מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כיצד לבחור סוללות לאופניים חשמליים

אופניים חשמליים הם כלי רכב ממונע ויש לבדוק היטב את מאפייניו הטכניים של כל דגם. פרמטר נוסף שיש לבדוק הוא הסוללה בה משתמשים במהלך הרכיבה. הסוללה תקבע עד כמה ניתן לנסוע באופניים ברצף. אילו סוללות ישנן ואיך לבחור את הסוללה המתאימה ביותר?

| 1/9/15
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

מתח הסוללה

מתח הסוללה
כמו כל סוג סוללות אחר, גם בסוללות לאופניים יש לשים לב למספר פרמטרים המבדילים את הסוללות זו מזו. פרמטר ראשון שיש לבדוק הוא מתח הסוללה. מתח נמדד ביחידות וולט ומשקף את הכוח החשמלי שבה. הסוללות המקובלות לשימוש באופניים חשמליים הן במתח 24, 36 ו- 48 וולט. הזמן בו יוכל הרוכב לרכב ברצף תלוי בפרמטרים רבים כמו משקלו וגם תנאי הדרך, אך באופן כללי סוללות במתח 48 וולט יספיקו לרכיבה של כ- 30 ק"מ ברציפות בעוד סוללת 24 וולט תספיק לרכיבה של כ- 20 ק"מ. מחיר הסוללה מתייקר כמובן ככל שהיא בעלת מתח גבוה יותר.

מה אנו צריכים?

פערי המחירים בין הסוללות אינו עניין של מה בכך ויכול להגיע גם ל- 1000 שקלים. לכן, כאשר באים לבחור סוללה חשבו על הצרכים שלכם: אם מדובר ברכיבה עירונית למרחקים קצרים, תספיק גם סוללת 24 וולט. אם מדובר ברכיבה למרחקים ארוכים, כדאי לבחור בסוללה חזקה אשר תאפשר רכיבה רציפה מבלי להיתקע באמצע הדרך. מלבד יחידות הוולט, נמדדות הסוללות גם ביחידות אמפר המציינות את הזרם החשמלי. ככל שהזרם גבוה יותר כך מדובר על סוללה חזקה יותר. יש לעשות שקלול של משקל הרוכב, תנאי הדרך ודגם האופניים ולהתייעץ כמובן עם גורם מקצועי כמו מוכר בחנות בה אתם רוכשים את האופניים, הוא כבר ידע להמליץ על הסוללה המתאימה יותר.

הסוללות העיקריות בהן עושים שימוש באופניים חשמליים הן סוללות ליתיום. עם זאת, גם כאן עומדות בפני הרוכב מספר אפשרויות.

איך לבחור סוללת ליתיום?

הסוללות הפופולאריות ביותר לשימוש באופניים חשמליים הן סוללות ליתיום. רק מעטים משתמשים בסוללות לד. עם זאת, סוללות ליתיום אינן זהות זו לזו. ישנם שלושה סוגים עיקריים של סוללות ליתיום הנבדלים זה מזה באיכות הסוללה וכתוצאה מכך גם באורך חייה. הסוגים הם ליתיום יון, ליתיום פולימר וליתיום פריט / ליתיום ברזל. סוללת ליתיום פולימר תספיק לכ- 1000 טעינות בעוד שסוללת ליתיום ברזל תספיק ל- 1500 טעינות. בהתאם לאורך חייה של הסוללה משתנה גם משקלה. סוללת ליתיום פולימר תהיה קלה יותר מסוללת ליתיום ברזל וכמובן שכל הנתונים הללו משפיעים על המחיר. סוללת ליתיום פולימר נחשבת לזולה יותר.

עם זאת, לא כדאי לתת למחיר לפתות אתכם. חשוב לבחור סוללה איכותית. לגבי כל סוג סוללת ליתיום שתבחרו, חשוב לבדוק כי היא מיוצרת על ידי חברה מוכרת, כאשר יש באפשרותכם לקנות סוללות מתוצרת הארץ.
| 1/9/15