מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

סיורים בברלין בשפה העברית ברכב פרטי

ברלין, בירת גרמניה, משופעת באתרים היסטוריים, נופים מרהיבים, ארמונות, גנים, רחובות מפורסמים ועוד

| 20/9/15
מתוך קטגוריית פרטי

כיום תוכלו ליהנות ממגוון רחב של סיורים בברלין בשפה העברית וליהנות מחוויה עוצרת נשמה, הן בפאן הרגשי והן בפאן החזותי.

סיורים בעברית בברלין – מה מיוחד פה?

זה לא סוד שהעם היהודי קשור בהיסטוריה שלו לעם הגרמני. לאורך מאות שנים חיו שני העמים יחדיו בהרמוניה עד עלייתם של הנאצים לשלטון. במהלך השלטון הנאצי הם הציבו לעצמם כמטרה להכחיד את העם היהודי כולו. כתם זה יישאר לעולם בהיסטוריה של גרמניה ושל העם היהודי. להיות יהודי, המתהלך כיום על אדמת ברלין, בירתה של גרמניה, לעבור דרך אותם אתרים היסטוריים וממש לגעת בהם בצורה פיזית, תוך שאנו שומעים על הסיפורים הנוראיים שקרו במקום. סיום בברלין בשפה העברית עשויים לצמרר גם את האדם קר הרוח ביותר.

סיורים בברלין בעברית ובעקבות סיפורה של הקהילה בברלין בתקופת הרייך השלישי:

אחת הקהילות היהודיות החשובות ביותר בהיסטוריה צמחו בגרמניה שלפני השלטון הנאצי. סיורים בברלין בעברית בדרך כלל כוללים אתרים היסטוריים אלה וגם אנו לא נוותר על הכרת ההיסטוריה של העם היהודי לפני, בזמן ואחרי השואה. נצא למסע לשורשי הרוע בהתגלמותו ונבקר באתרים החשובים ברובע היהודי. נכיר את סיפוריהם של אנשים חשובים להיסטוריה היהודית כמו משה מנדלסון ואלברט אינשטיין ואחרים.

במסגרת סיור זה נראה רבים מהאתרים החשובים להיסטוריה היהודית בברלין: רציף 17 בתחנת הרכבת גרונו ואלד, הרובע היהודי, בתי כנסת, בית ספר תיכון של הקהילה היהודית, אנדרטאות, סיפורי חסידי אומות העולם, האקשר מרקט ועוד.

פוטסדאם – עיר הארמונות:

כיום כל מי שלוקח חלק בקבוצת סיורים בעברית בברלין יוצא מרחק של 20 דקות נסיעה מהעיר אל עבר פוטסדאם, שנחשבת לאחת הערים היפות באירופה. לפני איחוד גרמניה הייתה ממלכת פרוסיה ששלטה באזור ועיר זו נחשבה לבירתם של מלכי הנסיכות הפרוסית. כיום חלק גדול מהעיר כולל גנים מסוגננים וארמונות עתיקים ומרהיבים.

במקום קיים גם וילת ואנזה שם התקיימה ועידת ואנזה שבה הועלתה התכנית לפתרון הסופי להשמדת היהודים. תוכלו לבקר בארמון זה או אחד מהארמונות האחרים במסגרת הטיול.

המלחמה הקרה בברלין:

אחד מהסיורים בעברית בברלין שאינכם רוצים לוותר עליהם הוא סיור בו נגלה את ברלין של תקופת המלחמה הקרה. בתום מלחמת העולם השנייה הפכה ברלין לציר במאבק לשליטה על אירופה, עיר חזית במלחמה הקרה בה התמודדו שתי מעצמות על השליטה בעולם.

נראה את חומת ברלין, מגדלי השמירה בה, נשמע סיפורים אודות ניסיונות הבריחה המוצלחים והפחות מוצלחים של מעטים. נלמד על האמצעים של השירות החשאי המזרח גרמני, מי היו דמויות המפתח ברפובליקה הדמוקרטית ומה קרה לאחר נפילת החומה? נלמד מדוע נשארו השרידים לאותם ימים ואירועים שקרו ונבקר באתרים חשובים נוספים.
| 20/9/15