מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איך ייראו הרכבים העתידיים בשנת 2020?

אמנם אנחנו רק בשנת 2015, אך אין ספק שאנחנו תמיד עם הפנים למחר, במיוחד בכל מה שנוגע לתחום הרכב. כבר היום, יצרניות הרכב עובדות על פיתוח של טכנולוגיות שונות אשר נמצאות בשלבי בדיקה - במטרה לשלבם בדגמים העתידיים של הרכבים בשנת 2015.הרכבים הללו אמורים להיות כמובן עם סט של תכונות משופרות - צורכות דלק בצורה חסכוניות יותר, ידידותיות יותר לסביבה, נוחות יותר לנהיגה, ועוד שורה ארוכה מאד של תכונות.

| 13/10/15
מתוך קטגוריית פרטי

מקצה השיפורים לרכבים ב-2020

בואו ונסקור כמה מהפיתוחים האפשריים שיש סיכוי טוב שניתקל בהם ממש בקרוב, ונבין כיצד ננהג בעתיד הקרוב.

נהיגה אוטומטית

נהיגה אוטומטית
כבר היום אנו רואים תהליכי כניסה של מערכות מחשוב ובקרה אוטומטיות לרכבים, אשר מספקות תנאים מלאים על הדרך. כך למשל, בדגמים הנוכחיים יש מערכות שמתריעות מפני קירבה גדולה מידי לרכבים אחרים או לשולי הכביש. המגמה הזו תמשיך ותתפתח עד לשנת 2020. ברמה התיאורטית אפשר שאף נגיע למצב של "טייס אוטומטי" ברכב שיודע לנהוג בעצמו. עם זאת, רוב הנהגים לא ימהרו לוותר כמובן על השליטה ברכב.

אז מה כן נמצא? ככל הנראה רכבים אשר יכולים לבצע כמה פעולות אוטומטיות ללא עזרת הנהג - למשל בלימה אוטומטית במקרה של קירבה לכלי רכב אחר, שליחת הודעות לקרובי במשפחה במקרה של תאונה, ועוד.

"האינטרנט של הדברים"

זו מהפכה כללית שמתרחשת ולא רק בעולם הרכב, ועד לשנת 2020 היא בוודאי תהיה כבר מרכזית מאד. הקונספט של "האינטרנט של הדברים" משמעותו חיבור חפצים דוממים שונים, ולא בהכרח מחשבים, לרשת האינטרנט.

איך זה יבוא לידי ביטוי ברכבכם? בחיבור למערכות לווייניות מובנות באוטו, ליכולת לשלוח דיווחים חיים על הדרך ועל מצב הרכב לאנשים רלוונטיים - מעסיקים, מוסכים, וכיו"ב. החיבור של הרכב לרשת האינטרנט תאפשר לנהגים לקבל יותר מידע על הצפוי להם ועל מצב הרכב - ותאפשר לאנשים הרלוונטיים לבצע כמובן מעקב.

רכב חשמלי והיברידי

מהפכה נוספת שכבר נמצאת בשלב מתקדם, היא מהפכת ההיברידיות. אין ספק שבשנת 2020 רכב חשמלי כבר לא יהיה מחזה נדיר על הכביש, ובוודאי שלא הרכבים ההיברידיים. הרכיבם ההיברידיים כבר פופולריים בימינו, והמטרה היא להפוך אותם לעוד יותר ידידותיים לסביבה וחסכוניים בצריכת הדלק. במקרה של רכב חשמלי הפער הוא עדיין בתחנות ההטענה וביכולת של הרכב לנסוע מרחק רב ללא הטענה.

עם זאת, מדובר על מגמה שנמצאת בשלבים של תאוצה. ככל הנראה עד לשנת 202 יוקמו עוד ועוד תחנות הטענה ברחבי הדרכים, ועם זאת מנועי הרכבים החשמליים במקביל יוכלו להחזיק מעמד לתקופה ארוכה יותר ללא הטענה, כך שיהיה משתלם להשתמש ברכבים.

ומה עם מכונית מעופפת?

כל התחזיות היו שבעתיד יהיו לנו רכבים מעופפים, אבל זה כנראה לא יקרה. מדוע? קודם כל כי עלויות התחזוקה של רכב כזה הן כה יקרות עד שזה לא משתלם להחזיק בו .כמו כן, הדבר יגרור יותר מיד שינויים בהסדרי התנועה בעולם, ונראה שרוב האנשים יעדיפו לוותר על כך.
| 13/10/15