מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפים לנהיגה בטוחה יותר

מרביתנו מוכרים עם המונח 'נהיגה בטוחה' בעקבות מסעות הפרסום השונים, הדאגה של המשפחה והחברים ועוד, אך לצערנו, זהו מונח אשר אנו חייבים אותו בעקבות המצב בכבישים.

| 27/10/15
מתוך קטגוריית פרטי

מבט זריז בסטטיסטיקה רק יחזק את הטענה, ב-2014 בלבד היו כ-20,400 אנשים אשר היו מעורבים בתאונת דרכים באופן כלשהו ונפצעו, זהו מספר אסטרונומי ומדאיג, ולכן אנו פשוט חייבים לנהוג בטוח יותר. אנו רוצים להביא לכם כמה טיפים פשוטים ותפעוליים אשר יכולים להפוך את הנהיגה שלכם לבטוחה יותר ובכך לעזור לכולם להוריד את המספרים ל-0.

מניעת התעבות (היווצרות אדים) על השמשה הקדמית.

כולנו מכירים את הרגע הזה שהשמשה הקדמית ברכב מתמלאת אדים והופכת את הראיה לבלתי אפשרית, אך יש לכך פתרון 'סבתא' יוצא מן הכלל ביעילותו אשר קל מאד לביצוע – חצו תפוח אדמה רגיל ומרחו אותו על השמשה הקדמית מבפנים האוטו ותנו לכל העסק להתייבש מעצמו. התפוח אדמה משאיר שכבת עמילן אשר תמנע את תהליך ההתעבות ולא תאפשר הווצרות אדים על השמשה הקדמית.

השתמשו באפליקציות.

אנו חייבים לציין כי אין אנו מדרבנים פה בשום אופן שימוש אקטיבי במכשיר נייד במהלך הנסיעה, אך ישנן אפליקציות מומלצות רבות גם לנהגים אשר יכולות לעזור לכם רבות, לדוגמא – אפליקציות ניווט, אלו אשר יכולות להסיר דאגה מלבכם בכל הנוגע למיקום הנסיעה, דבר אשר ימנע מכם לבצע עבירות תנועה עקב שילוטים לא תקינים ועוד. אפליקציות אשר יכולות להפוך את הסמארטפון שלכם למצלמת תנועה אשר תתריע על סטייה מהנתיב והתקרבות מסוכנת לרכב מלפניכם, או פשוט אפליקציה אשר יכולה למנוע מכם שימוש בפלאפון בזמן שהינו יודע כי הנכם נמצאים כעת בנסיעה, כל אלו יכולים לעזור רבות.

מראות למניעת סנוור מאחור.

הנכם נוסעים והנהג באוטו מאחוריכם נוסע עם אורות גבוהים, או שרכבכם פשוט נמוך מהרגיל ונוסע מאחוריכם ג'יפ מוגבה, כל אלו ועוד גורמים לסנוורכם, דבר מסוכן מאד בעת הנסיעה. למניעת תופעה זו קיימות מראות אשר בעלות מנגנון לחיצה אשר משנה את זווית המראה הראשית שלכם, ובכך מאפשרת לכם לראות את מה שמתרחש מאחוריכם ובו זמנית מונעת את הסנוור הישיר לעיניכם. בדקו האם במראה שלכם קיים מנגנון זה, באם לא, מומלץ לשקול לרכוש מראה כזו.

מראות צד.

רבים מאתנו יודעים מראות צד ומשתמשים בהם באופן קבוע, זהו אפילו דגש ששמענו פעמים רבות מנהגים שונים בתחילת תהליך הנהיגה שלנו, אך מראות הצד מהונדסות כך שנכוון אותן באופן מסוים, אשר נהגים רבים נוטים לבצע אחרת. את מראות הצד יש לכוון עד לנקודה בה אנו מפסיקים לראות את האחורה של הרכב, כך אנו לא משאירים שטחים שאנחנו לא נראה ופותחים לעצמנו זווית ראייה רחבה יותר.
| 27/10/15