מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מי מוסמך לבצע תיקון פגושים ובאילו מקרים זה חיוני?

מכונאי רכב עם רקע בפחחות מוסמכים להציע שירותי תיקון פגושים. השירות חיוני למקרים בהם הפגוש מתעקם, אחרי תאונות דרכים ובעקבות נזקי בלאי ושחיקה. הנה כל מה שצריך לדעת על הנושא וטיפים לבחירת אנשי מקצוע מנוסים

| 5/11/15
מתוך קטגוריית פרטי

פגוש נקרא בעגה המקצועית "טאמבון" והוא נחשב לאחד החלקים הפגיעים ביותר ברכב. הפגוש הוא החלק החיצוני שאמור להגן על מערכות הרכב, אך המשמעות היא חשיפה לשורה ארוכה של נזקים. הנה לדוגמא כמה מקרים נפוצים בהם יש צורך לבצע תיקון פגושים:
א. תאונות דרכים - הסיבה הנפוצה לביקור במוסך לשם תיקון פגושים היא תאונת דרכים. כמעט כל תאונה חזיתית גורמת לפגוש להתעקם. היתרון הוא שבתאונות קלות ניתן ליישר את הפגוש ולתקן אותו כדי לחסוך בהוצאות, אך החיסרון הוא שהביקור במוסך חייב להיות מיידי ומהיר.

ב. חניות - גם חנייה לא נכונה או מפגש לא רצוי עם רכב מלפנים עלול לגרום לפגוש להימעך. שיפוץ הפגוש נעשה במקרים אלו על ידי חימום והלחמה של החלק הפגוע, כאשר לאחר מכן משתמשים בחומרים שונים כדי לצבוע אותו מחדש.

ג. בלאי, שחיקה ונזקים חיצוניים - הפגוש חשוף לחלוטין לפגעי מזג האוויר והבלאי שלו מהיר ומואץ יותר בהשוואה לחלקים אחרים ברכב. עבודה נכונה ומקצועית מאפשרת תיקון וחידוש פגושים והיא חיונית לרכבים ישנים. בנוסף, בעזרת תיקון פגושים ניתן לשמור על ערך הנכס ולתקן אותו לפני מכירה.

איך בוחרים מכונאי מוסמך?

מכונאי עם רקע בפחחות הוא איש המקצוע העיקרי שמוסמך לבצע תיקון פגושים. רקע בפחחות מאפשר לאנשי מקצוע לנצל את הניסיון, הידע והמיומנות שלהם על מנת לבחור שיטה מתאימה לתיקון הפגוש. בשלב הראשון יש להתאים בין שיטת התיקון לבין חומרי הגלם מהם הפגוש מיוצר. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ברכבים פרטיים יש סוגים שונים של פגושים ובחלק מהם יש שילובים בין מתכות, אלומיניום ונירוסטה. בשלב השני יכולים פחחים מקצועיים להמליץ ללקוח האם לתקן את הפגוש הקיים או להחליף אותו לפגוש חדש.

תיקון פגוש קדמי לרכב פרטי הוא שירות שעולה בערך 700-1,200 ש"ח, לעומת תיקון פגוש קדמי מפלסטיק שיעלה בממוצע 1,000 ש"ח. החלפת פגוש מקורי לרכב פרטי תעלה 2,000-3,000 ש"ח והיא מומלצת רק למקרים קיצוניים. החלפת פגוש מתאימה לדוגמא לתאונות בהן הרכב מאבד לחלוטין את ערכו וישנו כיסוי מלא של חברת הביטוח. לצורך השוואה, בתחום של פחחות רכב מעניקים שירותי צביעת פגוש לרכב פרטי בעלות ממוצעת של 300-700 ש"ח בלבד. השירות הזה לא כולל תיקון או יישור של פגוש עקום והוא מתמקד בהיבט האסתטי בלבד.

לסיכום, תיקון פגושים הוא שירות חיוני בתחום הרכב. לכל רכב פרטי ומסחרי יש פגוש והתיקון שלו מתבצע על ידי מכונאים עם רקע בפחחות.
| 5/11/15