מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שומרים סביבה ירוקה: 5 מכוניות עם זיהום אויר נמוך

מדד זיהום האוויר מגדיר את איכות האוויר שאנו נושמים ובעקבות המודעות ההולכת וגוברת לנושא השמירה על איכות הסביבה גם יצרני המכוניות מחויבים לפרסם ברבים את מדד הזיהום של כלי הרכב

| 26/10/15
מתוך קטגוריית ירוק

מדינת ישראל במגמה לעודד את הציבור לרכוש רכבים ירוקים יותר ומזהמים פחות פתחה ברפורמה והיא מעניקה הטבות מס למי שרוכש מכוניות עם מדד זיהום נמוך. כל אזרח המעוניין לשמור על הסביבה יכול לקחת חלק פעיל בנושא באמצעות רכישת מכוניות עירוניות עם מדד זיהום אוויר נמוך ביותר, לרוב מכוניות אלה גם חסכוניות בצריכת הדלק לכן הרווח הוא כפול, גם שומרים על הסביבה וגם נהנים מהוצאות דלק נמוכות יותר בהשוואה לרכבים שצורכים הרבה דלק. כיום ניתן לרכוש גם מכוניות עירוניות היברידיות ומכוניות המונעות באמצעות גז, דגמים אלה נחשבים לירוקים במיוחד.

דגמי מכוניות עירוניות עם מדד זיהום אוויר נמוך

בעולם הרכב מדד זיהום אוויר מחושב לפי תקנות אוויר נקי, ומטרתו ליצור שקיפות מלאה לרוכשי הרכבים כך שיוכלו לקבל החלטה נכונה לגבי בחירת הרכב שברצונם לקנות. עבור אנשים רבים נתון זה מהווה אחד מהשיקולים לבחירת רכב חדש או משומש,

והחוק במדינה תואם לחוקי זיהום האוויר במדינות המפותחות לכן יצרני הכרב מחויבים לפרסם את המדד בכל פרסומות הרכב שלהם. ישנם דגמים של מכוניות עירוניות כמו טויוטה אייגו המיועדים לצרכנים בעלי מודעות בנושא איכות הסביבה וכך לדוגמה בדגם זה של טויוטה עומד מדד זיהום האוויר על דרגה 2 בלבד. כדאי לדעת כי חברת טויוטה נחשבת לפורצת דרך ולחברה מובילה בתחום האחריות הסביבתית. לכן, חברת טויוטה מפתחת ומייצרת מכוניות חסכוניות בדלק ובעלות מדד זיהום אוויר נמוך ביותר, לא רק בדגמים ההיברידיים אלא במרבית דגמי הרכבים שלה.

גם חברת פיז'ו מציעה מכונית עירונית חדשנית, חסכונית וידידותית לסביבה. החברה משווקת את פיז'ו 108 שמציעה מדד זיהום אוויר נמוך בדרגה 2, בדיוק כמו הטויוטה דגם אייגו. ניסאן מיקרה הנחשבת לאחת המכוניות העירוניות הפופולאריות ביותר בישראל מציגה רמת זיהום אוויר בדרגה 3 וכך גם יונדאי i10, שאף היא זוכה לנתח שוק יפה בארץ. דגם נוסף של מכונית עירונית עם מדד זיהום אוויר בדרגה 2 היא סיטרואן 1C. כך, הלקוח הישראלי אשר מעוניין לרכוש מכונית עירונית עם מדד זיהום נמוך במיוחד זוכה למספר דגמים מהם הוא יכול לבחור.

מכונית קטנה, מעוצבת ומלאת אופי

כיום יכול הצרכן הישראלי לתרום את חלקו להפחתת זיהום האוויר ולשמירה על סביבה ירוקה יותר, וזאת באמצעות רכישת מכונית עירונית, חסכונית, יעילה, אמינה ובעיקר עם רמת זיהום אוויר נמוכה ביותר. במאמר זה ציינו 5 דגמים של מכוניות עירוניות עם מדד זיהום אוויר נמוך במיוחד ובין הדגמים בולטת בייחודה טויוטה אייגו, מכונית עירונית מעוצבת וייחודית עם הרבה אופי ונשמה. לאייגו מנוע 3 צילינדרים בנפח 1.0 ליטר וניתן לבחור בין דגם עם תיבת הילוכים ידנית לדגם עם תיבת הילוכים אלקטרונית. דבר נוסף שחשוב לציין הוא שנתוני זיהום האוויר של דגמי טויוטה יד 2 זהים לאלה של מכוניות החדשות.
| 26/10/15