מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מדריך מקוצר לקניית רכבים חסכוניים

קניית רכב חדש היא חוויה מרגשת אך היא גם מלווה בחשש כיוון שיש להפעיל שיקול דעת מיטבי לבחירת רכב בטוח, אמין, יעיל וחסכוני.

| 22/9/15
מתוך קטגוריית פרטי

בשנים האחרונות מחירי הדלק רק הולכים ומאמירים ולכן שיקול צריכת הדלק של הרכב הינה קריטית ומהווה קריטריון חשוב לכל אחד. בעקבות העליות הבלתי פוסקות במחירי הדלק יש משפחות בארץ שמחזיקות רק רכב אחד, ויש משפחות שאינן מסוגלות לעמוד במחיר הגבוה של הדלק לכן כדאי לדעת כי כיום ניתן לרכוש רכבים חיסכוניים, ביניהם דגמים היברידיים מתקדמים, שמציעים חסכון משמעותי בצריכת הדלק כך שניתן להחזיק רכב ולא לרדת מהכביש.

רכב אמין וחסכוני

בבואכם לרכוש רכב חדש או יד שנייה חשוב לקבל המלצות מחברים, מבני משפחה ובעיקר ממומחים בעולם הרכב. חשוב לקרוא מפרטים טכניים של הדגמים השונים כדי לקבל מושג לגבי בטיחות הרכב, צריכת הדלק שלו וביצועי הנהיגה שהוא מספק. יש לבחור את הרכב בהתאם לסוג השימוש, כלומר משפחה שבעיקר נוסעת בעיר יכולה להסתפק במכונית עירונית קומפקטית וחסכונית וכך מפחיתים משמעותית את סעיף הוצאות הדלק וניתן לגמוע מרחקים ארוכים בין תדלוק לתדלוק.

רכב היברידי

לרכבים ההיברידיים יש יתרונות רבים ובראשם נושא החיסכון בדלק. ברכב היברידי פועלים במקביל מנוע חשמלי ומנוע בנזין. המערכת הממוחשבת מפעילה באופן אוטומטי או מבוקר וידני איזה מנוע להפעיל וברכבים היברידיים מתקדמים ניתן ליהנות מביצועי נהיגה מעולים עם צריכת דלק נמוכה ויעילה שמאפשרים למשפחה ליהנות מקיצוץ בהוצאות הדלק ומאפשרות לצאת לטיולים משפחתיים ולבקר קרובי משפחה שגרים רחוק. רכב היברידי מתאפיין גם בפליטת מזהמים נמוכה ובנסיעה שקטה במיוחד כך שכל נסיעה ברכב הופכת לחוויה מהנה ונעימה.

חשוב להדגיש כי טויוטה נחשבת לחברה המובילה בייצור מכוניות היברידיות והיבואן מציע מגוון דגמים היברידיים מתקדמים וחדשניים שמציעים נתוני צריכת דלק נמוכים במיוחד. כך, כל משפחה בארץ יכולה להחזיק ברשותה רכב ולא לתת למחירי הדלק להוריד אותם מהכביש.

סוג הרכב

חשוב לרכוש רכב בהתאם לסוג השימוש ולפי גודל המשפחה ואורח חייה. אם נוסעים בעיקר בעיר כדאי לרכוש רכב חסכוני, זריז ויעיל ויש מגוון דגמים של מכוניות קומפקטיות המתאימות לעיר. משפחות יכולות לרכוש את אחד הדגמים המשפחתיים אך אם ברצונם גם ליהנות מנסיעה בשטח ניתן כיום לרכוש רכבי פנאי חסכוניים עם אפשרות לנסיעה בטוחה ומהנה בשטח. למשפחה המורחבת ניתן לרכוש מיניוואן חסכוני או רכב פנאי עם 7 מקומות אך יש לבחור בקפידה את סעיף הוצאות הדלק ויש להעדיף רכב היברידי או רכב אחר שמציע מנוע יעיל וחסכוני במיוחד.

לסיכום, ניתן לרכוש רכבים חסכוניים שמאפשרים לכל אחד ואחת לחסוך משמעותית בסעיף ההוצאה של הדלק וכך ניתן להחזיק ברכב וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר ומניידות ואפשרות לצאת לטיולים ולחופשות בקלות ובכל עת, ללא צורך. חשוב להפעיל שיקול דעת ברכישת הרכב ולבדוק היטב את סעיף צריכת הדלק כדי ליהנות מרכב מתקדם, איכותי, יעיל ובעיקר חסכוני ומשתלם.
| 22/9/15