מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איך לשמור על הרכב שלך נקי?

אדם שרוצה לשמור על רכב נקי לא חייב לשאת בהוצאות על ביקור שבועי בתחנות שטיפה. הנה כל מה שצריך לדעת כדי לנקות את הרכב לבד, עם מכונת שטיפה בלחץ ועם תוצאות אופטימאליות.

| 5/11/15
מתוך קטגוריית פרטי

החשיבות של ניקיון הרכב

רכב הוא אחד הכלים החשובים ביותר שיש לנו. הרכב משרת אותנו על בסיס יום יומי, הוא מהווה תחליף לנסיעה בתחבורה ציבורית וניתן להשתמש בו גם לצרכי פנאי ובילויים. השאלה היחידה היא איך שומרים על רכב נקי. אפשרות אחת היא להגיע לתחנות השטיפה ברחבי הארץ ולהיפרד מסכום ממוצע של 30-100 ש"ח מדי כמה שבועות. אפשרות שנייה היא ליטול יוזמה ולנקות את הרכב לבד.

שטיפה במים

שטיפה במים
הדרך הבסיסית לנקות את הרכב היא פשוט לשטוף אותו במים. הסוד במקרה הזה הוא על ייבוש מהיר ומסודר של הרכב. אל תסתפקו בזרם מים בלבד, אלא ייבשו את הרכב ואת החלונות עם סחבה ייעודית. לאחר השטיפה במים תוכלו להשיב לרכב את המראה החיוני ולהבריק גם את המראות והחלונות.

שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים

אנשים בלי ניסיון עשיר בתחום הרכב חושבים שאפשר לנקות אותו עם כל חומר שהם מוצאים בבית. זו טעות נפוצה שעלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לפח ולשכבת הציפוי. השתמשו רק בחומרי ניקוי ייעודיים והתייעצו עם אנשי מקצוע במקרה של התלבטות. קראו את הוראות היצרן המופיעות על גבי האריזה ועקבו אחריהן במדויק.

אימוץ הרגלים נכונים

תוכלו לשמור על הרכב שלכם נקי רק אם תאמצו הרגלים נכונים. הקפידו להחנות את הרכב בצל, אל תתנו לאבק להצטבר עליו ומלאו את המים עבור המגבים. הימנעו מאכילה בתוך הרכב ואל תתנו גם לחברים שלכם להשתולל עם שתייה ומזון. בנוסף, אל תעשנו בתוך הרכב אם החלונות סגורים או כאשר המזגן דלוק. זה יגרום לריח הסיגריות לדבוק בכיסאות ולאחר מכן יהיה לכם קשה מאוד להיפטר ממנו.

למה כדאי לנקות את הרכב עם מכונת שטיפה בלחץ?

השקעה חד פעמית ברכישת מכונת שטיפה בלחץ תשנה לחלוטין את ההתייחסות שלכם לניקיון. אם עד היום חשבתם שמדובר על משימה קשה ששוברת את הגב, כדאי לכם לנסות את המכונות החדשות של שטיפה בלחץ. המכונות מגיעות ללחץ מקסימאלי של 110-150 בר, הן מציעות ספיקת מים של מעל 360 ליטרים בשעה והן מאפשרות שטיפה עם סבון בעזרת צינורית ייעודית. ההפעלה של המכונה חשמלית לחלוטין ואינה דורשת רקע מוקדם. ניקוי עם מכונת שטיפה בלחץ מתאים לכל סוגי הרכבים והוא מומלץ בעיקר לאנשים בלי הרבה זמן פנוי.
| 5/11/15