מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ליסינג תפעולי - למי זה מתאים?

יש כיום לא מעט שיטות ואפשרויות לרכישה והשכרה של כלי רכב. אחת מהשיטות הידועות יחסית היא שיטת הליסינג התפעולי. בשיטה זו, יש לשלם מקדמה מסוימת בהתחלה, לאחר מכן משלמים סכום חודשי שאיננו גבוה, ובסיום תקופת הליסינג, אפשר לשלם את הסכום הנותר ולרכוש את הרכב.

| 12/10/15
מתוך קטגוריית פרטי

לאיזה קהלים מתאים ליסינג תפעולי?

לאיזה קהלים מתאים ליסינג תפעולי?
ליסינג תפעולי, שונה מליסינג מימוני בכך שלאורך תקופת הליסינג חברת הליסינג היא שמממנת את כל הטיפולים הנדרשים ברכב – כולל עלויות שונות של ביטוח ,טיפולי מוסך נדרשים, טיפול אחרי תאונות, וכיו"ב - הכל כבר כלול במסגרת המחיר הקבוע שאתם משלמים וחברת הליסינג היא שצריכה לדאוג לכל עבורכם. אז למי שיטה זו תתאים במיוחד?

גופים וחברות

אין ספק שקהל היעד המרכזי של ליסינג תפעולי אלו הם גופים ציבוריים, ארגונים וחברות עסקיות, אשר מעוניינים לספק לעובדים שלהם רכב קבוע. הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת, היא כמובן באמצעות הליסינג התפעולי. אותו גוף או חברה משלמים לחברת הליסינג סכום קבוע מידי חודש - והעובדים מקבלים את הרכב לידיהם ומשתמשים בו. כמובן שהיתרון האדיר כאן הוא שחברת הליסינג כעת מחויבת לספק שירות מעולה לעובדים עצמם.

אם למשל לעובד יש לפתע תקלה ברכב - חברת הליסינג תגיע עד אליו, תיקח את הרכב התקול למוסך ובינתיים היא מחויבת לספק לו רכב חלופי! כמו כן, בשיטה של ליסינג תפעולי אפשר לעתים לקבל מימון חלקי עבור מכסת דלק בחודש - וזה כמובן עוזר ללא מעט עובדים. מבחינתכם כמעסיקים זה מצוין, כי כך אתם מראים לעובדים שלכם שאתם משקיעים בהם לא מעט ושאתם מוכנים לדאוג עבורכם לתנאים מצוינים. הדבר עוזר להגביר את שביעות הרצון של העובדים, ואף להגביר את התפוקה בזמן יום העבודה!

אנשים פרטיים

עם זאת, חשוב מאד לזכור כי לא רק בקרב גופים פרטיים שונים יש יתרון לשיטה של ליסינג תפעולי. לא מעט אנשים פרטיים מבינים כיום שהליסינג התפעולי יתאים להם. אמנם לעתים נהוג לציין כי דווקא הליסינג המימוני עדיף לאדם פרטי, אך זה לא בהכרח המצב תמיד.

בשיטת הליסינג התפעולי אפשר להגיד שאתם מקבלים תנאים מעולים להשכרה לטווח ארוך. עם זאת, בעוד שהשכרת רכב היא יקרה מאד בטווח האורך, הליסינג הוא הרבה יותר משתלם - אך אתם עדיין מקבלים את כל השירותים שהייתם מקבלים בשירותי השכרה! יהיה זה נכון לומר שהליסינג התפעולי נע על התפר העדין שבין עולם המכירה לעולם ההשכרה של הרכב. מעבר לכך, אל תשכחו שבעזרת הליסינג התפעולי אתם כלל לא צריכים להתחייב לרכוש את הרכב בסיום. יש לרוב רק תקופה מינימלית לשימוש ברכב לכמה חודשים, אך מעבר לכך אתם יכולים להחזיר את הרכב - ואז אולי לפתוח בעסקת ליסינג אחרת, או לבחור כל פתרון אחר שנוח לכם.

פתרון ביניים

אם אתם זקוקים כעת לרכב לשנה הקרובה, אך ברור לכם שלאחריו אין לכם בו שום צורך, אפשר שהשיטה של הליסינג התפעולי היא הטובה ביותר עבורכם. מצד אחד אין טעם לשכור לתקופה של כמה חודשים כי זה יהיה יקר. מצד שני רכישת רכב היא מטרד וממילא עוד מעט תרצו למכור אותו. הליסינג התפעולי הוא המושלם לתקופת ביניים זו.

השיטה שמתאימה גם עבורכם!

לסיכום, הליסינג התפעולי מהווה שיטה מנצחת עבור לא מעט אנשים. אם אתם מתבלטים ממש כרגע על השיטה שתתאים לכם - בררו עם סוכנות ליסינג אמינה מהי האפשרות לליסינג תפעולי וגם אתם תתאהבו בשיטה.
| 12/10/15