פתרון אטרקטיבי לרכבים שעלות התיקון שלהם אינה משתלמת והוא מיועד לשורה ארוכה של לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי.

| 30/11/15
מתוך קטגוריית פרטי

הצורך בפירוק רכבים

פירוק רכבים מתבצע במטרה להשתמש בחלקים המקוריים כחלקי חילוף. רוב החלקים מורכבים חזרה ברכבים אחרים, אך יש גם כאלה שעוברים היתוך ומשמשים כחומר גלם חדש לחלוטין. הביקוש לחלקי רכבים, מכונות, מתכת, ברזל וחומרי גלם אחרים מקבל מענה בדמות שירותי קונה רכבים לפירוק.

עבור מי ניתן השירות?

עבור מי ניתן השירות?
השירות ניתן בעיקר עבור בעלי רכבים ישנים או כאלה שעברו תאונה משמעותית ורצינית. הוא משתלם כאשר עלות התיקון גבוהה ואינה עולה בקנה אחד עם ערך הרכב. במילים אחרות, במקום לשלם על תיקון ולאחר מכן לשאת בפערי המחירים כאשר מוכרים אותו, ניתן פשוט להעביר אותו לפירוק. השירות מציע יתרונות רבים והוא מיועד ללקוחות פרטיים, בעלי רכבים מסחריים, חברות עסקיות וגם מוסדות ציבור.

איך עובד התהליך?

יש כמה שלבים בתהליך שבו בעל רכב בוחר להעביר אותו לפירוק בצורה מסודרת ומאורגנת:

א. התאמה חוקית

גריטה היא תכנית ממשלתית למיחזור מתכת מכלי תחבורה. החוק בישראל קובע שניתן לבצע גריטה בכל רכב שנמצא על הכביש מעל 20 שנה, כל עוד הוא במצב נסיעה וכאשר הוא עובר את מבחני הרישוי השנתיים. בשונה מתהליך הגריטה, שירות קונה רכבים לפירוק לא מחייב אישור ממשלתי וכל לקוח יכול לבצע אותו באופן מיידי.

ב. פירוק והערכה

לאחר יצירת קשר עם חברה המספקת את השירות המתאים, מגיעים אנשי מקצוע כדי לפרק את הרכב ולבצע הערכה כספית. בתהליך הראשוני מפרקים את חלקי הליבה ומתמקדים במנוע. לאחר מכן בודקים גם את האלטרנטור, הרדיאטור, המצבר, הפנסים וחלקי המנוע החשמליים שיכולים לשמש כחלפים. חלקי מתכת כמו דלתות מפורקים על מנת לשמש למיחזור. כל הנוזלים שמהווים שומנים מינרלים מזוהמים מועברים לאתרי סילוק והטמנה לפי תקנות איכות הסביבה. בנוסף, שלד הרכב עובר תהליך שחרור של שיירים לא ראויים כמו כיסאות, חלקי פלסטיק וגומי וזכוכיות. השלד עצמו ממוחזר ומשמש לייצור חלקי מתכת חדשים. יש לציין כי התהליך מתבצע תוך הקפדה על כללי איכות הסביבה ובשמירה על סטנדרטים גבוהים של בקרת איכות.

ג. קבלת תמורה

בחלק האחרון של שירותי קונה רכבים לפירוק מקבל בעל הרכב תמורה כספית. התמורה מתואמת מראש ובהתאם לתהליך הפירוק וההערכה. ניתן להתמקח על התמורה, אך יש מחירון מקובל בענף. לסיכום, שירותי קונה רכבים לפירוק מתאימים למגוון רחב של סיטואציות. הם מיועדים לרכב אחרי תאונה, רכב שהוכרז עליו טוטאל-לוס, רכב עם פגיעה בשלד ובשסי וכל רכב שאי אפשר לקבל עליו את מחיר המחירון. השירות מסתפק תמורה אטרקטיבית וניתן לחסוך באמצעותו את ההמתנה לתקופת גריטה.

חסכון עם שירות קונה רכבים

לסיכום, שירותי קונה רכבים לפירוק מתאימים למגוון רחב של סיטואציות. הם מיועדים לרכב אחרי תאונה, רכב שהוכרז עליו טוטאל-לוס, רכב עם פגיעה בשלד ובשסי וכל רכב שאי אפשר לקבל עליו את מחיר המחירון. השירות מסתפק תמורה אטרקטיבית וניתן לחסוך באמצעותו את ההמתנה לתקופת גריטה.
| 30/11/15