מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לומדים לחסוך: 5 דרכים יעילות לחיסכון בהוצאות תדלוק

כולנו סובלים מהמחירים הגבוהים בארץ המקשים עלינו לסיים את החודש. כל מי שמחזיק ברשותו רכב מודע להוצאות הדלק הגבוהות ולפי חישובים שנעשו בשוק עולה כי סעיף הוצאות הדלק הוא מבין הגדולים ביותר בקרב משפחות ממוצעות.

| 21/10/15
מתוך קטגוריית פרטי

לכן אנו מביאים לפניכם 5 דרכים יעילות שיסייעו לכם לחסוך משמעותית בסעיף הוצאות התדלוק.

יש מספר דרכים מוכרות לחסוך בהוצאות הדלק, למשל: ניפוח צמיגי הרכב והקפדה על לחץ אוויר נכון בהתאם להוראות היצרן, או דימום המנוע כאשר עומדים בצד הדרך למעלה משתי דקות (למשל, כאשר ממתינים לילד שיצא מהחוג או לחברה שתרד למטה). בנוסף, אתם בוודאי יודעים שבאמצעות הרגלי נסיעה נכונים (בדגש על נהיגה רגועה יותר) תוכלו לחסוך בהוצאות התדלוק.

רוכשים מכונית חסכונית בדלק

אם אתם מעוניינים לראות שינוי משמעותי בסעיף הוצאות הדלק שלכם אין מנוס אלא מרכישת מכונית חסכונית בדלק. כך לדוגמה, תוכלו לרכוש רכב חסכוני בדלק. גם באמצעות מעבר ממשפחתית למכונית קומפקטית וחסכונית או מעבר למכונית היברידית תוכלו לחסוך כמה מאות שקלים בחודש, לעתים אף יותר.

נוסעים יחד לעבודה ולבילויים

ידוע כי ישראלים רבים מגיעים למקום העבודה ברכבם הפרטי, ואם אתם עומדים כרגע בפקק בדרך לעבודה, תוכלו להבחין כי ברוב המכוניות יושב רק הנהג, ללא נוסעים. לכן, אחד השינויים הקריטיים שיסייע לכם לחסוך משמעותית בהוצאות הדלק הם נסיעות משותפות לעבודה, לבילויים, לקניות וכד'. השתתפות בנסיעות לעבודה מסייעת גם להפחתת הזיהום, להקטנת כמות המכוניות על הכביש, פתרון למצוקת חניה ועוד יתרונות רבים נוספים.

נהיגה חסכונית

אם תתחילו לאמץ הרגלי נהיגה נכונה וחסכונית תוכלו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה. באמצעות שינוי קל בהרגלי הנהיגה תוכלו לשפר את צריכת הדלק של המכונית שברשותכם, לדוגמה הפעלת האוורור במקום מזגן בשעות נעימות, נהיגה רגועה יותר ללא סחיטת דוושת הגז ובלימה רבה, וכמו כן ניתן לתת לרכב להתגלגל במקומות המתאימים ללא צורך בלחיצה על דוושת הגז. למעשה, נסו לדמיין כי נורית הדלק דולקת ועליכם לנסוע עוד כמה עשרות קילומטרים עד תחנת הדלק הקרובה.

להשאיר את הרכב בחניה

רובנו התרגלנו לקחת את הרכב לכל מקום, גם אם אנחנו צריכים לקנות דבר מה במכולת הקרובה נעדיף לקחת את הרכב. לכן, אם תתחילו להשאיר את הרכב בחניה וללכת ברגל, לרכב על אופניים או להשתמש בתחבורה הציבורית, תוכלו גם אתם לגלות כיצד סעיף הוצאות הדלק שלכם פוחת משמעותית. בנוסף, פעילות גופנית לא מזיקה לאף אחד לכן במקום לקחת את הרכב לכל מקום תתחילו לדווש באופניים או לצעוד וליהנות גם מחיסכון כלכלי וגם מבריאות ומשמירה על המשקל.

לגור קרוב לעבודה

אם אתם בעד שינוי קיצוני שיוזיל לכם באלפי שקלים בשנה את סעיף הוצאות הדלק כדאי לכם לגור קרוב יותר לעבודה או להחליף את מקום העבודה. אמנם זה נשמע כמו צעד דרסטי אך כך תוכלו לחסוך משמעותית בדלק, וגם ליהנות מזמני נסיעה קצרים יותר המאפשרים לכם ליהנות מיותר זמן פנוי.
| 21/10/15