מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

האם כדאי ללכת בכל תקלה למוסך המורשה?

ביקור במוסך מורשה עלול לגבות מחיר כספי יקר מבחינת בעלי רכבים. מצד שני, יש מקרים בהם אין ברירה אלא להכניס את הרכב לטיפול במוסך אמין, ראוי והוגן. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ההתלבטות בין טיפול עצמאי ברכב לבין פנייה לאנשי מקצוע

| 11/10/15
מתוך קטגוריית פרטי

למה מוסך מורשה?

למה מוסך מורשה?
כל סוגי הרכבים נדרשים לעבור טיפולים תקופתיים והכנה לקראת מבחני רישוי שנתיים. מהבחינה הזו אין הבדל בין רכבים פרטיים (לדוגמא יונדאי סוזוקי ועוד) ומסחריים, נגררים או ציוד מכני הנדסי כבד. השאלה היחידה היא מתי כדאי להכניס את הרכב למוסך מורשה. מוסך מן הסוג הזה גובה מחירים יקרים יותר עבור הטיפולים השונים, בעיקר בשל השימוש בחלקי חילוף מקוריים, שמנים איכותיים ועוד. גם הסמכת המכונאים של המוסך המורשה מגולמת בעלות הטיפול ובעל הרכב הוא זה שנדרש לשאת בהוצאות.

כדאיות לטווח ארוך

התלבטות בין מוסך יונדאי מורשה לדוגמא לבין ניסיון לטפל ברכב באופן עצמאי היא נחלתם של נהגים בכל רחבי העולם. באופן עקרוני, העלות הגבוהה של טיפולים במוסך מורשה היא השקעה משתלמת. רק באמצעות הניסיון, הידע וארגז הכלים של מוסך מורשה ניתן למנוע תקלות בלתי הפיכות ברכב ולחסוך את עוגמת הנפש של נזקים לא צפויים. לחילופין, לחלקנו יש את הרקע הטכני הדרוש על מנת לנסות לפתור את הבעיה בדרכים אחרות.

יש כמה תקלות נפוצות שאותן כדאי להכיר לפני שמקבלים החלטה האם כדאי לבקר במוסך מורשה:

רכב לא מניע

הסיבה הנפוצה לכך שהרכב לא מניע היא חוסר מים במצבר. בתקלה כזו אין צורך לפנות למוסך מורשה, היות ואפשר פשוט למלא את המים החסרים בצורה עצמאית. יש להמתין להתקררות של תא המנוע, לפתוח את ברגי המצבר ולהוסיף בעדינות מים מטוהרים. את המים משיגים בתחנות הדלק ובעלות של כמה עשרות שקלים בלבד.

איזון גלגלים

רכבים פרטיים או נגררים עלולים לסבול מחוסר איזון בגלגלים. למרות שנדמה שמדובר על בעיה קלה שניתן לפתור באופן עצמאי, אין סיבה לעשות את זה. הכניסו את הרכב למוסך מורשה ובחלק מהמקרים תוכלו גם ליהנות מאחריות יצרן. במידה ואתם לא רוצים לשאת בהוצאות על ביקור במוסך מן הסוג הזה, בחרו היטב מקום שמתמחה בצמיגים ותחסכו בהוצאות.

נורית חיווי בלוח השעונים

כל יצרן רכב משתמש בלוח שעונים על מנת להתריע על תקלות. לא משנה אם אתם צריכים להגיע אל מוסך יונדאי למשל או חברות אחרות, נורית חיווי מחייבת ביקור אצל אנשי מקצוע מוסמכים. אל תחברו נגררים לרכב כאשר נורית החיווי דלוקה והכניסו אותו למוסך מוקדם ככל האפשר.

הדבר החשוב ביותר בטיפול ברכב הוא לזהות את אופי התקלה. תנו עדיפות למוסך מורשה אך זכרו שבחלק מהמקרים אתם יכולים גם להסתדר בדרכים אחרות.
| 11/10/15